Naše výhody zdravého bydlení

 

Čerstvý vzduch po celý den

Jen si to představte, ráno se probudíte a v ložnici je čerstvý vzduch i bez větrání. Nebolí vás hlava z vydýchané místnosti a cítíte se odpočatí. A co teprve otravný průvan nebo prach a různé alergie z pylů. Tak tohle všechno můžete rovnou pustit z hlavy. Chytrý ventilační systém a čidlo CO 2 to vyřeší za vás.

Náš tip:

O svá okna pečujte a dopřejte jim pravidelnou kontrolu odborníků, aby vám do bytu proudil vzduch, jen když si to sami budete přát. Větrejte co nejméně, abyste si dovnitř zbytečně nepouštěli smog a prach. Starost o čerstvý vzduch přenechejte větracímu systému.

Tepelná pohoda

Řízené větrání s rekuperací tepla udržuje v našich bytech čerstvý vzduch a společně s exteriérovým stíněním přispívá k udržení komfortní teploty. V parném létě je v bytě příjemněji i bez klimatizace, protože v horkých letních dnech nemusíme díky řízené výměně vzduchu přirozeně větrat. V zimě vám zas otevřeným oknem zbytečně neuniká drahocenné teplo. Řízené větrání zajišťuje cirkulaci vzduchu a napomáhá udržovat v bytě ideální vlhkost, dobře se dýchá a plísně, bakterie ani roztoči nemají šanci.

Náš tip:

Velkorysá okna propustí do bytu v zimním období nejen dostatek světla, ale výrazně se podílí i na prohřátí celého interiéru. V letních měsících zas můžete snížit nežádoucí přehřívání místností vhodným typem zastínění.

Zdravé světlo i v noci

Většinu času trávíme zavřeni v budovách s umělým osvětlením. Přirozené denní světlo je však důležité pro naše zdraví. Má vliv na biologické funkce, kvalitu spánku i na celkovou náladu. V našich bytech se o dostatečný přísun denního světla starají velkoryse navržená okna. V době, kdy je denního světla nedostatek, dokážeme byt rozsvítit zdravým rovnoměrným osvětlením.

Náš tip:

Zdravé plnospektrální osvětlení oproti běžnému osvětlení zmírňuje únavu zraku, nezkresluje barvy a podporuje regeneraci organizmu. 

Akustický komfort pro celou rodinu

Je těžké určit, který hluk v bytě je otravnější. Doprava z ulice, rámus ze schodiště, nebo hluk od sousedů. Dokonalé odhlučnění, speciální okna s trojskly a ideální skladba podlahy se už postarají, abyste měli doma svou oázu klidu a nic vás nerušilo od vašich oblíbených činností.

Náš tip:

Nezapomeňte, že akustický komfort patří mezi nejdůležitější vlastnosti domů a bytů. I vy a vaši blízcí si zasloužíte klidný a tichý domov.

Specialista zdravého bydlení

Ing. Petr Valeš

Po studiích na ČVUT pracoval v několika projekčních ateliérech a poté zamířil do rezidenčního developmentu. Dnes je Produktovým manažerem JRD Development a především arbitrem kvality zdravého vnitřního prostředí pro všechny naše projekty. A protože je to odborník, který svou práci dělá s obrovským nasazením, neustále ho to vede k posouvání standardů zdravého a šetrného bydlení do dalších úrovní. O Petrovi lze bez nadsázky říci, že to člověk na svém místě.

Máte otázky? Kontaktujte našeho specialistu!

Napište mi

 

Máte otázky ?
 

Stále jste tady? A zajímáte se o zdravé bydlení?
Stáhněte si našeho rádce, ať víte, jak na to.