Naše výhody zdravého bydlení

 

Čerstvý vzduch po celý den

Jen si to představte, ráno se probudíte a v ložnici je čerstvý vzduch i bez větrání. Nebolí vás hlava z vydýchané místnosti a cítíte se odpočatí. A co teprve otravný průvan nebo prach a různé alergie z pylů. Tak tohle všechno můžete rovnou pustit z hlavy. Chytrý ventilační systém a čidlo CO 2 to vyřeší za vás.

Náš tip:

O svá okna pečujte a dopřejte jim pravidelnou kontrolu odborníků, aby vám do bytu proudil vzduch, jen když si to sami budete přát. Větrejte co nejméně, abyste si dovnitř zbytečně nepouštěli smog a prach. Starost o čerstvý vzduch přenechejte větracímu systému.

Tepelná pohoda

Řízené větrání s rekuperací tepla udržuje v našich bytech čerstvý vzduch a společně s exteriérovým stíněním přispívá k udržení komfortní teploty. V parném létě je v bytě příjemněji i bez klimatizace, protože v horkých letních dnech nemusíme díky řízené výměně vzduchu přirozeně větrat. V zimě vám zas otevřeným oknem zbytečně neuniká drahocenné teplo. Řízené větrání zajišťuje cirkulaci vzduchu a napomáhá udržovat v bytě ideální vlhkost, dobře se dýchá a plísně, bakterie ani roztoči nemají šanci.

Náš tip:

Velkorysá okna propustí do bytu v zimním období nejen dostatek světla, ale výrazně se podílí i na prohřátí celého interiéru. V letních měsících zas můžete snížit nežádoucí přehřívání místností vhodným typem zastínění.

Zdravé světlo i v noci

Většinu času trávíme zavřeni v budovách s umělým osvětlením. Přirozené denní světlo je však důležité pro naše zdraví. Má vliv na biologické funkce, kvalitu spánku i na celkovou náladu. V našich bytech se o dostatečný přísun denního světla starají velkoryse navržená okna. V době, kdy je denního světla nedostatek, dokážeme byt rozsvítit zdravým rovnoměrným osvětlením.

Náš tip:

Zdravé plnospektrální osvětlení oproti běžnému osvětlení zmírňuje únavu zraku, nezkresluje barvy a podporuje regeneraci organizmu. 

Akustický komfort pro celou rodinu

Je těžké určit, který hluk v bytě je otravnější. Doprava z ulice, rámus ze schodiště, nebo hluk od sousedů. Dokonalé odhlučnění, speciální okna s trojskly a ideální skladba podlahy se už postarají, abyste měli doma svou oázu klidu a nic vás nerušilo od vašich oblíbených činností.

Náš tip:

Nezapomeňte, že akustický komfort patří mezi nejdůležitější vlastnosti domů a bytů. I vy a vaši blízcí si zasloužíte klidný a tichý domov.

MĚŘILI JSME KVALITU VNITŘNÍHO PROSTŘEDÍ. 

Vzduch v interiéru může být paradoxně škodlivější v zatepleném, nadstandardně zaizolovaném bytě bez kvalitního vzduchotechnického systému než ve staré zástavbě, kde kvůli netěsnostem profukuje. Na měření kvality vnitřního prostředí jsme proto vybrali více míst, lišících se nejen lokalitou, ale také způsobem zateplení a technikou větrání. Měření koncentrace oxidu uhličitého (CO2) a těkavých organických látek (VOC) či hodnot relativní vlhkosti a teploty bylo určené ke srovnání kvality vzduchu v bytech ve staré zástavbě, panelovém domě, novostavbě a v energeticky úsporných projektech s automatickým systémem řízeného větrání s rekuperací tepla.

Specialista zdravého bydlení

Ing. Petr Valeš

Po studiích na ČVUT pracoval v několika projekčních ateliérech a poté zamířil do rezidenčního developmentu. Dnes je Produktovým manažerem JRD Development a především arbitrem kvality zdravého vnitřního prostředí pro všechny naše projekty. A protože je to odborník, který svou práci dělá s obrovským nasazením, neustále ho to vede k posouvání standardů zdravého a šetrného bydlení do dalších úrovní. O Petrovi lze bez nadsázky říci, že to člověk na svém místě.

Máte otázky? Kontaktujte našeho specialistu!

Napište mi

 

Máte otázky ?
 

Stále jste tady? A zajímáte se o zdravé bydlení?
Stáhněte si našeho rádce, ať víte, jak na to.