Наши преимущества здорового жилья

 

СВЕЖИЙ ВОЗДУХ ВЕСЬ ДЕНЬ

Представьте себе, что вы просыпаетесь утром, а в вашей спальне свежий воздух и даже без проветривания. Ваша голова не болит из духоты в помещении, и вы чувствуете себя хорошо отдохнувшим. А надоедливые сквозняки, пыль и различная аллергия от пыльцы? Обо всем этом вы можете просто забыть! Умная система вентиляции и датчик CO2 решат эту проблему за вас.

Наш совет:

Позаботьтесь о своих окнах и пригласите специалиста для их регулярного контроля, чтобы воздух поступал в вашу квартиру только тогда, когда вы будете этого хотеть. Как можно меньше проветривайте, чтобы избежать попадания смога и пыли в квартиру. О свежем воздухе позаботится вентиляционная система.

ТЕПЛОВЫЙ КОМФОРТ

Система управления вентиляцией с рекуперацией тепла поддерживает свежий воздух в наших квартирах и вместе с наружным затенением создает комфортную температуру. Знойным летом в квартире приятный микроклимат даже без кондиционера, т. к. в жаркие летние дни не нужно проветривать благодаря регулируемому воздухообмену. Зимой не приходится через открытое окно без надобности выпускать драгоценное тепло. Система управления вентиляцией обеспечивает циркуляцию воздуха, помогает поддерживать идеальную влажность в квартире, хорошо дышать, и уничтожает плесени, бактерии и клещи.

Наш совет:

Просторные окна не только пропускают в квартиру достаточный уровень естественного освещения зимой, но в значительной степени способствуют прогреванию всего интерьера. В летние месяцы вы можете уменьшить нежелательный перегрев помещений с помощью подходящего типа затенения.

ЗДОРОВЫЙ СВЕТ ДАЖЕ НОЧЬЮ

Большую часть времени мы проводим в зданиях с искусственным освещением. Естественный дневной свет важен для нашего здоровья. Он влияет на биологические функции, качество сна и общее настроение. В наших квартирах через просторные окна поступает достаточное количество дневного света. В то время, когда не хватает дневного света, мы способны освещать квартиру здоровым равномерным освещением.

Наш совет:

В отличие от обычного освещения здоровое полноспектральное освещение уменьшает усталость глаз, не создает искажений цвета и способствует восстановлению организма.  

АКУСТИЧЕСКИЙ КОМФОРТ ДЛЯ ВСЕЙ СЕМЬИ

Сложно сказать, какой шум в квартире раздражает больше. С улицы, лестницы или от соседей? Отличная звукоизоляция, специальные окна с тройным остеклением и идеальная состав пола превратят ваш дом в оазис тишины и покоя, и ничто не будет отвлекать вас от любимых занятий.

Наш совет:

Помните, что акустический комфорт - это одна из важнейших характеристик домов и квартир. Вы и ваши близкие заслуживаете тишину и покой в доме.

Специалист по здоровому жилью

Ing. Petr Valeš

После окончания Технического университета работал в нескольких дизайн-студиях, а затем перешел в область "Жилая застройка". В настоящее время является руководителем по продуктам JRD Development и занимается, прежде всего, качеством здоровой внутренней среды во всех наших проектах. А поскольку это настоящий знаток своего дела, который работает с большой самоотдачей, то постоянно стремится улучшать стандарты здорового и экономного жилья. Не будет преувеличением сказать, что Петр - это человек на своем месте.

У тебя есть вопросы? Свяжитесь с нашим специалистом!

Напиши мне

 

Proč bydlet s JRD

Nestavíme jen byty. Vytváříme lidem skutečné domovy, příjemné pro život. A věříme jim natolik, že v nich bydlí nejen naši klienti, jejichž spokojenost je pro nás na prvním místě, ale i my sami.

“Naší specializací jsou pasivní a nízkoenergetické domy, které ve spojení se špičkovou architekturou a ohleduplným přístupem k okolnímu prostředí přináší nespočet výhod pro majitele našich rezidencí.”

 

Výhody zdravého bydlení

Úspora energií

  • Nižší náklady na vytápění
  • Náskok díky moderním technologiím
  • Výhodná investice do budoucnosti
Zobrazit více

Tepelná pohoda

Řízené větrání s rekuperací tepla udržuje v našich bytech tepelnou pohodu. V parném létě je v bytě příjemně i bez klimatizace, a protože nemusíme větrat, v zimě vám zas otevřeným oknem zbytečně neuniká drahocenné teplo. V bytě je vždy příjemně, jak to máte rádi mezi 20 – 23 °C. Řízené větrání zajišťuje cirkulaci vzduchu, tak se v bytě udržuje ideální vlhkost 35 % – 50 %, dobře se dýchá a plísně, bakterie ani roztoči nemají šanci.

opravdové ticho

  • Používáme okna s trojskly
  • Vyvinuli jsme speciální skladbu podlahy a inovativní zdivo
  • Dbáme na promyšlenou sanitu
Zobrazit více

Akustický komfort pro celou rodinu

Je těžké určit, který hluk v bytě je otravnější. Doprava z ulice, rámus ze schodiště, nebo hluk od sousedů. Dokonalé odhlučnění, speciální okna s trojskly a ideální skladba podlahy se už postarají, abyste měli doma svou oázu klidu a nic vás nerušilo od vašich oblíbených činností.

Ředitel produktového managementu

Ing. Petr Valeš

Po studiích na ČVUT pracoval v několika projekčních ateliérech a poté zamířil do rezidenčního developmentu. Dnes je Ředitelem produktového managementu JRD Real Estate a především arbitrem kvality zdravého vnitřního prostředí pro všechny naše projekty. A protože je to odborník, který svou práci dělá s obrovským nasazením, neustále ho to vede k posouvání standardů zdravého a šetrného bydlení do dalších úrovní. O Petrovi lze bez nadsázky říci, že to člověk na svém místě.

Máte otázky? Kontaktujte našeho experta!

Napište mi

Zdravé bydlení

Čerstvý vzduch po celý den

Pro dobré fungování těla a mysli i pro zdravý spánek je velmi důležitý celodenní přísun čerstvého vzduchu. Ten nejlépe zajistí systém automaticky řízeného větrání, kterým vybavujeme všechny naše byty. Už žádný průvan, ani otevřená okna v mrazech. Řízené větrání s rekuperací tepla navíc udržuje nízkou hladinu škodlivého CO2.

Zdravé klima s minimem prachu a pylu

Čerstvý vzduch z venku prochází do bytu přes prachové a příp. pylové filtry. Množství prachových částic, nečistot a dráždivých alergenů přiváděných z venkovního prostředí je tak snížen na minimum. Kvalitní zatepleni a technologie řízeného větrání s rekuperací tepla udržují příjemné vnitřní klima v zime i v létě s minimálními náklady na topení nebo chlazení.

Optimální vlhkost bytu

Věděli jste, že průměrná rodina vyprodukuje až 10 litrů vodních par denně? To je pro byt opravdu hodně. I přes precizně uzavřenou obálku budovy odvádíme tuto vlhkost pomocí systému automatického větrání. V bytech od JRD se tak nemnoží plísně, roztoči ani bakterie. Přečtěte si více o zdravém bydlení s JRD.

Úspora energií

O polovinu nižší provozní náklady

Naše nízkoenergetické domy a energeticky pasivní domy dokážou uspořit až 85 % nákladů na vytápění oproti běžným novostavbám. Takto nízké spotřeby dosahujeme díky optimálnímu využití sluneční energie, speciální vrstvené izolaci a ekologickému teplovzdušnému vytápění s rekuperací tepla. Díky úspoře jsme pak schopni nabídnout vyšší standard za srovnatelnou cenu.

Náskok díky moderním technologiím

Vzhledem k použití nejmodernějších technologií a špičkových materiálů můžeme nabídnout opravdu luxusní byty na prodej. Díky zdravému vnitřnímu prostředí a promyšleným dispozicím poskytnou maximální komfort celé vaší rodině. Zároveň šetří životní prostředí i vaši peněženku.

Výhodná investice do budoucnosti

Při současných cenách energií ušetříte za vytápění v bytech od JRD zhruba 7 000 – 15 000 Kč ročně. Jak porostou ceny energií, poroste i výše úspor na vytápění a tržní cena nízkoenergetických a pasivních domů. Přečtěte si více o udržitelném rozvoji bydlení a úsporách energií.

Maximální komfort

Prosklení

Velkoryse navržená okna, sahající až na zem, neruší profily,  které by kazily výhled ven. Ten si tak mohou užít i ti nejmenší.

Důmyslně řešené interiéry

Vnitřní dispozice každého bytu od JRD jsou promyšleny do posledního detailu. Hlavní obytné místnosti jsou vždy prostorně řešené a mají velká okna s jižní orientací, abychom maximalizovali dobu, kdy do obytných místností svítí slunce, a byty byly nadstandardně prosvětleny.

Zdravé umělé světlo

Pro roční období, kdy je přirozeného světla nedostatek, využijte rovnoměrného a zdravého umělého osvetlení, se kterým vám rádi poradíme.

opravdové ticho

Používáme okna s trojskly

Ať už vám pod okny přejede tramvaj, nebo zavýskají děti z nedalekého hřiště, díky oknům s trojskly a perfektní obálce budovy neuslyšíte témeř nic.

Vyvinuli jsme speciální skladbu podlahy a inovativní zdivo

O tom, že vaši sousedé sledují napínavý horor v televizi, nebo trénují polku, se v našich bytech nedozvíte. Spolu s UCEEB jsme vyvinuli speciální skladbu podlahy, která je až o 35 % tišší, než požadují normy. Dále jsme se podíleli na vývoji inovativního zdiva Vapis10 s výbornými akustickými vlastnostmi. Pro mezibytové stěny používáme zdivo, které překonává normové požadavky o 5 dB.

Dbáme na promyšlenou sanitu

V našich bytech vás nebude rušit nepříjemný zvuk z koupelen a toalet od sousedů. Používáme akusticky odhlučněné vany, u nichž jsme navrhli technologický postup pro jejich bezpečné osazení. Starosti vám nemusí dělat ani hluk ze vzduchotechniky, kterou do bytu přivádíme čerstvý vzduch. Používáme totiž speciální potrubí, které je až o 30 % tišší a díky kterému se v našich bytech dobře vyspí i ti, kteří slyší trávu růst.

psychická pohoda

Komunitní zahrady

V okolí našich projektů najdete promyšlené komunitní zahrady a terasy, kde můžete například sázet vlastní zeleninu či bylinky, grilovat nebo posedět se sousedy.

Odpočinkové zóny

Na naše prodloužené lavičky se vejde víc než jeden človek. A pokud se chcete opalovat, lavičku si můžete prenést na sluníčko..

Vzrostlé stromy a vlastní keře

Do parku okolo našich projektů sázíme již vzrostlé stromy a keře z vlastní lesní školky. Tak, abyste doma cítili tu správnou pohodu.

Výhody nízkoenergetického bydlení

Pro lepší představu o rozílech mezi klasickými a nízkoenergetickými stavbami poslouží následující srovnání.

Charakteristika

Potřeba tepla na vytápění [kWh/(m2a)]

Parametr Běžná výstavba Pasivní výstavba Jednotky
Podlahová plocha objektu 150 150 m2
Měrná potřeba tepla na vytápění 92 15 kWh/m2 za rok
Roční potřeba tepla na vytápění 13 800 2 250 kWh za rok
Potřeba energie na přípravu teplé vody 3 050 3 050 kWh za rok
Spotřeba energie na osvětlení 800 800 kWh za rok
Spotřeba energie na provoz spotřebičů 2 300 2 300 kWh za rok
Spotřeba energie na provoz tech. zařízení dle varianty dle varianty kWh za rok

Řízené větrání s rekuperací tepla

Mezi standardy našich projektů navíc patří řízené větrání s rekuperací tepla, které má zásadní vliv na vnitřní prostředí vašeho domova.

Větrání v bytech od JRD je automaticky řízené počítačovým systémem. Jejich obyvatelé se tak nemusí starat o pravidelné otevírání oken a do bytu jim přitom bez jakéhokoliv průvanu stále proudí čerstvý vzduch, který zajišťuje dostatek kyslíku pro každodenní aktivity i kvalitní spánek. Zabraňuje také problémům, které se vyskytují v běžných bytech – vysoké hladině oxidu uhličitého, zvýšené vlhkosti vzduchu a s ní spojenému výskytu plísní. Řízené větrání tak má příznivý vliv na zdraví, fyzickou i psychickou kondici. Zvlášť významně vnímají pozitivní vliv zdravého prostředí v pasivním bytě lidé s alergiemi, ekzémy a astmatem.

Jak funguje rekuperace tepla

Řízené větrání s rekuperací tepla slouží k zajištění optimální výměny vzduchu v objektu a zároveň minimalizaci tepelných ztrát při větrání. Řízené větrání zajišťuje přísun čerstvého vzduchu bez jakýchkoliv průvanu do bytu a pomocí filtrů jej zbavuje nečistot a prachu z venkovního prostředí. Tento vzduchu je následně ohřátý teplem z provozu domácnosti (teplo vydávané lidskými těly, teplo z domácích spotřebičů, z vaření nebo sluneční záření pronikající okny), které mu předá odváděný vzduch z interiéru v rekuperačním výměníku. Vzduchu přidávěný do interiéru tak získá příjemnou a stabilní teplotu, která zajistí komfortní prostředí pro bydlení.

Výhody rekuperace

Stabilní vnitřní teplota 365 dní v roce

24 hodin čerstvý vzduch bez průvanu

Snadná údržba

Roční úspora na vytápění až 15 000 Kč

Prostory bez plísní, pylu a roztočů

Nízká hladina škodlivého CO2

Šetrné k životnímu prostředí

Minimální hlučnost vnějšího prostředí

У вас есть вопросы?
 

Вы все еще здесь? Вас интересует здоровое жилье? 
Скачайте нашего советчика, чтобы узнать подробнее.