JRD V MÉDIÍCH

Odstartovalo hlasování veřejnosti o vítězích ekologické soutěže E.ON Energy Globe

Novebydleni.cz 20. 6. 2017

V Praze dnes byly slavnostně představeny nominované projekty 9. ročníku prestižní ekologické soutěže E.ON Energy Globe. O vítězích pěti kategorií rozhodne veřejnost v online hlasování. Celkového vítěze soutěže letos vybere porota složená z členů Akademie věd ČR a dalších odborníků. Každý hlasující může vyhrát auto ŠKODA CITIGO G-TEC na rok zdarma a řadu dalších zajímavých cen od partnerů soutěže.

Pro a proti

ČRo Plus, Rozhlas.cz 6. 6. 2017

Polovina celkové spotřeby elektrické energie směřuje do budov, ve kterých žijeme. Také proto se od roku 2020 mají podle směrnice Evropské unie stavět pouze budovy s téměř nulovou spotřebou energie. Jsou developeři na jejich výstavbu připravení, nebo na ně hledí s nedůvěrou? Petr Dudek se na to v Pro a proti zeptá Martina Svobody z developerské firmy JRD a Evžena Korce z firmy Ekospol.

Kaleidoskop: Společnost JRD

Development News 06/2017

Společnost JRD přichází letos na trh již s druhým energeticky úsporným projektem. V únoru představila komorní viladům Rezidence Červený dvůr, nyní zahájila prodej 66 komfortních bytů v dispozicích 1+kk až 5+kk a velikostech 45 m2 až 125 m2, jejichž plochu rozšíří předzahrádka, balkon nebo terasa, v novém projektu Zelená Libuš v klidné lokalitě Prahy 4.

ČNB: Tempo růstu cen bytů zpomal

Hospodářské noviny + archiv.ihned.cz 24. 5. 2017

Pořízení bydlení se stále více stává výsostí movitějších. Ceny bytů prudce rostou, což platí hlavně pro Prahu a Brno. A to především díky rekordně nízkým úrokům hypoték, které daly podnět k růstu poptávky po bydlení a tím i cen nemovitostí. Vlivem zásahu státu se ale očekává ochlazení poptávky po rezidenčních nemovitostech, a tím pádem zmírnění růstu jejich cen.

Developerská společnost JRD zahájila prodej bytů na pražské Libuši

Kdechcibydlet.cz 16. 5. 2017

Svůj další energeticky úsporný projekt letos představila developerská společnost JRD. V únoru na trh uvedla Rezidenci Červený dvůr, nyní zahájila prodej bytů v projektu nazvaném Zelená Libuš. Výstavbu environmentálně šetrného bytového domu plánuje developer zahájit v říjnu letošního roku, jeho dokončení chystá na jaro roku 2019.

JRD plánuje další akvizice

Stavební fórum 2. 5. 2017

Společnost JRD loni nakoupila pozemky, na nichž vzniknou projekty za přibližně 1,6 mld. Kč v prodejních cenách. V letošním roce pak nakupuje akvizice, díky nimž by se na trh dostaly byty řádově v hodnotě 3 mld. Kč. Poprvé také zamíří mimo Prahu, konkrétně do Plzeňského kraje.

Rezidenční výstavba v Praze: Vybrali jsme pro vás…

Hospodářské noviny, příloha RealityMIX magazín 02/2017

Současná nabídka nového bydlení na území hlavního města je z pohledu stylů a velikosti projektů rozmanitá. Co se týče množství bytů, které jsou dokončeny, nebo těsně před dokončením a jsou volné, to už je ale jiná písnička. Ve většině případů jsou totiž pražské rezidenční developerské projekty vyprodány ještě v průběhu výstavby. Dříve tak často zmiňované slovo "ležák" skončilo, alespoň na nějaký čas, v propadlišti dějin.