Proč bydlet s jrd?

Zdravé a šetrné bydlení pro nás není jen prázdný pojem. Je základem naší firemní filozofie, za kterou si pevně stojíme. Nestavíme jen byty. Vytváříme lidem skutečné domovy, příjemné pro život. A věříme jim natolik, že v nich bydlí nejen naši klienti, jejichž spokojenost je pro nás na prvním místě, ale i my sami.

“NAŠÍ SPECIALIZACÍ JSOU PASIVNÍ A NÍZKOENERGETICKÉ DOMY, KTERÉ VE SPOJENÍ SE ŠPIČKOVOU ARCHITEKTUROU A OHLEDUPLNÝM PŘÍSTUPEM K OKOLNÍMU PROSTŘEDÍ PŘINÁŠÍ NESPOČET VÝHOD PRO MAJITELE NAŠICH REZIDENCÍ.”

JSME VŽDY O KROK NAPŘED

VÝHODY NÍZKOENERGETICKÉHO BYDLENÍ

Pro lepší představu o rozílech mezi klasickými a nízkoenergetickými stavbami poslouží následující srovnání.

Domy běžné v 70. - 80. letech Současná novostavba Nízkoenerg. dům Pasivní dům Nulový dům
Charakteristika
Zastaralá otopná soustava, zdroj tepla je velkým zdrojem emisí; větrá se pouhým otevřením oken, nezateplené, špatně izolující konstrukce, přetápí se Klasické vytápění pomocí plynového kotle o vysokém výkonu, větrání otevřením okna, konstrukce na úrovni požadavků normy Otopná soustava o nižším výkonu, využití obnovitelných zdrojů, dobře zateplené konstrukce, řízené větrání Řízené větrání s rekuperací tepla, vynikající parametry tepelné izolace, velmi těsné konstrukce Parametry min. na úrovni pasivního domu, velká plocha fotavoltaických panelů
Potřeba tepla na vytápění [kWh/(m2a)]
Většinou nad 200 80 - 140 Méně než 50 Méně než 15 Méně než 15

 

 

Parametr BĚŽNÁ výstavba Pasivní Jednotky
Podlahová plocha objektu 150 150 m2
Měrná potřeba tepla na vytápění 92 15 kWh/m2 za rok
Roční potřeba tepla na vytápění 13 800 2 250 kWh za rok
Potřeba energie na přípravu teplé vody 3 050 3 050 kWh za rok
Spotřeba energie na osvětlení 800 800 kWh za rok
Spotřeba energie na provoz spotřebičů 2 300 2 300 kWh za rok
Spotřeba energie na provoz tech. zařízení dle varianty dle varianty kWh za rok

ŘÍZENÉ VĚTRÁNÍ S REKUPERACÍ TEPLA

Mezi standardy našich projektů navíc patří řízené větrání s rekuperací tepla, které má zásadní vliv na vnitřní prostředí vašeho domova

Větrání v bytech od JRD je automaticky řízené počítačovým systémem. Jejich obyvatelé se tak nemusí starat o pravidelné otevírání oken a do bytu jim přitom bez jakéhokoliv průvanu stále proudí čerstvý vzduch, který zajišťuje dostatek kyslíku pro každodenní aktivity i kvalitní spánek. Zabraňuje také problémům, které se vyskytují v běžných bytech – vysoké hladině oxidu uhličitého, zvýšené vlhkosti vzduchu a s ní spojenému výskytu plísní. Řízené větrání tak má příznivý vliv na zdraví, fyzickou i psychickou kondici. Zvlášť významně vnímají pozitivní vliv zdravého prostředí v pasivním bytě lidé s alergiemi, ekzémy a astmatem.

 

Řízené větrání s rekuperací tepla

 

 

Pokud máte jakékoliv dotazy k našim projektům, neváhejte se na nás obrátit.

Máte otázky ?
 

Stále jste tady? A zajímáte se o zdravé bydlení?
Stáhněte si našeho rádce, ať víte, jak na to.