Zdravé bydlení

Čerstvý vzduch po celý den

Pro dobré fungování těla a mysli i pro zdravý spánek je velmi důležitý celodenní přísun čerstvého vzduchu. Ten nejlépe zajistí systém automaticky řízeného větrání, kterým vybavujeme všechny naše byty. Už žádný průvan, ani otevřená okna v mrazech. Řízené větrání s rekuperací tepla navíc udržuje nízkou hladinu škodlivého CO2.

Zdravé klima s minimem prachu a pylu

Čerstvý vzduch z venku prochází do bytu přes prachové a příp. pylové filtry. Množství prachových částic, nečistot a dráždivých alergenů přiváděných z venkovního prostředí je tak snížen na minimum. Kvalitní zatepleni a technologie řízeného větrání s rekuperací tepla udržují příjemné vnitřní klima v zime i v létě s minimálními náklady na topení nebo chlazení.

Optimální vlhkost bytu

Věděli jste, že průměrná rodina vyprodukuje až 10 litrů vodních par denně? To je pro byt opravdu hodně. My řešíme tento problém pomocí systému řízeného větrání, který napomáhá k odvodu nadměrné vlhkosti. V našich bytech se proto nemnoží plísně, roztoči ani bakterie. Přečtěte si více o zdravém bydlení s JRD.

Úspora energií

O polovinu nižší provozní náklady

Naše nízkoenergetické domy a energeticky pasivní domy dokážou uspořit až 85 % nákladů na vytápění oproti běžným novostavbám. Takto nízké spotřeby dosahujeme díky optimálnímu využití sluneční energie, speciální vrstvené izolaci a ekologickému teplovzdušnému vytápění s rekuperací tepla. Díky úspoře jsme pak schopni nabídnout vyšší standard za srovnatelnou cenu.

Náskok díky moderním technologiím

Vzhledem k použití nejmodernějších technologií a špičkových materiálů můžeme nabídnout opravdu luxusní byty na prodej. Díky zdravému vnitřnímu prostředí a promyšleným dispozicím poskytnou maximální komfort celé vaší rodině. Zároveň šetří životní prostředí i vaši peněženku.

Výhodná investice do budoucnosti

Při současných cenách energií ušetříte za vytápění v bytech od JRD zhruba 7 000 – 15 000 Kč ročně. Jak porostou ceny energií, poroste i výše úspor na vytápění a tržní cena nízkoenergetických a pasivních domů. Přečtěte si více o udržitelném rozvoji bydlení a úsporách energií.

Maximální komfort

Snížení hluku

Účinná izolace a speciální okna s trojskly nepustí do bytu žádný hluk z ulice a vy si tak plně vychutnáte útulnou atmosféru domova. Díky čerstvému vzduchu a dokonalému odhlučnění si ve svém bytě vždy perfektně odpočinete.

Důmyslně řešené interiéry

Vnitřní dispozice každého bytu od JRD jsou promyšleny do posledního detailu. Hlavní obytné místnosti jsou vždy prostorně řešené a mají velká okna s jižní orientací. Maximální pohodlí zajistí i zvýšené stropy, velké úložné prostory a kvalitní přírodní materiály.

Okolí plné zeleně

Pečlivě vybíráme lokality, kam umisťujeme naše projekty. Hlavním kritériem je vždy příroda v blízkosti s možností plnohodnotného volnočasového vyžití. Plné zeleně bude i bezprostřední okolí vašeho nového domova, protože ho osázíme vzrostlými stromy a keři, které pěstujeme v naší vlastní lesní školce.

ŠETRNOST K PŘÍRODĚ

Minimální zátěž životního prostředí

Provoz bytů od JRD zatěžuje přírodu až 6x méně než běžná výstavba. Díky používání šetrných technologií a přírodních zdrojů snižujeme spotřebu energií a dosahujeme výrazného snížení škodlivých emisí do ovzduší.

Obnovitelné zdroje energie

Místo běžných fosilních paliv a průmyslově vyráběné elektrické energie využíváme přírodní zdroje: například solární panely pro ohřev užitkové vody, teplovzdušné vytápění nebo fotovoltaické panely pro výrobu elektrické energie.

Ekologické stavby

Také samotná výstavba našich domů probíhá ekologicky. Minimalizujeme výkopy a převoz zemin a podporujeme obnovu přirozeného koloběhu dešťové vody na pozemku. Kvalitu stavby neustále kontrolujeme speciálními testy. Zjistěte více o průběhu ekologické stavby.

Co je u nás nového

Novinky

Co je u nás nového

Novinky

11.9.2023

Zapojili jsme se do Týdne bez odpadu!

Tento týden probíhá celorepubliková akce Týden bez odpadu, kterou organizuje iniciativa Zerowasters. A my jsme se do ní zapojili také. Protože každý občan v ČR vyprodukuje průměrně 562 kg odpadu ročně, je tato akce skvělou příležitostí zamyslet se nad tím, jak bychom to číslo mohli snížit my sami. Aby nezůstalo jen u slov, rovnou jsme si k tomu připojili i drobnou interní výzvu, v rámci které musí zaměstnanci každý den plnit různé úkoly. Jaké to jsou?- Píšeme si seznam zbytečností, které kupujeme a nemuseli bychom (špatná nálada, super levná nabídka, jednorázová věc…)- Nosíme si jídlo ve vlastní krabičce- Přebytečné věci, co už nepotřebujeme, nabídneme ve swapu- Nakoupíme v bezobalovém obchodě- Nesušíme v sušičce, ale venku- Vytřídíme si kosmetiku a zkusíme najít alternativy bez plastových obalů - Mrkneme do koše a zkusíme identifikovat, který odpad tvořit nemusíme, případně co můžeme vytřídit lépe Přidáte se k nám? Na webu zerowasters najdete spoustu dalších nápadů, jak otestovat sami sebe, případně se můžete jít podívat na řadu zajímavých akcí a přednášek. Děkujeme, že vám na naší planetě záleží❤️

Číst více

6.9.2023

Hrubou stavbu projektu Vital Kamýk jsme dokončili o tři měsíce dříve

Na projektu Vital Kamýk jsme slavnostně vztyčili glajchu! Hrubou stavbu projektu na pražském Kamýku se díky příznivým klimatickým podmínkám a maximálnímu nasazení generálního dodavatele stavby podařilo dokončit o tři měsíce dříve oproti původnímu plánu! Rezidenční projekt Vital Kamýk nabízí 97 bytů v dispozicích 1+kk až 4+kk a také čtyři komerční prostory. Většinu z bytových jednotek doplňuje balkon nebo terasa s výhledem do zeleně. Celý areál bude navíc doplněn o řadu prvků pro aktivní život, jako jsou myčka a servisní stanice pro cyklisty nebo dětské hřiště s workoutovými prvky. Nebude chybět také střešní terasa Harmonie, určená k relaxaci a sousedskému setkávání. Projekt byl navržen tak, aby podporoval zdravý a aktivní životní styl. Tomu nahrává i jeho lokalita – nedaleko se nachází les Kamýk či Modřanská rokle, které přímo vybízejí k procházkám, běhu nebo cyklistice.    

Číst více

NOVINKY DO MAILU?

Dáme vám vědět o všem, co se šustne, od chystaných projektů po trendy ve stavebnictví.

20  Let

Vám vytváříme jedinečné
domovy

29 Projektů

Které jsme úspěšně dokončili
a předali novým majitelům

27 Ocenění

Která potvrzují výjimečnou
kvalitu našich domů

1 Společný cíl

Zdravý domov plný pozitivní
energie v souladu s přírodou

Prémiové bydlení

Stylový a zdravý domov

V JRD Real Estate se snažíme přinést do každého bytu a projektu to nejlepší, co v současné době trh nabízí. S maximální péčí se soustředíme na to, aby byl váš nový domov nejen komfortní, ale i zdravý.

Zobrazit projekty

Vytváříme skutečné domovy

O nás

"Nestavíme jen byty. Vytváříme lidem skutečné domovy. A věříme svým stavbám natolik, že v nich bydlí nejen naši klienti, jejichž spokojenost je pro nás na prvním místě, ale i my sami."

Jan Řežáb majitel a zakladatel JRD

Společnost JRD je vystavěna na ideálu propojení moderních technologií, ekologického přístupu a omezení energetické náročnosti staveb při jejich realizaci i provozu. Jsme přesvědčeni, že toto je ona možná cesta k udržitelné budoucnosti našeho životního prostředí.

Najděte naše budovy

Mapa projektů

Máte otázky ?
 

Stále jste tady? A zajímáte se o zdravé bydlení?
Stáhněte si našeho rádce, ať víte, jak na to.