Novinky

7.1.2020

Hlasujte pro energeticky pasivní projekt U Pernikářky 7

Náš luxusní energeticky pasivní projekt U Pernikářky 7 postoupil do užšího kola hlasování soutěžní přehlídky Úsporný dům 2019 v kategorii Novostavby – pasivní dům. Cílem soutěže, na které se vzájemně podílí Centrum pasivního domu, nadace ABF a Státní fond životního prostředí ČR, je představit širší veřejnosti moderní české stavby 21. století a ocenit jejich přínos pro úsporu energií a ochranu životního prostředí. Vítězové budou vyhlášeni 6. února 2020 při příležitosti veletrhu FOR PASIV 2020. Pro náš projekt můžete hlasovat do 31. ledna na webové adrese: https://www.pasivni-dum.cz/. Pokud zároveň zodpovíte soutěžní otázku a budete vylosováni, získáte možnost si na týden otestovat nový elektromobil.

2.1.2020

Pokračujeme v sérii přednášek na vysokých školách: znovu jsme navštívili ČVUT v Praze

V těchto dnech jsme uspořádali na Českém vysokém učení technickém v Praze další ze série přednášek (a prezentací) o udržitelné výstavbě, jejímž cílem bylo seznámit studenty architektonické fakulty s naší společností, detaily zdravého a šetrného bydlení nebo s nutností těsné kooperace mezi developerem a architekty. Přednášejícími byli Petr Valeš (témata: život developerského projektu, povinnosti architekta a developera při šetrné výstavbě) a Karolína Skřivanová (témata: Sick Building Syndrom, zdravé vnitřní prostředí), kteří ocenili zájem posluchačů i jejich dotazy týkající se environmentálně šetrné výstavby a aktivit JRD. Těšíme se proto na další příležitost pokračovat ve vzdělávání budoucích architektů a stavebníků.

29.12.2019

Vzděláváme se pro Vás: uspořádali jsme workshop na téma vzduchotěsnost v bytové výstavbě

Klademe velký důraz na vzdělávání a vzájemné sdílení znalostí či zkušeností, které jsme získali v průběhu výstavby mnoha environmentálně šetrných projektů. 2 prosince jsme proto zorganizovali workshop na téma vzduchotěsnost v bytové výstavbě, jehož se zúčastnili zástupci generálních dodavatelů staveb, technických dozorů a projektantů. Hlavní myšlenkou celé akce bylo posunout standardy šetrného bydlení, využít vzájemnou synergii mezi pozvanými a předat si nabyté zkušenosti. Za cíl jsme si dali především zodpovězení čtyř zásadních otázek (jak řešit detaily těsnění jednotlivých konstrukcí? jaké materiály pro těsnění zvolit? jak efektivně realizovat Blower door test? a jak zohlednit požadavky na vzduchotěsnost v projektové dokumentaci?), což nám umožní optimalizovat realizační standard.

 

Workshopu se zúčastnili:  

 • 1) Jiří Majer (organizátor workshopu; JRD)
 • 2) Petr Valeš (přednášející; JRD)
 • 3) Petr Vogel (přednášející; CZGBC, EkoWATT)
 • 4) Jan Klečka (Metrostav)
 • 5) Jaroslav Kožušník (technický dozor projektu Ecocity Malešice III)
 • 6) Martin Skala (hlavní stavbyvedoucí projektu Zelená Libuš)

a zástupci firem Ridera, BPBP, Toma Olomouc, Průmstav, Mauring, Nosta-Hertz, Podlipný Sladký architekti a ArchConstruct.   

 

 

26.12.2019

Výstavba projektu Kratochvíle Stochovská probíhá podle plánu

Díky velmi příjemnému počasí jsme významně pokročili s výstavbou energeticky pasivního projektu Kratochvíle Stochovská s 34 byty. Aktuálně jsme dokončili betonáž základové desky a přesunuli se na vázání výztuže stěn garáží. Kolaudaci bytového domu se dvěma vchody plánujeme na začátek roku 2021.  

 

23.12.2019

Dokončili jsme energeticky pasivní projekt Rezidence Červený dvůr

V těchto dnech jsme dokončili poslední drobné úpravy luxusního projektu Rezidence Červený dvůr s 15 energeticky pasivními byty. Aktuálně proto probíhají přejímky bytových jednotek. Jejich majitelům přejeme šťastný a spokojený život v novém domově a úspěšný nový rok.

 

20.12.2019

Probíhá výstavba inženýrských sítí v první etapě projektu Touškovský háj: pozemky jsou již z 80 % vyprodané

První etapa projektu Touškovský háj nabídne 75 pozemků o velikostech do 1 050 m2, které budou k dispozici buď samostatně, nebo s možností realizace typového rodinného domu od společnosti Vexta. Generální dodavatel – společnost BP STAVBY - plánuje zadané práce dokončit v létě 2020. Již nyní jsou však stavební parcely z 80 % vyprodané. Více informací o zbývajících pozemcích naleznete zde: https://www.jrd.cz/cs/touskovsky-haj.html.

5.12.2019

Připravujeme pozemek pro výstavbu projektu Green Port Strašnice

Výstavbu projektu Green Port Strašnice se 156 energeticky pasivními byty plánujeme zahájit na začátku roku 2020. Stavební přípravy pozemku jsou již v plném proudu. Aktuálně jsme se zaměřili na demolici původního objektu, na jehož místě vyrostou tři bytové domy propojené obchodním parterem. Více informací o novém projektu naleznete na našich webových stránkách.

3.12.2019

Projekt Zelená Libuš spěje ke svému dokončení

Již na konci letošního roku plánujeme zkolaudovat energeticky úsporný projekt Zelená Libuš. Aktuálně zde probíhají dokončovací stavební práce, při kterých dbáme na to, abychom novým majitelům předali jejich domovy ve špičkovém stavu. Věnujeme se tak posledním dodělávkám v interiérech jednotlivých bytů a sadovým úpravám v okolí projektu.

29.11.2019

Projekt U Pernikářky 7: i úklid může být ekologický

Klademe velký důraz na to, aby naše environmentálně šetrné projekty nabízely zdravé a komfortní vnitřní prostředí, což oceňují i majitelé jednotlivých energeticky úsporných bytů. Společně s nimi se tak snažíme využívat nejen udržitelné materiály a technologie, ale také ekologicky šetrné produkty, které slouží k dalšímu zvyšování kvality života. SVJ pro bytový dům U Pernikářky 7 proto uzavřelo smlouvu na pravidelné úklidové práce ve společných prostorách projektu s úklidovou firmou, jež se zavázala používat výhradně ekologické čisticí prostředky.    

 

27.11.2019

Energeticky úsporný projekt Zelená Libuš navštívili studenti ze Střední odborné školy Jarov

Energeticky úsporný projekt Zelená Libuš navštívili v rámci exkurze studenti ze Střední odborné školy Jarov se zaměřením na stavební obory. Výstavba nového bytového domu právě spěje ke svému dokončení, a všichni návštěvníci se mohli seznámit s jejím průběhem a dozvědět se více o výhodách udržitelné výstavby. Studentům, kteří toto téma dosud probírali pouze teoreticky, jsme tak umožnili spatřit stavební práce a využité technologie (izolaci, vzduchotechnický systém či ovládání vytápění) na vlastní oči. Velmi nás potěšil jejich zájem, a proto plánujeme v obdobných exkurzích i nadále pokračovat.

 

 

25.11.2019

Zahájili jsme spolupráci s výrobcem plnospektrálního osvětlení: společností Nasli

Umělé osvětlení je nedílnou součástí vnitřního prostředí, a může tak výrazně ovlivňovat lidské zdraví. V rámci rozvoje a propagace zdravého bydlení jsme se proto rozhodli navázat spolupráci s českou rodinnou společností Nasli, jež se věnuje vývoji plnospektrálního osvětlení blízkého přirozenému slunečnímu světlu. Jejich svítidla nejprve otestujeme v kancelářích JRD, abychom si tak vyzkoušeli výhody zdravého světla v praxi, a následně zvážíme jejich využití v našich environmentálně šetrných projektech.

8.11.2019

Zkolaudovali jsme energeticky pasivní projekt Rezidence Červený dvůr

V těchto dnech jsme úspěšně zkolaudovali luxusní projekt Rezidence Červený dvůr s 15 energeticky úspornými byty, který se nachází v prvorepublikové vilové čtvrti v pražských Strašnicích. Komorní viladům je již zcela vyprodaný. Majitelům předáme jejich bytové jednotky ke konci roku a přejeme jim tímto šťastný a spokojený život v novém domově.

 

4.11.2019

Studenti ČVUT se zúčastnili exkurze na třetí etapě projektu Ecocity Malešice

  1. 23. října 2019 navštívili třetí etapu environmentálně šetrného projektu Ecocity Malešice studenti z ČVUT v Praze. Exkurzi, při níž si zúčastnění prohlédli jak domy předešlých etap, tak hrubou stavbu třetí etapy projektu, vedl manager Jiří Majer z oddělení výroby. Během prohlídky se studenti seznámili s výslednou podobou energeticky úsporného projektu, postupem prací při jeho výstavbě a dozvěděli se více podrobností o použitých materiálech a technologiích. Přístup a zájem studentů o samotný projekt nás velmi potěšil.

   

31.10.2019

Zahájili jsme výstavbu inženýrských sítí v první etapě projektu Touškovský háj: pozemky jsou již ze dvou třetin vyprodané

Získali jsme pravomocné stavební povolení na výstavbu inženýrských sítí v první ze dvou etap projektu Touškovský háj, o kterou jsme již zaznamenali velký zájem. Generální dodavatel – společnost BP STAVBY – plánuje zadané práce dokončit v létě 2020. Tato fáze nabídne 75 pozemků o velikostech do 1 050 m2, které budou k dispozici buď samostatně, nebo s možností realizace typového rodinného domu od společnosti Vexta. Celý areál s 94 pozemky a sportovním hřištěm se chystáme zkolaudovat na začátku roku 2021.

29.10.2019

Dny pasivních domů se blíží: zveme Vás na návštěvu projektu Rezidence Červený dvůr

Máme dobrou zprávu pro všechny zájemce o environmentálně šetrnou výstavbu. Jako již tradičně se zúčastníme oblíbené mezinárodní akce Dny pasivních domů, kterou organizuje - ve dnech 8. až 10. listopadu - odborné sdružení Centrum pasivního domu. Právě v tomto termínu se Vám otevřou „brány” několika desítek energeticky úsporných rodinných domů, bytů nebo veřejných staveb, s nimiž Vás detailně seznámí jejich stavebníci nebo majitelé. My Vás srdečně zveme na prohlídku luxusního energeticky pasivního projektu Rezidence Červený dvůr, u kterého aktuálně probíhá kolaudační řízení. Těšíme se na Vás 8. listopadu od 15.00 do 18.00 hod.     

23.10.2019

Zveme Vás na 14. ročník festivalu architektury a urbanismu Architecture Week 2019

I v letošním roce jsme se stali partnery mezinárodního festivalu architektury a urbanismu Architecture Week 2019, který se koná od 24. do 27. října v pražském Mánesu. Součástí rozsáhlého programu budou přednášky, debaty, semináře, ale také výstava Prague: NEXT, která mapuje současnou moderní architekturu Prahy. My Vám zde představíme model projektů Green Port Strašnice / Rezidence Silver Port, které navrhlo studio Podlipný Sladký architekti. Jejich návrh rozvíjí danou lokalitu, a to vytvořením poloveřejného vnitrobloku a veřejného parteru s obchody a službami. Zároveň se snaží navázat na historii místa, kde sídlila Česká námořní plavba, a bytové domy i odpočinkový park proto ponesou detaily spojené s námořní tematikou.  

Více informací o festivalu naleznete na www.architectureweek.cz.

22.10.2019

Dokončili jsme hrubé zemní práce u projektu Kratochvíle Stochovská

Výstavba energeticky pasivního projektu Kratochvíle Stochovská s 34 byty v dispozicích 2+kk až 4+kk postupuje podle plánu. Aktuálně jsme dokončili podkladní beton a zahajujeme realizaci základových konstrukcí. Kolaudace čtyřpodlažního domu se dvěma vchody, ke kterému bude přiléhat uzavřený areál s dětským hřištěm, workout zónou a pergolou, by měla proběhnout v první polovině roku 2021.

23.9.2019

Projekt Zelená Libuš se již brzy ukáže v novém kabátě

Stavební práce na energeticky úsporném projektu Zelená Libuš postupují podle plánu. Aktuálně se věnujeme dokončování fasád a zpevněných ploch a komunikací. Bytový dům s 66 byty a 600 m2 komerčních prostor, který je již kompletně vyprodaný, plánujeme zkolaudovat na konci letošního roku.

20.9.2019

Výstavba luxusního projektu Rezidence Červený dvůr se blíží ke svému cíli: zbývá poslední volný byt!

Již brzy proběhne kolaudace komorního projektu s 15 energeticky pasivními byty Rezidence Červený dvůr. Aktuálně jsme se proto zaměřili na dokončovací stavební práce včetně finálních úprav předzahrádek, společných prostor a bytových jednotek. V novém viladomě zbývá poslední volný byt v dispozici 3+kk, jehož cena zahrnuje i prostornou předzahrádku, sklep a garážové stání v podzemním podlaží. Více informací naleznete v naší nabídce.

18.9.2019

Při akci Teribear jsme pro znevýhodněné děti vyběhali více než 7000 Kč

V JRD nám záleží nejen na ochraně životního prostředí a zdraví, ale také na pomoci těm, kdo to potřebují. Proto jsme se zúčastnili známé sportovně-charitativní akce Teribear hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem. Náš tým o celkem 15 běžcích za 10 zářijových dní na již tradičním okruhu kolem Národního památníku na pražském Vítkově urazil celkem 237 km! Díky tomu jsme vyběhali částku 7110 Kč, která pomůže mladým lidem z dětských domovů naplňovat jejich sny o studiu. S vědomím, že běžíme pro dobrou věc, mnozí z nás při zdolávání 1,5km okruhu doslova překonávali sami sebe. Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří se do akce aktivně zapojili, a již nyní se těšíme na příští ročník!

4.9.2019

Altán v projektu Rezidence Michelangelova navrhl vítěz architektonické soutěže Katedry architektury FSV ČVUT v Praze

Již v lednu 2020 plánujeme zahájit výstavbu projektu Rezidence Michelangelova s 27 energeticky pasivními byty. Jeho součástí bude také malý park s altánem, který navrhl vítěz architektonické soutěže Katedry architektury FSV ČVUT v Praze. Dozor na realizací altánu, jenž porotu zaujal atraktivitou výtvarného řešení, citem pro detail a provázaností s okolím, zajistí studio Podlipný Sladký architekti. To je zároveň podepsáno pod architektonickým konceptem celého projektu.

30.8.2019

Zahájili jsme výstavbu nového projektu Kratochvíle Stochovská v pražské Ruzyni

Položili jsme základní kámen dalšího energeticky pasivního projektu v letošním roce: Kratochvíle Stochovská se 34 byty v dispozicích 2+kk až 4+kk. Čtyřpodlažní dům se dvěma vchody, jehož kolaudace proběhne na začátku roku 2021, zrealizuje generální dodavatel TOMA Olomouc. Majitelé nových bytů budou mít k dispozici přístup do uzavřeného areálu s dětským hřištěm, workout zónou a pergolou, infrastrukturu pro cyklisty (servisní stanice, myčky a stojany na kola) a přípravu k instalaci nabíjecích stanic pro elektromobily.

26.8.2019

Do výtvarné části projektu Hravý architekt se již přihlásilo přes 2 500 dětí

Naše společnost podporuje projekt Hravý architekt pro děti 3. a 4. tříd základních škol, který se koná v rámci mezinárodního festivalu architektury a urbanismu Architecture Week Praha. Tato akce si dala za cíl přiblížit dětem význam architektonického dědictví i moderní architektury, seznámit je se známými historickými památkami a umožnit jim, aby si vyzkoušely propojení architektury s výtvarným uměním. Za velmi důležitou součást projektu proto považujeme kreslení architektonických objektů, do kterého se již zapojilo přes 2 500 dětí z Česka i zahraničí. Ti své obrázky poprvé představí v rámci výstavy Moje architektonické dědictví konané 1. až 30. října v Rožmberském paláci na Pražském hradě.

22.8.2019

Sportem ku zdraví – 2. díl, aneb léto ve znamení jógy

Mnoho našich kolegů považuje sport za nedílnou součást svého života, protože vede nejen k ochraně jejich zdraví, ale také k utužení vztahů v rámci firmy. Již na začátku prázdnin jsme se proto začali intenzivně věnovat józe, jejíž lekce vede naše HR manažerka Lucie Kadlecová. Děkujeme jí tímto za pravidelné ranní procvičení, které nás osvěží před náročnou prací na přípravě nových energeticky pasivních projektů.

21.8.2019

Výstavba nového projektu Zelená Libuš postupuje podle plánu

Již na přelomu letošního roku plánujeme zkolaudovat energeticky pasivní projekt Zelená Libuš s 66 byty a 600 m2 komerčních ploch, jehož součástí budou také servisní stanice a stojany pro kola, komunitní zahrádky nebo dětské hřiště. Aktuálně jsme dokončili nanášení vnitřních omítek, pokračujeme v realizaci fasád a věnujeme se pokládce obkladů a dlažeb v jednotlivých koupelnách. Součástí projektu bude také příprava pro instalaci nabíjecích stanic pro elektromobily.

26.7.2019

Sportem ku zdraví: závodu O2 Pražská štafeta se letos zúčastnily čtyři týmy JRD

V JRD nám záleží nejen na ochraně životního prostředí, ale také vlastního zdraví, a na utužování vztahů mezi kolegy. Právě proto jsme se zúčastnili běžeckého závodu O2 Pražská štafeta, který se konal na konci června v pražské Stromovce. Na pětikilometrové trase v něm poměřily své síly i čtyři týmy JRD NoPaNoGa, Dracarys, ASIVLCI a Dreamteam JRD, jehož zástupci skončili na skvělém 26. místě. Všem kolegům tímto gratulujeme a těšíme se na další ročník. Věříme, že bude ještě úspěšnější než ten letošní.

 

Zdroj fotka: https://www.runczech.com/

24.7.2019

Exkluzivní projekt Rezidence Červený dvůr je již téměř vyprodaný: zbývá poslední volný byt!

Aktuálně probíhají dokončovací práce na energeticky pasivním projektu Rezidence Červený dvůr s 16 luxusními byty, které se vyznačují velkoryse řešeným interiérem, špičkovým provedením a zdravým vnitřním prostředím. Nový komorní viladům je navíc citlivě zasazený do prvorepublikové vilové zástavby s funkcionalistickými prvky a akcenty. Pokud Vás náš projekt zaujal, nepropásněte svou šanci a kontaktujte nás. V nabídce již zbývá jen poslední volný byt v dispozici 3+kk doplněný prostornou předzahrádkou a garážovým stáním.

23.7.2019

Nový projekt Kratochvíle Stochovská získal pravomocné stavební povolení

Již v létě letošního roku plánujeme zahájit výstavbu projektu Kratochvíle Stochovská, jehož stavební povolení právě nabývá právní moci. Součástí energeticky pasivního projektu, který nabídne celkem 34 bytů, bude také park s dětským hřištěm nebo pergolou a nadstandardní prvky určené pro cyklisty a majitele elektromobilů. Nesmíme též zapomenout na realizaci páteřní kanalizace v ulici Stochovská, která jednou všem lidem v okolí zpříjemní život.

19.7.2019

Projekt Touškovský háj získal pravomocné stavební povolení

V těchto dnech jsme obdrželi pravomocné stavební povolení na inženýrské sítě v projektu Touškovský háj nedaleko Plzně. Realizaci szavby plánujeme zahájit již letos v létě, a proto nyní dokončujeme tendr na výběr generálního dodavatele. Nový projekt nabídne 94 pozemků ve velikostech od 500 m2, které budou k dispozici buď samostatně, nebo s typovým rodinným domem od společnosti Vexta. Rezidenční areál doplní také chodníky pro pěší a sportovní odpočinkové hřiště.

15.7.2019

Představujeme Vám nový projekt Bohdalecké kvarteto: k vybraným bytům kuchyňská linka zdarma!

Nedávno jsme představili nový projekt Bohdalecké kvarteto, který vyroste nedaleko rodného domu houslového virtuosa Jana Kubelíka. Energeticky pasivní dům nabídne rezidenční část se 182 byty v dispozicích 1+kk až 4+kk m2 a 5 komerčních prostor určených pro obchody nebo služby podle potřeb obyvatel místní lokality. K většině bytových jednotek bude náležet předzahrádka, balkon nebo terasa s výhledem do bohdaleckého lesoparku a zeleného vnitrobloku osazeného vzrostlými stromy. V rámci zahájení prodejů jsme pro Vás připravili zajímavou akci, v níž můžete získat kuchyňskou linku k některým malometrážním bytovým jednotkám 1+kk zcela zdarma.

 

Více informací o projektu, jehož výstavba se chystáme zahájit na jaře 2020, naleznete zde: https://www.jrd.cz/cs/bohdalecke-kvarteto.html

10.7.2019

Zahajujeme výstavbu projektu Na hvězdárně Třebešín

V těchto dnech zahajujeme stavební práce na energeticky pasivním projektu Na hvězdárně Třebešín. Nový rezidenční komplex budou tvořit tři bytové domy s celkem 65 byty v dispozicích 1+kk až 4+kk, které doplní předzahrádky, lodžie, balkony nebo terasy. Ty nabídnou výhledy do uzavřeného parku, kde instalujeme zahradní domek s kopulí a dalekohledem nebo dětské prolézačky. Součástí projektu budou také prvky určené pro cyklisty a příprava k instalaci nabíjecí stanice pro elektromobily. Kolaudaci nového projektu plánujeme na jaro 2021.

28.6.2019

Projekt Zelená Libuš je již vyprodaný

Kolaudaci energeticky úsporného projektu Zelená Libuš sice plánujeme až na konec letošního roku, již nyní jsme však prodali poslední volný byt o velikosti 136 m2. Osmipodlažní dům s 66 byty a 600 m2 komerčních ploch, který vyrůstá v sousedství Modřanské rokle, nabídne svým obyvatelům venkovní plochu pro mytí kol či kočárků, servisní stanice a stojany pro kola, komunitní zahrádky a dětské hřiště. V podzemních garážích bude navíc možné nabíjet až pět elektromobilů.

12.6.2019

Iniciovali jsme festival Dobrofest JRD: jeho návštěvníci v něm přispěli 400 000 Kč na aktivity organizace Člověk v tísni

 1. 8. června se na pražské Štvanici konal nultý ročník dobročinného hudebního festivalu Dobrofest JRD, který jsme iniciovali z podnětu našeho zakladatele Jana Řežába. Naším záměrem bylo inspirovat ostatní a přispět s nimi na dobrou věc – na aktivity nevládní neziskové organizace Člověk v tísni. Výsledná částka 400 000 Kč, kterou přispělo 600 návštěvníků nákupem tzv. Skutečných dárků (ovcí, koz, kuřat, pump na čistu vodu, školních pomůcek…) určených pro lidi žijící ve špatných podmínkách, nakonec předčila naše očekávání.

 

30.5.2019

Vybrali jsme generálního dodavatele pro projekt Kratochvíle Stochovská

Energeticky pasivní projekt Kratochvíle Stochovská s 34 zdravými a úspornými byty má vybraného generálního dodavatele stavby: společnost TOMA Olomouc. Jeho základní kámen bychom tak rádi položili na konci června letošního roku. Nový bytový dům, který je již z poloviny vyprodaný, nabídne svým obyvatelům park s dětským hřištěm a pergolou nebo nadstandardní prvky pro cyklisty a majitele elektromobilů.

27.5.2019

Třetí etapa energeticky pasivního projektu Ecocity Malešice již má hrubou stavbu

Právě jsme dokončili hrubou stavbu třetí etapy energeticky pasivního projektu Ecocity Malešice. Náš generální dodavatel se nyní připravuje na montáž dřevěných oken s izolačními trojskly, instalaci vnitřních rozvodů a realizaci fasád a omítek. Kolaudaci obou budov s celkem 80 zdravými byty plánujeme na jaro 2020. Aktuálně v nich zbývají poslední dvě volné bytové jednotky v dispozici 3+kk.

20.5.2019

Předzahrádky u nového projektu Rezidence Červený dvůr se již brzy zazelenají

V luxusním projektu Rezidence Červený dvůr již zbývají poslední tři volné byty v dispozicích 2+kk až 4+kk, u kterých právě dokončujeme terénní úpravy předzahrádek. Souběžně s nimi jsme zrealizovali opěrné stěny kolem uliční hranice pozemku. Výstavba energeticky pasivního viladomu tak zdárně spěje ke svému dokončení v létě letošního roku. 

10.5.2019

Podporujeme projekt Hravý architekt a Mezinárodní den dětí v Senátu PČR

Naše společnost podporuje projekt Hravý architekt pro děti 3. a 4. tříd základních škol, který se koná v rámci mezinárodního festivalu architektury a urbanismu Architecture Week Praha. Stejně jako jeho organizátoři totiž považujeme za důležité přiblížit dětem hravou formou architekturu, vychovávat je k jejímu vnímání a přiblížit jim význam architektonického dědictví i moderní architektury pro každodenní život. Díky tomuto projektu se proto mohou malí školáci seznámit s řadou odborníků, navštívit známé historické památky a vyzkoušet si propojení architektury s výtvarným uměním.

V rámci projektu Hravý architekt se v letošním roce podílíme na organizaci Mezinárodního dne dětí v Senátu PČR konaného 28. května 2019 ve Valdštejnské zahradě v Praze. Součástí akce, které se zúčastní přes 400 dětí, bude vernisáž výstavy 100 let hravé architektury očima těch nejmenších, architektonické dílny a prohlídka Senátu PČR. 

 

9.5.2019

Festival Open House Praha 2019: otevíráme brány projektu Rezidence Červený dvůr

V druhé polovině května se uskuteční již pátý ročník festivalu Open House Praha, v jehož průběhu se otevřou brány 80 běžně nepřístupných budov a prostorů: historických paláců, reprezentativních vil, designových kancelářských prostor nebo výškových budov. Díky úzké spolupráci s Českou radou pro šetrné budovy jsme se rozhodli zapojit také a představit vám energeticky pasivní projekt Rezidence Červený dvůr – Realitní projekt roku 2018. Získáte tak jedinečnou možnost spatřit uplatnění současných trendů šetrného stavebnictví v praxi a zeptat se na vše, co vás zajímá.  

 

Srdečně vás proto zveme na návštěvu luxusního projektu Rezidence Červený dvůr s 15 energeticky pasivními byty, který veřejnosti zpřístupníme 18. května 2019. Nahlédnout budete moci i do tří volných bytů s předzahrádkou v dispozicích 2+kk až 4+kk. Těšíme se na vás! 

18.4.2019

V Plzeňském kraji již brzy vyroste nový projekt Touškovský háj

Výstavbu nového projektu Touškovský háj plánujeme zahájit, jakmile obdržíme pravomocné stavební povolení. Očekáváme, že by se tak mělo stát v průběhu května letošního roku. Náš první mimopražský projekt nabídne pozemky ve velikostech od 500 m2, které budou k dispozici samostatně, nebo s typovým rodinným domem od společnosti Vexta. Budoucí obyvatelé si budou moci vybrat ze sedmi typů domů s jednotícími architektonickými prvky, které ponesou originální název odvozený z pojmenování stromů rostoucích ve světlém listnatém lese: Dům u javoru, dubu, jasanu, jilmu, platanu, olše a břízy.

17.4.2019

Energeticky pasivní projekt Rezidence Červený dvůr vítá jaro v novém kabátě

Stavební práce na energeticky pasivním projektu Rezidence Červený dvůr probíhají podle plánu a jeho kolaudaci tak plánujeme v létě letošního roku. Nedávno jsme dokončili vnitřní omítky a podlahy, nyní se věnujeme finalizaci fasády a posledním úpravám předzahrádek. Ty budou součástí tří posledních volných bytů v dispozicích 2+kk až 4+kk, se kterými se můžete blíže seznámit v naší nabídce.

8.4.2019

Okolí projektu Green Port Strašnice nabízí bohatou občanskou vybavenost

Nový projekt Green Port Strašnice vyroste nedaleko bulváru Vinohradské ulice. Tato lokalita nabízí nejen výbornou dopravní dostupnost, ale také bohatou občanskou vybavenost.  V blízkém okolí se nachází multifunkční sportovní areál TJ Bohemians, mateřské, základní i střední školy, nemocnice, restaurace a obchody. K aktivnímu trávení volného času vybízí sportovní centrum Hector, posilovna BBC nebo nedaleký Malešický park, který si oblíbili i milovníci cyklistiky. Právě pro ně realizujeme přímo v projektu stojany na kola, venkovní myčku nebo servisní stanici.

6.4.2019

Jan Řežáb objevuje taje další sociální sítě – Twitteru

Majitel JRD Jan Řežáb si zřídil soukromý účet na další sociální síti – Twitteru, aby se tak ještě více přiblížil lidem, kteří se zajímají o zdravé bydlení, úspory energií a ochranu životního prostředí. Na svůj profil proto plánuje vkládat exkluzivní příspěvky o této tematice i zajímavých novinkách z naší společnosti. Odkaz na nový účet naleznete zde: https://twitter.com/rezab_jan.

3.4.2019

Studenti z SOŠ Jarov navštívili třetí etapu projektu Ecocity Malešice

 1. 28. března 2019 navštívili třetí etapu environmentálně šetrného projektu Ecocity Malešice studenti ze Střední odborné školy Jarov. Exkurzi, při níž si zúčastnění prohlédli dokončené domy a stavbu třetí etapy, vedl vedoucí projektu Michal Máša. V průběhu akce se studenti seznámili s výslednou podobou energeticky úsporného projektu nebo postupem prací při jeho výstavbě a dozvěděli se více o použitých materiálech a technologiích. Velmi nás potěšila zvídavost, s níž studenti k prohlídce přistoupili.

29.3.2019

Architektonická soutěž pro studenty Katedry architektury FSV ČVUT v Praze již má své vítěze

 1. 26. března jsme slavnostně předali ceny vítězům studentské architektonické soutěže, kterou jsme vyhlásili v minulém roce na základě dlouhodobé spolupráce s ČVUT. Jejím zadáním byl návrh altánu (3 x 6,5 m) v parku projektu Rezidence Michelangelova, který musel obsahovat grafickou a textovou část s popisem ideové, architektonické, konstrukční, materiálové a technické stránky návrhu. V soutěži se sešlo 57 návrhů, ze kterých porota, v níž zasedali i naši kolegové Ladislav Pospíšil, Martin Sladký a Miroslav Šebesta, zvolila po tříkolovém hodnocení 7 vítězných. Ty ji zaujaly především atraktivitou výtvarného řešení, citem pro architektonický detail a provázaností s okolím.

27.3.2019

Projekt Zelená Libuš již má hrubou stavbu

Dokončili jsme hrubou stavbu energeticky úsporného projektu Zelená Libuš, který vyrůstá v blízkosti Modřanské rokle. Aktuálně montujeme izolační okna s trojskly, instalujeme vnitřní rozvody a připravujeme se na realizaci vnitřních omítek. Kolaudaci domu s 66 zdravými byty, které doplní 600 m2 komerčních ploch s řadou obchůdků nebo služeb, plánujeme na konec letošního roku.

22.3.2019

Projekt Zelená Libuš nabízí možnost nabíjení až pěti elektromobilů

Jsme si vědomi toho, že obliba udržitelné mobility ve světě stále stoupá: ani v našich energeticky úsporných projektech proto nezapomínáme na možnost instalace nabíjecí stanice pro elektromobily. Například elektroinstalace v podzemních garážích projektu Zelená Libuš je již připravena na budoucí provedení pěti autonabíječek o kapacitě zásuvky 400 V / 16 A. V rámci klientských změn tak nyní můžeme zajistit realizaci nabíjení až pěti elektromobilů.

11.3.2019

Petr Valeš představil v UCEEB vizi zdravého bydlení v projektech JRD

Pravidelně se účastníme akcí, jež přispívají k sdílení znalostí a zkušeností mezi odborníky na udržitelnou výstavbu. V pátek 1. března se konalo diskuzní setkání u kulatého stolu, které zorganizovalo Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT v Praze rozvíjející udržitelná řešení v rámci environmentálně šetrných budov. Této zajímavé akce se zúčastnil také produktový manažer JRD Petr Valeš, který se zabývá dohledem nad aplikací environmentálních prvků v našich projektech. Náš kolega hostům představil celkovou vizi zdravého a šetrného bydlení v energeticky úsporných projektech i jednotlivé materiály, technologie, případně další prvky, které přispívají ke zkvalitnění života jejich majitelů a ochraně životního prostředí.

5.3.2019

Pokračujeme ve výstavbě třetí etapy projektu Ecocity Malešice

Výstavba třetí etapy energeticky pasivního projektu Ecocity Malešice postupuje podle plánu. Nejaktivnější stavební práce nyní probíhají ve 3. nadzemním podlaží obou bytových domů, kde jsme již postavili stropy. Pokud nám bude počasí přát jako dosud, měli bychom hrubou stavbu projektu dokončit podle plánu do tří měsíců: tedy v květnu letošního roku.

1.3.2019

Již brzy zahájíme výstavbu projektu Touškovský háj

V této chvíli uzavíráme smlouvu o dílo s dodavatelem stavby projektu Touškovský háj u Města Touškov v Plzeňském kraji. Končíme tak jeden z posledních kroků na cestě k zahájení stavby, kterou bychom rádi odstartovali v průběhu a března. Nový projekt bude tvořit 94 pozemků ve velikostech od 500 m2, o které je již nyní velký zájem. Pokud byste si proto rádi pořídili stavební parcelu, kterou můžete získat i s typovým rodinným domem od společnosti Vexta, podívejte se do naší nabídky.

28.2.2019

Kratochvíle Stochovská nabídne mnoho nadstandardních prvků pro děti i dospělé

Energeticky pasivní projekt Kratochvíle Stochovská s 34 byty je určený pro příznivce aktivního způsobu života, kteří chtějí žít ve zdravém a komfortním prostředí. Nový bytový dům bude obklopený polo-uzavřeným areálem, který nabídne spolu se svým okolím mnoho zajímavých prvků pro děti i dospělé: stojany na kola u vstupu do objektu, plátěnou pergolu stíněnou vzrostlými stromy, venkovní gril a posezení, dětské hřiště nebo workout zónu se sportovními prvky.

27.2.2019

Výstavba luxusního projektu Rezidence Červený dvůr se blíží k svému cíli

Výstavba energeticky pasivního projektu Rezidence Červený dvůr, jehož kolaudace by měla proběhnout na konci letošního léta, pokračuje podle plánovaného harmonogramu. Aktuálně dokončujeme vnitřní omítky a provádíme hrubé podlahy. Již za pár týdnů se navíc chystáme zahájit finální terénní úpravy předzahrádek. V rozestavěném projektu můžete stále vybírat ze tří volných bytů.

27.2.2019

Jan Řežáb se zúčastnil natáčení reportáže pro ČT1

Majitel JRD Jan Řežáb dostal další příležitost přednést svůj odborný názor v hlavní zpravodajské relaci ČT1 Události. Reportáž, ve které se objevil rovněž rozestavěný projekt Ecocity Malešice, se věnovala problematice stavebního řízení a stavebního zákona. Zhlédnout ji můžete zde: https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/219411000100205/obsah/673608-cas-pro-ziskani-stavebniho-povolen.

26.2.2019

Kolaudace projektu U Pernikářky 7 nabyla právní moci

Kolaudace luxusního projektu U Pernikářky 7, při níž proběhla kolaudační prohlídka, nabyla právní moci 1. února letošního roku. Energeticky pasivní viladům, který jsme realizovali v klidné vilové čtvrti Hřebenky, nyní zapisujeme na katastrálním úřadě a připravujeme na předání správci a klientům. Již brzy se tak budou moci do svých zdravých a komfortních bytů stěhovat první majitelé.

6.2.2019

Energeticky úsporný projekt Zelená Libuš má hotové 6. nadzemní podlaží

Aktuálně jsme dokončili hrubou stavbu 6. nadzemního podlaží energeticky úsporného projektu Zelená Libuš. Zároveň jsme dostavěli základovou konstrukci v komerční části objektu, ve které se bude nacházet 600 m2 nebytových prostor pro vybrané obchody a služby. V novém projektu, jehož kolaudace proběhne na konci roku 2019, zbývá poslední volný byt v dispozici 5+kk.

4.2.2019

Vybrali jsme standardy projektu Rezidence Michelangelova

Dokončili jsme výběr standardů vybavení energeticky pasivního projektu Rezidence Michelangelova, které bude charakterizovat kvalita, odolnost a snadná údržba. Ze zvolených standardů bychom rádi zmínili například vnitřní dveře německého výrobce Dextüra, rektifikované keramické obklady a dlažbu italské značky Marazzi nebo baterie německé značky Kludi. Komfortní a zdravé vnitřní prostředí v jednotlivých bytech zajistí automatický systém řízeného větrání s rekuperací tepla a izolační okna s trojsky.

2.2.2019

Zapojili jsme se do projektu Ježíškova vnoučata

Charitativní projekt Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata, v němž mohou dobrovolníci obdarovávat seniory z celé České republiky, nás velmi zaujal již v minulosti. V letošním ročníku této akce jsme se do něj proto zapojili také a vyhlásili jsme mezi kolegy sbírku na novou pohodlnou postel pro pana Rudolfa, který v současné době žije v domě s pečovatelskou službou v Manětíně na Plzeňsku. Jsme rádi, že si tak konečně příjemně odpočine a bude se snáze přemisťovat na svůj invalidní vozík. Více informací o této záslužné akci naleznete zde: https://pribehy.jeziskovavnoucata.cz/

1.2.2019

Dokončili jsme luxusní projekt U Pernikářky 7

V těchto dnech jsme dokončili výstavbu dalšího energeticky pasivního projektu z našeho portfolia: U Pernikářky 7, který vyrostl v klidné vilové čtvrti Hřebenky. Při této příležitosti jsme uspořádali slavnostní setkání s investory a obchodními partnery, které se uskutečnilo … ledna přímo v prostorách nového viladomu s 10 luxusními bytovými jednotkami. Na naše hosty zde čekalo chutné občerstvení, ke kterému jim hrála vážná hudba.

31.1.2019

V novém projektu Kratochvíle Stochovská je již prodána více než polovina bytů

Výstavbu nového energeticky pasivního projektu Kratochvíle Stochovská v Praze 6 - Ruzyni plánujeme zahájit již na jaře letošního roku. Součástí nového projektu, který nabídne celkem 34 bytů, bude také park s dětským hřištěm nebo pergolou a nadstandardní prvky určené pro cyklisty. Aktuálně v něm zbývá 16 volných bytových jednotek v dispozicích 2+kk až 4+kk.

29.1.2019

Zveme Vás na výstavu Praha zítra? v Centru architektury a městského plánování CAMP

Dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na třetí pokračování výstavy o plánovaných pražských projektech Praha zítra? Nové stavební projekty, které se koná v Centru architektury a městského plánování CAMP. Nová expozice, která potrvá do 19. března 2019, prezentuje 76 projektů, jež mohou významně pozměnit podobu metropole: bytových domů, komerčních budov i proměn veřejného prostranství a infrastruktury. My Vás v ní seznámíme s pěti energeticky pasivními projekty včetně Green Port Strašnice, Na hvězdárně Třebešín a Rezidence Michelangelova. Více informací naleznete zde: http://praha.camp/. Těšíme se na Vás!

27.1.2019

U třetí etapy projektu Ecocity Malešice zdíme 3. nadzemní podlaží

Náš generální dodavatel se nyní věnuje zdění 3. nadzemního podlaží třetí etapy projektu Ecocity Malešice, jejíž hrubou stavbu plánujeme dokončit na jaře letošního roku. V obou bytových domech, jejichž výstavbu Vám přiblíží nedávno spuštěný živý přenos (https://www.jrd.cz/cs/ecocity-malesice-iii.html), aktuálně zbývá sedm volných bytových jednotek v dispozicích 1+kk až 3+kk.

24.1.2019

Před deseti lety vznikla Česká rada pro šetrné budovy: a my jsme byli při tom

Česká rada pro šetrné budovy, která si dala za úkol vytvářet zdravé, prosperující a environmentálně šetrné prostředí zvyšující kvalitu života, vznikla před téměř deseti lety: 15. září 2009. My jsme stáli u jejích počátků jako jeden ze zakládajících členů. Vize této organizace nás totiž (jako developera nízkoenergetického a pasivního bydlení) velmi oslovily a rozhodli jsme se proto sdílet s ostatními členy své znalosti a zkušenosti a přispívat tak k naplňování jejích cílů. Více informací o České radě pro šetrné budovy naleznete zde: http://www.czgbc.org/zpravy/zprava/735/ceska-rada-pro-setrne-budovy-podporuje-setrne-stavebnictvi-uz-10-let

20.1.2019

Měsíc listopad se nesl ve znamení ,pytlíkové’ výzvy

Ochrana životního prostředí je nám blízká i v soukromí. Více než 150 našich kolegů, klientů a obchodních partnerů se proto zapojilo do výzvy Měsíc bez pytlíků, během níž využívali místo jednorázových igelitových tašek síťovku, případně jinou ekologickou alternativu plastu – např. látkovou tašku. Z dotazníkové akce na konci výzvy vyplynulo, že ji průměrně použili 10x a nahradili jí tak více než 6 velkých nákupních tašek. Síťovka je navíc velmi elastická, a proto si v ní odnášeli nejen standardní nákup, ale také drobné druhy ovoce nebo palivové dřevo. Pokud Vás tradiční česká síťovka zaujala, ale obáváte se v ní přenášet ovoce nebo malé kousky pečiva, doporučujeme do ní vložit například tzv. frusack, pytlík, který je vyrobený z kompostovatelné tkaniny na bázi kukuřičného škrobu.  

9.1.2019

Nabízíme Vám novou službu – garantovaný nájem

Investiční byty se stále těší velké oblibě, protože představují jistotu stabilního zhodnocení vložených finančních prostředků. Majitelům těchto bytů proto nově nabízíme prostřednictvím prověřené externí firmy Bohemian Estates jejich pronájem a správu. Garantovaný nájem vlastníkům bytů  zajistí, že budou pravidelně dostávat příjem z pronájmu i v případě, že je byt právě neobsazený, a navíc nebudou muset řešit jeho opravy ani administrativu. Pro více informací kontaktujte cankarova@jrd.cz .

2.1.2019

V projektu Green Port Strašnice realizujeme bydlení pro rorýse obecného

Při přípravě našich energeticky úsporných projektů vždy zvažujeme environmentální prvky, které přispějí k ochraně životního prostředí v dané lokalitě. Spolu s projektanty a ornitologem Mgr. Lukášem Viktorou jsme proto navrhli řešení pro umístění budek pro rorýse obecného v pasivním projektu Green Port Strašnice. Tyto budky se nazývají „rorýsovníky“ a jsou z dřevobetonové směsi, které dobře kompenzující prudké změny teplot, necháme vestavět přímo do izolace jednotlivých bytových domů tak, abychom ptákům umožnili pohodlný přístup. Na fasádě budou následně viditelné pouze 1 až 3 vletové otvory odpovídající rozměrům dané budky. Rorýsi samotní vyhledávají hnízdiště právě na lidských stavbách, a proto věříme, že se jim zde bude příjemně žít.

29.12.2018

Exotický cedr u projektu Rezidence Červený dvůr je připravený na zimní sezónu

Při výstavbě energeticky úsporných projektů klademe důraz na citlivý přístup k životnímu prostředí a okolní přírodě. Jako součást luxusního projektu Rezidence Červený dvůr jsme proto zachovali více než stoletý cedr, který umocňuje kouzlo tohoto místa. Nedávno jsme kolem něj instalovali speciální krytí, které ochrání jeho kořenový systém před zimními mrazy a přispěje k jeho dalšímu vývoji.

28.12.2018

V pasivním projektu Rezidence Michelangelova zbývá již jen polovina volných bytů

Energeticky pasivní projekt Rezidence Michelangelova v Praze 10 – Strašnicích plánujeme dokončit do podzimu 2020. Aktuálně v něm zbývá již jen 14 volných bytů v dispozicích 1+kk až 4+kk (z toho čtyři byty s tepelným čerpadlem a fotovoltaikou), které můžete využít k trvalému bydlení i pronájmu. Bližší informace o všech bytových jednotkách naleznete v ceníku.

27.12.2018

Vybíráme generálního dodavatele pro projekt Kratochvíle Stochovská

Výstavbu energeticky pasivního projektu Kratochvíle Stochovská v Praze 6 - Ruzyni plánujeme zahájit již v květnu příštího roku. Aktivně se proto věnujeme výběru generálního dodavatele, který bude odpovídat všem stanoveným kritériím. Více informací o novém projektu s 34 komfortními byty, jenž nabídne park nebo nadstandardní prvky určené pro cyklisty, naleznete v našem ceníku.

20.12.2018

Spustili jsme živý přenos z výstavby třetí etapy projektu Ecocity Malešice

Spustili jsme živý přenos z výstavby třetí etapy projektu Ecocity Malešice, který Vám aktuálně přiblíží realizaci třetího nadzemního podlaží obou energeticky pasivních budov. Stanete se tak přímými svědky výstavby projektu, ve kterém Vám nabízíme jako možnou investiční příležitost poslední tři malometrážní byty v dispozicích 1+kk a 2+kk. Ty navíc doplní balkon, sklep a garážové stání v podzemním podlaží. Webovou kameru i ceník naleznete na našich webových stránkách (http://www.jrd.cz/cs/ecocity-malesice-iii.html).

19.12.2018

Inteligentní lavičky aneb testujeme pro Vás další zajímavou novinku

Inteligentní lavičky Steora využívají sluneční energii např. pro monitoring okolní teploty a povětrnostních podmínek, připojení na internet, ochlazování povrchu v letním období, noční osvětlení nebo dobíjení mobilních telefonů. Tento energeticky úsporný produkt kombinuje nadčasový design, solární energií nabíjený WiFi hotspot a nabíjecí stanici. Může tak sloužit jako základ dalšího vývoje inteligentních řešení v udržitelném prostředí. Jako první developerská společnost v České republice ho proto nyní plánujeme vyzkoušet v pasivním projektu Park Hloubětín. Následně uvažujeme o jeho využití např. v projektu Zelená Libuš nebo v třetí etapě Ecocity Malešice.

18.12.2018

Jako první český developer testujeme využití unikátního parkovacího systému

Ve svých environmentálně šetrných projektech pravidelně využíváme inovativní prvky, které přispívají k vyšší kvalitě života jejich obyvatel. Jedním z nich je instalace hi-tech parkovacího systému od společnosti Parklio, který slouží k zabezpečení venkovního stání a při odjezdu automobilu se automaticky zvedá. Tuto unikátní zábranu, kterou nyní testujeme v sídle JRD v Korunním dvoře, je možné ovládat přes aplikaci, bluetooth a SMS. V budoucnu zvažujeme její využití např. v projektu Zelená Libuš nebo v třetí etapě projektu Ecocity Malešice.

13.12.2018

Výzkumy pracovních skupin pro VZT systémy a akustickou pohodu v energeticky úsporných bytech již přináší první výsledky

Dlouhodobě hledáme řešení, jak zajistit co nejkomfortnější vnitřní prostředí v energeticky úsporných bytech. Na ČVUT v Praze jsme proto iniciovali vznik dvou pracovních skupin – Decibel a Vzduch, jejichž výzkumy nyní přinesly první výsledky. Věříme, že přenesení těchto inovativních postupů a materiálů do praxe a jejich sdílení přispěje k ještě rychlejšímu rozvoji zdravého a kvalitního bydlení v České republice. Pracovní skupina Decibel dostala za úkol zjistit, jakými metodami lze dosáhnout akustické pohody a eliminovat tak všechny nepříjemné zvuky ze sousedních bytů. Primárně se proto zaměřila na omezení sanitárního hluku nebo analýzu několika typů podlahové skladby za účelem optimalizace jejich akustických vlastností. Pracovní skupina Vzduch si dala za cíl nalezení optimálního řešení pro nastavení vzduchotechnických systémů, které přispěje k co nejefektivnější výměně vzduchu v úsporných budovách. Podrobnější informace o skupinách a výsledcích jejich výzkumů naleznete zde.

8.12.2018

Stali jsme se členy významné oborové organizace Asociace developerů

Je nám ctí Vám oznámit, že jsme se zařadili mezi členy významné oborové organizace Asociace developerů, která si dala za cíl vést otevřený dialog o zodpovědné roli developerů v udržitelném rozvoji měst, krajiny a ve svém důsledku i moderní společnosti. S asociací sdílíme stejné profesní hodnoty: chceme, aby se developeři chovali ke svým klientům i k veřejnému prostoru zodpovědně a citlivě a přispívali tak k zvyšování kvality života obyvatel České republiky. Ve sdružení proto budeme prezentovat výsledky naší práce (tedy zrealizované nízkoenergetické a pasivní projekty), dále se vzdělávat a vést diskusi s lidmi, s nimiž přicházíme během naší činnosti do kontaktu. Více informací o Asociaci developerů naleznete na webových stránkách http://wedevelop.cz/.

26.11.2018

Vyhlásili jsme architektonickou soutěž pro studenty Katedry architektury Fakulty stavební ČVUT v Praze

Unikátní architektonický koncept tvoří nedílnou součást všech našich energeticky úsporných projektů. V rámci dlouhodobé spolupráce s ČVUT v Praze jsme proto vyhlásili studentskou architektonickou soutěž, jejímž zadáním je návrh altánu (3 x 6,5 m) v parku projektu Rezidence Michelangelova. Za termín odevzdání soutěžních návrhů, které musí obsahovat grafickou a textovou část s popisem ideové, architektonické, konstrukční, materiálové a technické stránky návrhu, jsme stanovali 6. února 2019. Slavnostní vyhlášení vítězů – mezi studenty vybraných ateliérů magisterského programu A+S – proběhne 20. února 2019. Více informací naleznete na webových stránkách Katedry architektury Fakulty stavební ČVUT v Praze: www.k129.cz.  

25.11.2018

Energeticky úsporné projekty Rezidence Červený dvůr a Zelená Libuš uspěly v soutěži Realitní projekt roku 2018

 1. 19. listopadu 2018 proběhlo v rámci Realitního kongresu slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Realitní projekt roku 2018, přehlídky nejoblíbenějších českých developerských projektů. Ocenění z této soutěže si odnesly dva naše projekty, na jejichž architektonických konceptech se podílelo studio MS architekti – Rezidence Červený dvůr a Zelená Libuš. Luxusní projekt Rezidence Červený dvůr v Praze 10 získal od odborné poroty Cenu architektů, bytový dům Zelená Libuš v Praze 4 Cenu veřejnosti. Děkujeme!

25.11.2018

V základních standardech třetí etapy projektu Ecocity Malešice jsou zastoupeny značky Marazzi, Dextüra a Kludi

Třetí etapu energeticky pasivního projektu Ecocity Malešice charakterizují kvalitní standardy základního vybavení, mezi nimiž jsou zastoupeny vnitřní dveře německého výrobce Dextüra, rektifikované keramické obklady a dlažba italské značky Marazzi nebo baterie německé značky Kludi. Příjemné a zdravé vnitřní prostředí v obou bytových domech navíc zajistí systém řízeného větrání s rekuperací tepla a dřevěná izolační okna s trojsky.

24.11.2018

Energeticky pasivní projekt Na hvězdárně Třebešín potěší majitele elektromobilů

Součástí všech našich projektů jsou moderní technologie a prvky, které přispívají k ochraně životního prostředí. U energeticky pasivního projektu Na hvězdárně Třebešín s průkazem energetické náročnosti budovy třídy A bude 5 % parkovacích míst v podzemním podlaží připraveno k instalaci nabíjecí stanice pro elektromobily. Věříme, že tím potěšíme všechny příznivce udržitelné mobility, jejíž obliba ve světě stále stoupá.

23.11.2018

Nový projekt Kratochvíle Stochovská navrhlo studio Podlipný Sladký architekti

Architektonický koncept energeticky pasivního projektu Kratochvíle Stochovská, ve kterém již máme prodanou téměř polovinu z 34 bytů, navrhlo studio Podlipný Sladký architekti. Bytový dům je rozdělený do dvou základních hmot se samostatnými vchody na severní fasádě, které jsou propojené krčkem v přízemí a suterénem. Obě části s poetickými názvy Hvězda a Šárka působí jednoduchým, hladkým a kompaktním dojmem. Lehkou hravost jim dodávají zapuštěné pásy barevně odlišné omítky spojující některá z oken. Střešní terasy ve 4. podlaží jsou dimenzovány tak, aby poskytly dostatečné soukromí a umožnily realizaci doplňkových konstrukcí – např. pergoly. Více informací o volných bytech naleznete v ceníku.

16.11.2018

Komorní projekt U Pernikářky 7 uspěl v prestižní soutěži Best of Realty

Náš energeticky pasivní projekt U Pernikářky 7 získal ocenění v 20. ročníku prestižní soutěže „Best of Realty − Nejlepší z realit 2018“ za vysoce kvalitní realizaci komorního bytového domu. Mezi vítěze nejsilněji zastoupené rezidenční kategorie ho zvolila sedmičlenná odborná porota, která hodnotila na základě několika hlavních kritérií - lokality, urbanistického a architektonického řešení, kvality realizace a úspěšnosti na realitním trhu. Na projektu U Pernikářky 7 navíc ocenila také „využití udržitelných technologií přispívajících k energeticky pasivnímu bydlení v novostavbě situované v oblíbené rezidenční lokalitě“. Autorem úvodního konceptu viladomu je architektonický ateliér KAAMA, jeho upravená verze pochází z pera studia Podlipný Sladký architekti.

14.11.2018

Představujeme Vám čtvrtý letošní energeticky pasivní projekt Green Port Strašnice

Právě jsme uvedli na trh již čtvrtý letošní projekt Green Port Strašnice sestávající ze tří energeticky pasivních budov propojených obchodním parterem. V novém rezidenčním areálu vznikne 156 bytů v dispozicích 1+kk až 4+kk s předzahrádkou, lodžií nebo terasou, 1 270 m2 komerčních ploch pro budoucí obchody a služby a malý park s relaxačními prvky. Budoucím obyvatelům však nabídneme také společné prostory, jejichž součástí bude kočárkárna a nadstandardní prvky pro cyklisty (stojany na kola, venkovní myčka nebo servisní stanice), nebo možnost instalace nabíjecí stanice pro elektromobily. Více informací o projektu, jehož výstavba potrvá od září 2019 do podzimu 2021, naleznete zde: http://www.jrd.cz/cs/green-port-strasnice.html

11.11.2018

Energeticky pasivní projekt U Pernikářky 7 navštívili odborníci ze skandinávské společnosti Ramboll

 1. 27. října 2018 navštívili luxusní projekt U Pernikářky 7 odborníci ze skandinávské společnosti Ramboll, která se věnuje stavebně-inženýrské a poradenské činnosti v mnoha zemích světa. Exkurze, kterou zaštítilo Centrum pasivního domu, měla za cíl seznámit naše hosty s detaily energeticky úsporné výstavby v České republice a umožnit jim tak srovnání s vývojem, který probíhá ve Skandinávii. Představili jsme jim nejen postup stavebních prací, ale také udržitelné materiály a technologie, které standardně využíváme v našich projektech. V podobných akcích plánujeme pokračovat i nadále, protože budoucí rozvoj udržitelného stavebnictví v tuzemsku závisí na vzájemném sdílení znalostí a zkušeností odborníků napříč Evropou.

9.11.2018

JRD přispěla městské části Praha 12 na koupi sociálního automobilu Dacia Dokker

Každý developerský projekt je úzce spjat se svým okolím. Při přípravě jednotlivých bytových domů proto zvažujeme, jak podpořit místní komunitu a přispět tak ke zlepšení kvality života jejích obyvatel. Městské části Praha 12, kde realizujeme projekt Zelená Libuš, jsme nyní přispěli na koupi automobilu Dacia Dokker, který bude sloužit ke každodennímu zabezpečení služeb pro místní seniory a handicapované osoby. Doufáme, že jim pomůže překonávat každodenní překážky, které s sebou život přináší.

6.11.2018

Jan Řežáb se zúčastnil konference A0 v Piešťanech

25. října 2018 se ve slovenských Piešťanech konala konference A0 – Návrat ke kořenům, která se věnovala udržitelné architektuře a energetické efektivitě budov. Jednotlivé diskuzní panely byly zaměřené na etické principy v architektuře, sociální a kulturní aspekty bydlení, odpovědný design nebo ekonomiku vs. ekologii v developmentu a zúčastnila se jich řada osobností české a slovenské architektury a developmentu – mj. Tomáš Vanický, ředitel Centra pasivního domu, nebo Jan Řežáb, majitel JRD, který hosty seznámil s naší společností a jejími energeticky úspornými projekty. Celá akce nastolila mnoho zajímavých otázek, na které se podařilo nalézt podnětné odpovědi, a přispěla tak k dalšímu sdílení znalostí a zkušeností mezi českými a slovenskými odborníky na udržitelnou architekturu a development.

3.11.2018

4. nadzemní podlaží nejvyšší stavby JRD – energeticky úsporného projektu Zelená Libuš – se blíží dokončení

Aktuálně realizujeme 4. nadzemní podlaží naší nejvyšší budovy – energeticky úsporného projektu Zelená Libuš, jehož hrubou stavbu bychom rádi dokončili v únoru 2019. Osmipodlažní dům s 66 bytovými jednotkami a 600 m2 komerčních ploch již nabízí poslední dva byty v dispozicích 4+kk a 5+kk, jejichž obytný prostor rozšíří terasa, nebo balkon. Majitelé obou bytových jednotek budou moci parkovat v podzemním podlaží.

1.11.2018

Materiálové standardy projektu Rezidence Michelangelova jsou inspirované díly renesančního mistra

Základní materiálové standardy projektu Rezidence Michelangelova vybrala designérka Pavla Hromková ze studia Notakio, která do svého návrhu zakomponovala prvky klasicismu a detaily z díla renesančního mistra Michelangela Buonarrotiho. V jejím interiérovém řešení proto převládají žluté a béžové odstíny, doplněné teple šedou, a klasické nadčasové tvary a struktura (např. jemné prohlubně a póry nebo lesklý hladký povrch). Všechny materiály, ze kterých bude vyrobena sanita, obklady i podlahy, se navíc vyznačují odolností a snadnou údržbou.

31.10.2018

Stavební práce na luxusním projektu Rezidence Červený dvůr probíhají podle plánu

V minulých týdnech jsme dokončili hrubou stavbu luxusního projektu Rezidence Červený dvůr, pokračování stavebních prací tak nadále postupuje podle plánu. Aktuálně se věnujeme realizaci vnitřních příček a instalací. Dokončení komorního viladomu s 15 energeticky pasivními byty, který je nominovaný do soutěže Realitní projekt roku 2018, plánujeme na podzim 2019.

30.10.2018

Energeticky pasivní projekt Na hvězdárně Třebešín disponuje kvalitními standardy základního vybavení

Nový projekt Na hvězdárně Třebešín se vyznačuje kvalitními standardy základního vybavení, které zajistí majitelům jednotlivých bytů příjemné a zdravé bydlení. Řadí se k nim např. vnitřní dveře od německého výrobce Dextüra, velkoformátové obklady a dlažba značky Marazzi nebo sanitární vybavení značek Kludi a Kolo. Dalšími standardy tří bytových domů s 65 bytovými jednotkami jsou izolační okna s trojsky, automatický systém řízeného větrání s rekuperací tepla, zajišťující zdravé a komfortní vnitřní prostředí, nebo příprava na inteligentní ovládání domácnosti.

29.10.2018

V třetí etapě projektu Ecocity Malešice probíhá výstavba 1. nadzemního podlaží

Třetí etapa projektu Ecocity Malešice již vyrůstá ze země. Aktuálně dokončujeme stropy 1. podzemního podlaží a zahájili jsme výstavbu 1. nadzemního podlaží. Kolaudaci dvou budov s 80 energeticky pasivními byty, které doplní rezidenční areál s prostorným parkem, plánujeme na jaře 2020. Nově máme v nabídce malé investiční byty, tak nás neváhejte kontaktovat.

19.10.2018

Luxusní projekt U Pernikářky 7 byl nominován do 20. ročníku soutěže Best of Realty

Energeticky pasivní projekt U Pernikářky 7, u kterého aktuálně probíhá kolaudační řízení, postoupil mezi nominované projekty v prestižní soutěži „Best of Realty − Nejlepší z realit 2018“. Nejlepší projekty v nejsilněji zastoupené rezidenční kategorii zvolila sedmičlenná odborná porota složená ze zástupců Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí a dalších profesních sdružení, realitních makléřů, architektů či poradenských společností. Předání „realitních Oscarů“ proběhne na slavnostním galavečeru v Kongresovém centru České národní banky v Praze 1 ve středu 14. listopadu. Zde bude udělena i Cena čtenářů, jejíž vítěz vzejde z hlasování veřejnosti. Pokud Vás náš projekt zaujal, hlasovat pro něj můžete od 18. října na https://www.survio.com/survey/d/bestofrealty. Děkujeme!

19.10.2018

Na plzeňském veletrhu Moderní dům a byt představíme projekt Touškovský háj

Ve dnech 26. – 28. října 2018 se zúčastníme plzeňského veletrhu Moderní dům a byt, který je tematicky zaměřený na stavebnictví, bydlení, vytápění a hobby. Na této oblíbené akci Vám představíme projekt Touškovský háj, jehož první etapu plánujeme uvést na trh do konce letošního roku. Touškovský háj bude tvořit 75 pozemků různých velikostí od 500 m2 po 1.000 m2, které volně naváží na zástavbu Města Touškov. Parcely budou k dispozici buď samostatně (pro vlastní výstavbu), nebo s typovým rodinným domem v dispozicích 3+kk až 5+kk od společnosti Vexta. Pokud Vás nový projekt zaujal, přijměte pozvání na náš stánek, kde se o něm dozvíte více. Těšíme se na Vás!

15.10.2018

Model projektu Kratochvíle Stochovská u nás v kanceláři

V příštím roce plánujeme zahájit výstavbu projektu Kratochvíle Stochovská s 34 energeticky pasivními byty. Čtyřpodlažní dům se dvěma vchody je navržený jako moderní rodinné bydlení s uzavřeným parkem, jenž nabízí mnoho příležitostí k aktivnímu trávení volného času – např. dětské hřiště, gril, work-out zónu nebo víceúčelovou pergolu. Jeho architektonický koncept jsme promítli do propracovaného modelu, který si můžete prohlédnout v našich kancelářích.

12.10.2018

Představujeme Vám Michaelu Dudáčkovou: konzultantku pro environmentálně šetrná řešení

Jako jednička na trhu nízkoenergetického a pasivního bydlení si zakládáme nejen na environmentálně šetrné výstavbě, ale také na odpovědnosti za rozvoj lokality. Tato odpovědnost založená na udržitelném rozvoji našich projektů zahrnuje mimo jiné i podporu okolních komunit. Úzce proto spolupracujeme s Michaelou Dudáčkovou, konzultantkou pro udržitelný rozvoj, která se zabývá analýzou možného využití environmentálních řešení a jejich efektivní implementace v našich projektech – blíže jmenujme zelené střechy, šetrné hospodaření s vodou, komunitní zahradničení, prostory pro setkávání komunity nebo workshopy pro budoucí majitele bytů. Následný dohled nad jejich aplikací má na starosti produktový manažer Petr Valeš, který nyní spolu s Michaelou reviduje naše stávající projekty a analyzuje projekty v přípravě. V energeticky pasivním projektu Na hvězdárně Třebešín např. navrhují umístění prostoru pro pěstování zeleniny, ovoce a bylinek, relaxační zóny pro setkávání s přáteli nebo sousedský gril.

Za Michaelu Dudáčkovou hovoří projekty, které se jí již podařilo zrealizovat. Patří k nim komunitní zahrada v Nuslích – Vnitroblok Mečislavova, ve které se také již druhým rokem konají sousedské akce na podporu většího stmelení místní komunity (např. akce Nuselské dvorky).

26.9.2018

Dokončili jsme 2. nadzemní podlaží nového projektu Zelená Libuš

Stavební práce na energeticky úsporném projektu Zelená Libuš výrazně pokročily. Právě jsme dokončili realizaci 2. nadzemního podlaží a napojení projektu na vodovodní řád. Souběžně probíhá výstavba dalších pater. Osmipodlažní dům s 66 bytovými jednotkami a 600 m2 komerčních ploch plánujeme dokončit na jaře 2020. Aktuálně v něm zbývají poslední tři volné byty v dispozicích 4+kk až 5+kk.

26.9.2018

Stavební práce na třetí etapě projektu Ecocity Malešice výrazně pokročily

Po dokončení základové desky třetí etapy projektu Ecocity Malešice jsme zahájili práce na 1. podzemním podlaží. Stávající rezidenční komplex se tak rozroste o dvě nové budovy s 80 energeticky pasivními byty a prostorný park s přírodním amfiteátrem, pergolou a místem pro relaxaci. Výstavbu třetí fáze projektu plánujeme dokončit na jaře 2020.

20.9.2018

Zveme Vás na 13. ročník festivalu architektury a urbanismu Architecture Week 2018

Až do 10. října naši společnost naleznete mezi vystavovateli mezinárodního festivalu architektury a urbanismu Architecture Week 2018, který je letos symbolicky zaměřený na vývoj československé architektury v průběhu století. Součástí programu tak budou výstavy věnované rozvoji československé, pražské i světové architektury, semináře, debaty a přednášky, na kterých se návštěvníci akce seznámí s novými urbanistickými plány a problémy spojenými s jejich realizací. My jsme si pro Vás připravili model architektonicky unikátního projektu Rezidence Trilobit a krátké představení filozofie JRD a zajímavých energeticky úsporných projektů, které jsme za 15 let našeho působení na českém rezidenčním trhu zrealizovali, případně jejich výstavbu plánujeme. Více informací o festivalu naleznete na www.architectureweek.cz.

31.8.2018

Absolvovali jsme kurz první pomoci

Již 15 let pro Vás realizujeme energeticky úsporné byty se zdravým a komfortním vnitřním prostředím, protože zdraví patří k tomu nejcennějšímu, co máme. Velmi dobře si však uvědomujeme, že ani život v nejkvalitnějším projektu vybaveném moderními technologiemi není stoprocentní prevencí proti úrazu nebo onemocnění. V těchto dnech jsme proto absolvovali praktický kurz první pomoci, ve kterém nás školení zdravotníci seznámili se základními úkony, jež lze využít při rychlé záchraně raněného nebo nemocného člověka. Právě díky nim budeme lépe připraveni na některé nečekané situace, které s sebou život přináší. Pokud byste se chtěli kurzu zúčastnit také, navštivte webové stránky http://ucimeprvnipomoc.cz/index.php.

31.8.2018

Kratochvíle Stochovská představí standardy ve skandinávském stylu

Energeticky pasivní projekt Kratochvíle Stochovská nabídne svým rezidentům kvalitní standardy základního vybavení inspirované skandinávským stylem. V jednotlivých bytech se budou nacházet velkoformátové obklady a dlažba značky Marconi, sanitární keramika a zařizovací předměty značek Hansgrohe, Hüppe a Glacera. Dalšími standardy nového čtyřpodlažního domu se dvěma vchody budou okna s izolačními trojskly, která zajistí odhlučnění od okolí, nebo automatický systém řízeného větrání s rekuperací tepla zajišťující zdravé a komfortní vnitřní prostředí.

27.8.2018

Materiálové standardy projektu Na hvězdárně Třebešín inspiroval vesmír

Základní materiálové standardy projektu Na hvězdárně Třebešín vybrala designérka Pavla Hromková ze studia Notakio, která se inspirovala hvězdnou oblohou a vesmírem. Interiérové řešení proto charakterizuje přírodní minimalismus odkazující na povrch vesmírných těles. Jeho základem jsou pískové a teple šedé odstíny, mat nebo minimalistický přírodní dekor (i dřevodekor) a struktura (např. jemné prohlubně a póry).

26.8.2018

Dokončili jsme hrubou stavbu projektu Rezidence Červený dvůr

Právě jsme dokončili hrubou stavbu luxusního projektu Rezidence Červený dvůr s 15 energeticky pasivními byty. Generální dodavatel stavby, společnost Casta, se proto zaměřil na montáž vnitřních instalací a realizaci venkovních fasád, jejichž výslednou podobu inspirují detaily převzaté z exteriérů středomořských vil i místní prvorepublikové vilové zástavby s funkcionalistickými prvky. Dokončení projektu, jehož dominantou je více než stoletý cedr, plánujeme na podzim 2019. Aktuálně v něm zbývá 5 volných bytů.

24.8.2018

Zelená Libuš má již dokončenou základovou desku

Generální dodavatel – společnost Casta – právě dokončil základovou desku a suterén energeticky úsporného projektu Zelená Libuš. Již nyní je tak možné spatřit obrysy bytů v 1. nadzemním podlaží. Osmipodlažní dům, jehož architektonický koncept navrhlo studio MS Architekti, nabídne 66 bytů v dispozicích 1+kk až 5+kk doplněných o předzahrádku, balkon nebo terasu. Pro nové obyvatele zde navíc vznikne řada obchůdků, které budou umístěny v 600 m2 komerčních ploch v parteru objektu. Výstavbu projektu, ve kterém již zbývají pouhé 4 volné byty, plánujeme dokončit v březnu 2020.

30.7.2018

Hrubá stavba luxusního projektu Rezidence Červený dvůr se blíží svému dokončení

Dokončení hrubé stavby energeticky pasivního projektu Rezidence Červený dvůr plánujeme na přelom srpna a září letošního roku. Aktuálně probíhá vyzdívání 3. nadzemního podlaží a zahájili jsme práce na venkovních opěrných stěnách. Komorní viladům s 15 luxusními byty bude citlivě zasazený do prvorepublikové vilové zástavby s funkcionalistickými prvky a akcenty, jejichž vliv se odrazil v architektonickém konceptu studia MS architekti i návrhu řešení interiérových standardů. Kolaudace projektu v Praze 10 - Strašnicích, stíněného exotickým cedrem, proběhne na podzim 2019.

30.7.2018

Architektonický koncept projektu Na hvězdárně Třebešín navozuje soulad s okolní přírodou

Architektonický koncept energeticky pasivního projektu Na hvězdárně Třebešín, který navrhlo studio Podlipný Sladký architekti, podporuje komunitní rezidenční charakter bydlení a navozuje soulad s okolní přírodou. Obytný soubor tvoří tři bytové domy s 65 komfortními byty, ze kterých se otevírají výhledy do privátního parku i okolní zeleně. Jednotlivé domy působí jednoduchým a kompaktním dojmem, jejich polozapuštěné balkony a ustupující střešní terasy jsou však navržené tak, aby poskytovaly dostatek soukromí. Právě terasy člení dominantní dlouhou hmotu do čtyř menších věží a umožňují realizaci přídavných konstrukcí – pergoly nebo letní kuchyně.

27.7.2018

Rezidence Michelangelova: Architektura s důrazem na detail a soukromí

Architektonický koncept energeticky úsporného projektu Rezidence Michelangelova s 27 byty navrhlo studio Podlipný Sladký architekti, které ho citlivě zasadilo mezi stávající budovy s důrazem na soukromí rezidentů i obyvatel okolní lokality. Bytový dům je objemově i materiálově rozdělen „do dvou hmot“. Vyšší 6 podlažní i nižší 4 podlažní sedí na společném parteru, v kterém jsou nebytové prostory pro obchody a kanceláře. Vyšší hmota se přiklání k okolní zástavbě, nižší je odlehčena částečně otevřenými lodžiemi s poloprůhledným zábradlím z ocelových profilů – jeho rastrový motiv se uplatňuje také na fasádě parteru. Počet oken na severní fasádě je minimalizován stejně jako terasy ustupujících podlaží, které jsou nahrazeny extenzivními zelenými střechami.

26.7.2018

Připravili jsme speciální nabídku kuchyní pro majitele bytů v projektu Zelená Libuš

Pro majitele bytů v energeticky pasivním projektu Zelená Libuš jsme připravili speciální nabídku kuchyní, který jim usnadní zařizování nové nemovitosti. Prostřednictvím našeho výhradního dodavatele kuchyní a nábytku pro tento projekt, tradičního českého Truhlářství Pavla Hampla, si mohou zvolit ze čtyř základních typů kuchyňských linek. Součástí této nabídky jsou také služby interiérové designérky Pavly Hromkové ze studia Notakio, která rezidentům pomůže zvolený návrh kuchyně sladit se zbytkem interiéru, a to přesně podle jejich přání a představ.  

25.7.2018

Energeticky úsporný byt v projektu U Pernikářky 7 se oblékl do zdravé omítky Baumit Klima

Jako průkopník v oboru energeticky úsporné výstavby podporujeme inovativní technologie, které přispívají ke komfortnímu vnitřnímu prostředí. Proto jsme jako první developer v České republice realizovali v jedné z bytových jednotek projektu u Pernikářky 7 zdravou omítku Baumit Klima. Tento extrémně prodyšný stavební materiál s mikroskopickými póry účinně reguluje relativní vlhkost vzduchu, protože je schopen pojmout velké množství vzdušné vlhkosti a v případě potřeby ji rovnoměrně uvolňovat do prostředí. Zároveň neobsahuje alergeny, škodliviny ani těkavé organické látky a působí jako přirozená ochrana proti mikroorganismům a plísním.

30.6.2018

Poklepali jsme základní kámen třetí etapy projektu Ecocity Malešice

Právě jsme zahájili výstavbu třetí etapy projektu Ecocity Malešice, která vyroste blízko Malešického parku - v příjemné lokalitě s dobrou občanskou vybaveností a dopravní dostupností. Dva nové pasivní domy s 80 byty v dispozicích 1+kk až 4+kk budou přiléhat k již dokončeným budovám obklopeným rozsáhlým parkem. I třetí fáze projektu je koncipovaná jako energeticky úsporná se všemi výhodami, které tento standard přináší - především zdravým vnitřním prostředím a nízkými provozními náklady. Aktuálně v ní zbývá posledních 7 volných bytů.

27.6.2018

Podpořte projekty Rezidence Červený dvůr a Zelená Libuš v soutěži Realitní projekt roku 2018

 1. listopadu 2018 proběhne v rámci Realitního kongresu slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Realitní projekt roku 2018, která je přehlídkou nejoblíbenějších českých developerských projektů. Naše společnost do ní nominovala dva energeticky úsporné projekty – Rezidenci Červený dvůr s 15 luxusními byty a Zelenou Libuš s 66 byty a 600 m2 komerčních ploch. Na architektonických konceptech obou projektů se podílelo studio MS architekti. Pokud Vás naše bytové domy zaujaly, hlasovat pro ně můžete do 15. listopadu 2018 na webové stránce http://www.projektroku.cz/nominovane-projekty. Děkujeme!

27.6.2018

Kratochvíle Stochovská nabídne soukromý park a řadu rozmanitých volnočasových aktivit (kratochvílí)

Rezidenční projekt Kratochvíle Stochovská s 34 byty je určený pro příznivce aktivního způsobu života, kteří chtějí žít ve zdravém prostředí. Nový energeticky úsporný bytový dům bude obklopený uzavřeným areálem, který nabídne řadu volnočasových aktivit pro rodiny s dětmi i singles. Děti zde naleznou hřiště s lezeckou stěnou, pro jejich rodiče nainstalujeme workout zónu se sportovními prvky nebo víceúčelovou pergolu k posilování vzájemných vztahů. Součástí projektu navíc budou prvky pro cyklisty – servisní stanice, myčka a stojany na kola.

26.6.2018

Získejte energeticky úsporný byt v Rezidenci Červený dvůr s mimořádnou letní slevou 705 000 Kč

Pomalu se blíží dokončení hrubé stavby luxusního projektu Rezidence Červený dvůr, ve kterém zbývá šest volných bytů. Aktuálně jsme pro Vás připravili zajímavou letní akci, ve které nabízíme bytovou jednotku 4+kk s předzahrádkou se slevou 705 000 Kč. Abyste se cítili opravdu komfortně, vysadíme na zahrádce vzrostlou zeleň, kterou pěstujeme ve vlastní lesní školce ve Vlašimi.

14.6.2018

Letos slavíme již 15. výročí svého založení

V pátek 8. června 2018 jsme oslavili v přítomnosti několika speciálních hostů (Wolfganga Feista, zakladatele Passivhaus Institutu v Darmstadtu, nebo Tomáše Vanického, ředitele CPD) 15. výročí svého založení. Uplynulé období můžeme hodnotit jako velmi úspěšné – a to především díky Vašemu zájmu o energeticky úsporné projekty pod značkou JRD, za což Vám patří naše poděkování.

4.6.2018

Chráníme životní prostředí: naši kolegové jezdí do práce na kole

Jednou ze základních výhod energeticky úsporných projektů, které realizujeme, je jejich šetrnost k životnímu prostředí. Protože ho však chceme chránit ještě zodpovědněji, rozhodli jsme se změnit některé své zažité zvyklosti – např. jízdu autem i na krátké vzdálenosti, která zatěžuje ovzduší škodlivými emisemi.

1.6.2018

Nový projekt Na hvězdárně Třebešín se inspiroval hvězdnou oblohou

Představujeme Vám energeticky pasivní projekt Na hvězdárně Třebešín, který je inspirovaný hvězdnou oblohou a vesmírem. Nový rezidenční komplex budou tvořit tři bytové domy s celkem 65 byty, jejichž vstupní portály od sebe odliší domovní znamení pojmenovaná po souhvězdích – Andromeda, Kozoroh, Orion, Vodnář, Střelec a Kasiopeja.

29.5.2018

Dny pasivních domů se blíží! Navštivte Ecocity Malešice

Letos poprvé se koná mezinárodní akce Dny pasivních domů v letních měsících o víkendu 8. až 10. června 2018. V průběhu akce, organizované odborným sdružením Centrum pasivního domu, se otevřou „brány” několika desítek zkolaudovaných (nebo téměř dokončených) pasivních budov, jimiž návštěvníky provedou majitelé nebo stavebníci.

29.5.2018

Třetí etapa projektu Ecocity Malešice získala stavební povolení

Třetí etapa energeticky pasivního projektu Ecocity Malešice, kterou plánujeme zkolaudovat v únoru 2020, právě získala stavební povolení. Nová etapa rozšíří areál pěti již dokončených bytových domů o další dvě budovy s 80 zdravými a úspornými byty, které doplní prostorný park s prvky pro zábavu dětí i dospělých.

23.5.2018

Na projektu U Pernikářky 7 právě probíhá zateplování fasád

Stavební harmonogram luxusního projektu U Pernikářky 7 se nám daří plnit podle plánu. Dokončujeme nanášení vnitřních omítek a montáž skladby hrubých podlah. Práce se však nezastavily ani v exteriéru, kde právě probíhá zateplování fasád.

10.5.2018

Pokračujeme v sérii přednášek na vysokých školách: znovu jsme navštívili VUT v Brně

 1. dubna jsme uspořádali na Vysokém učení technickém v Brně další ze série přednášek o energeticky úsporné výstavbě. Přednášku s názvem Stavby s nízkou energetickou náročností z pohledu řízení, jíž se zúčastnili studenti 1. ročníku magisterského studia v oboru Pozemní stavby, vedli výrobní ředitel JRD Roman Havlíček a vedoucí projektů Ladislav Pospíšil. Naši kolegové ocenili zájem posluchačů i jejich dotazy týkající se environmentálně šetrných projektů. Ve vzdělávání budoucích odborníků však plánujeme nadále pokračovat, protože z našich dosavadních zkušeností vyplývá, že studenti nejvíce oceňují znalosti a zkušenosti z praxe.

3.5.2018

Zeleň v energeticky úsporném projektu Kratochvíle Stochovská bude zalévána dešťovou vodou

Energeticky pasivní projekt Kratochvíle Stochovská s 34 byty je navržený tak, aby byl co nejšetrnější k životnímu prostředí. K tomu přispěje nejen využití environmentálně šetrných materiálů a technologií, ale také realizace nádrže na zachycování dešťové vody, která bude sloužit k zálivce zeleně ve společném areálu. Malý park u projektu navíc nabídne sportoviště pro děti i dospělé (např. dětské hřiště s lezeckou stěnou nebo workout zónu) a víceúčelovou pergolu pro setkávání se sousedy a přáteli.

17.4.2018

11. národní konference ČKLOP: Nečekejme na budoucnost

Ve středu 28. března jsme se zúčastnili 11. národní konference České komory lehkých obvodových plášťů (ČKLOP) s podtitulem Nečekejme na budoucnost, která hostila řadu osobností české a světové architektury nebo odborníků z oboru opláštění budov. Všichni řečníci, mezi kterými figuroval také majitel JRD Jan Řežáb, hovořili o budoucnosti stavebnictví, architektury a moderních technologií. Dalšími diskutéry byla např. Eva Le Peutrec, česká architektka působící v Číně, nebo Stefaan Van Acker z mezinárodního architektonického studia Jaspers-Eyers Architects.

9.4.2018

Představujeme nový projekt Rezidence Michelangelova

Právě jsme uvedli na trh již druhý letošní projekt Rezidenci Michelangelova, ve kterém se pojí moderní technologie s nevšedními detaily odkazujícími na renesanční osobnost Michelangela Buonarrotiho.

28.3.2018

Nový projekt Kratochvíle Stochovská bude blízko zeleně

Energeticky pasivní projekt Kratochvíle Stochovská vyroste v klidné lokalitě Prahy 6, která ukrývá mnoho zajímavých přírodních zákoutí. Budoucí obyvatelé 34 zdravých a úsporných bytů tak budou moci navštívit např. Oboru Hvězda se stejnojmenným letohrádkem nebo přírodní rezervaci Divoká Šárka s přehradní nádrží Džbán, kterou obklopuje sportovně-relaxační areál s golfovým hřištěm.

28.3.2018

Přispíváme k ochraně přírody

Již od počátku našeho působení na českém rezidenčním trhu stavíme nízkoenergetické a pasivní projekty, které jsou šetrné k životnímu prostředí a nezatěžují ho přílišnými emisemi škodlivých látek. Ochrana přírody je nám však blízká i v soukromí, a proto se pravidelně zapojujeme do akcí, které jsou zaměřené např. na výsadbu zeleně.

19.3.2018

Zveme Vás na výstavu Bydlení, nové projekty 2018!

Ve dnech 22. až 25. března se na výstavišti v pražských Letňanech koná 25. ročník veletrhu FOR HABITAT, jehož součástí bude výstava Bydlení, nové projekty – nejvyhledávanější přehlídka nových rezidenčních projektů z Prahy a okolí. Srdečně Vás proto zveme k našemu informačnímu stánku, který naleznete v Hale 4, místo 4a19. 

22.2.2018

Vily Diamantica obsadily 3. místo v soutěži Pasivní dům 2017

8. února 2018 proběhlo v rámci veletrhu FOR PASIV vyhlášení vítězů soutěže Pasivní dům 2017, na níž se podílelo sdružení Centrum pasivního domu, nadace ABF a Státní fond životního prostředí ČR. V hlasování veřejnosti získal 3. místo luxusní projekt Vily Diamantica, jehož výstavbu jsme dokončili v minulém roce.

6.2.2018

Úspěšný rok 2017: Umístili jsme se v první desítce rezidenčních developerů

V minulém roce jsme se umístili v první desítce nejsilnějších rezidenčních developerů a udrželi si tak pozici lídra v oblasti nízkoenergetického a pasivního bydlení. Podařilo se nám prodat 77 energeticky úsporných bytů v celkové hodnotě 524 mil. Kč, což představuje téměř 50% nárůst tržeb oproti roku 2016. Letos bychom si přáli prolomit hranici 1 mld. Kč, a to díky rozsáhlým akvizicím a výstavbě nových projektů. Aktuálně jich máme ve svém portfoliu 6 (Rezidence Červený dvůr, U Pernikářky 7, Zelená Libuš, Rezidence Trilobit, Kratochvíle Stochovská a třetí etapa Ecocity Malešice), letos plánujeme uvést do prodeje dalších 6 nových projektů.

23.1.2018

Projekt U Pernikářky 7 bude mít již brzy hotovou hrubou stavbu

Již na přelomu února a března dokončíme hrubou stavbu luxusního projektu U Pernikářky 7, který vyroste do konce roku 2018 v atraktivní vilové čtvrti Hřebenky. Luxusní viladům v energeticky pasivním standardu, který zcela naplňuje představu o moderním bydlení v 21. století, disponuje 10 slunnými byty v dispozicích 3+kk až 5+kk. Jeho interiér navíc doplňuje lobby s nápaditým designem a společná sauna pro majitele bytů. V nabídce aktuálně naleznete poslední tři volné byty. Jeden z nich navíc získáte v rámci novoroční akce se zajímavou slevou.

9.1.2018

Park Hloubětín a Vily Diamantica: Hlasujte pro naše projekty v soutěži Pasivní dům 2017

Naše energeticky úsporné projekty Park Hloubětín a Vily Diamantica byly zařazeny do soutěže Pasivní dům 2017 v kategorii Ostatní velmi úsporné budovy. Na soutěži, která mapuje a oceňuje nejzajímavější environmentálně šetrné budovy v České republice, se podílí sdružení Centrum pasivního domu, nadace ABF a Státní fond životního prostředí ČR. Vítězové hlavních cen – Ceny veřejnosti, Ceny odborné poroty a Ceny generálního partnera soutěže - budou vyhlášeni 8. února 2018 u příležitosti veletrhu FOR PASIV 2018. Pro projekty JRD můžete hlasovat do 31. ledna na webové adrese http://www.pasivni-dum.cz.

1.11.2017

Inovativní řešení pro kvalitní vnitřní prostředí v bytech: Iniciovali jsme vznik pracovní skupiny pro vzduchotechnické systémy

Již od svého založení se věnujeme realizaci environmentálně šetrných projektů, mezi jejichž hlavní parametry patří zdravé vnitřní prostředí a nízká energetická náročnost. Nedávno jsme proto iniciovali vznik pracovní skupiny na půdě Českého vysokého učení technického v Praze, která se zaměří na zvyšování kvality vnitřního prostředí v energeticky úsporných bytech.

4.10.2017

Spustili jsme nové webové stránky

V těchto dnech jsme zahájili provoz nových webových stránek, které jsme se snažili co nejvíce přiblížit moderním trendům. Jsou proto uživatelsky přívětivé, přehledné a uzpůsobené pro prohlížení na mobilech nebo tabletech.

20.7.2017

Podpořte projekt Ecocity Malešice ve finále soutěže E.ON Energy Globe

Druhá etapa energeticky úsporného projektu Ecocity Malešice se probojovala mezi finalisty 9. ročníku  prestižní ekologické soutěže E.ON Energy Globe v kategorii Stavba. Do pěti kategorií soutěže se letos přihlásilo celkem 260 projektů, z nichž odborná porota následně vybrala celkem 10 realizací zaměřených na úsporu energií a ochranu přírody.

22.5.2017

Druhou etapu projektu Ecocity Malešice navštívili studenti z Francie

27. dubna 2017 navštívili druhou etapu environmentálně šetrného projektu Ecocity Malešice středoškolští studenti z Francie. Exkurzi, při níž si zúčastnění prohlédli společné prostory, vzorový byt a okolí budov s centrálním parkem, zaštítilo Centrum pasivního domu. V průběhu akce se studenti seznámili s výslednou podobou energeticky úsporného projektu nebo postupem prací při jeho výstavbě a dozvěděli se více o použitých materiálech a technologiích. Zároveň jim exkurze umožnila srovnání již zkolaudované druhé fáze Ecocity Malešice s energeticky šetrnými projekty, které se realizují přímo ve Francii. Velmi nás potěšila zvídavost, s níž zúčastnění k programu přistoupili. Plánujeme proto v podobných akcích pro české i zahraniční studenty nadále pokračovat.