OUR BENEFITS OF HEALTHY HOUSING

FRESH AIR THE WHOLE DAY

Just imagine it, you wake up in the morning and there is fresh air in your bedroom without ventilating. Your head doesn't ache from the airless room and you feel refreshed. And what about a bothersome draught or dust and various allergies to pollen? You can forget all this. Even worries about keeping an eye on moisture. The smart ventilation system and CO2 sensor will deal with it for you.

Our tip:

Take care of your windows and treat them to a regular check by experts, so that air flows into your apartment only when you want it. Ventilate as little as possible, in order not to let smog and dust in. Leave worries about fresh air to the ventilation system.

THE RIGHT TEMPERATURE

Managed ventilation with heat recuperation maintains the right temperature in our apartments. In the hot summer it is pleasant in the apartment even without air conditioning, so we don't have to ventilate, in the winter expensive heat doesn't unnecessarily escape through an open window. The temperature is always pleasant inside the apartment, the way you like it - between 20–23 °C. Managed ventilation ensures air circulation, so that ideal humidity of 35%–50% is maintained in the apartment, it is easy to breathe, and mould, bacteria and house dust mites have no chance.

Our tip:

The generous windows allow not only plenty of light into the apartment in winter, but significantly contribute to the warming of the whole interior. In the summer months you can reduce undesirable overheating of rooms using a suitable type of shading.

HEALTHY LIGHT EVEN AT NIGHT

We spend most time shut in buildings with artificial lighting. Natural daylight is, however, important for our health. It has an influence on our biological functions, the quality of sleep and our overall mood. In our apartments plenty of daylight is provided by the generously designed windows. At a time there is a lack of daylight, we can light the apartment with balanced lighting.

Our tip:

Healthy, full-spectrum lighting, compared to ordinary lighting, mitigates tiredness of the eyes, does not distort colours and supports the regeneration of the organism. Such lighting will be appreciated by everybody, even if they have sight as good as a lynx.

ACOUSTIC COMFORT FOR THE WHOLE FAMILY

It is hard to determine which noise is more bothersome in an apartment. Traffic from the street, din from the staircase or noise from the neighbours. Perfect soundproofing, special windows with triple glazing and an ideal floor composition will ensure that your home is an oasis of peace and quiet and nothing disturbs you from your favourite activities.

Our tip:

Don't forget that acoustic comfort is one of the most important properties of houses and apartments. You and your nearest and dearest deserve a peaceful and quiet home.

 

Proč bydlet s JRD

Nestavíme jen byty. Vytváříme lidem skutečné domovy, příjemné pro život. A věříme jim natolik, že v nich bydlí nejen naši klienti, jejichž spokojenost je pro nás na prvním místě, ale i my sami.

“Naší specializací jsou pasivní a nízkoenergetické domy, které ve spojení se špičkovou architekturou a ohleduplným přístupem k okolnímu prostředí přináší nespočet výhod pro majitele našich rezidencí.”

 

Výhody zdravého bydlení

Úspora energií

  • Nižší náklady na vytápění
  • Náskok díky moderním technologiím
  • Výhodná investice do budoucnosti
Zobrazit více

Tepelná pohoda

Řízené větrání s rekuperací tepla udržuje v našich bytech tepelnou pohodu. V parném létě je v bytě příjemně i bez klimatizace, a protože nemusíme větrat, v zimě vám zas otevřeným oknem zbytečně neuniká drahocenné teplo. V bytě je vždy příjemně, jak to máte rádi mezi 20 – 23 °C. Řízené větrání zajišťuje cirkulaci vzduchu, tak se v bytě udržuje ideální vlhkost 35 % – 50 %, dobře se dýchá a plísně, bakterie ani roztoči nemají šanci.

opravdové ticho

  • Používáme okna s trojskly
  • Vyvinuli jsme speciální skladbu podlahy a inovativní zdivo
  • Dbáme na promyšlenou sanitu
Zobrazit více

Akustický komfort pro celou rodinu

Je těžké určit, který hluk v bytě je otravnější. Doprava z ulice, rámus ze schodiště, nebo hluk od sousedů. Dokonalé odhlučnění, speciální okna s trojskly a ideální skladba podlahy se už postarají, abyste měli doma svou oázu klidu a nic vás nerušilo od vašich oblíbených činností.

Ředitel produktového managementu

Ing. Petr Valeš

Po studiích na ČVUT pracoval v několika projekčních ateliérech a poté zamířil do rezidenčního developmentu. Dnes je Ředitelem produktového managementu JRD Real Estate a především arbitrem kvality zdravého vnitřního prostředí pro všechny naše projekty. A protože je to odborník, který svou práci dělá s obrovským nasazením, neustále ho to vede k posouvání standardů zdravého a šetrného bydlení do dalších úrovní. O Petrovi lze bez nadsázky říci, že to člověk na svém místě.

Máte otázky? Kontaktujte našeho experta!

Napište mi

Zdravé bydlení

Čerstvý vzduch po celý den

Pro dobré fungování těla a mysli i pro zdravý spánek je velmi důležitý celodenní přísun čerstvého vzduchu. Ten nejlépe zajistí systém automaticky řízeného větrání, kterým vybavujeme všechny naše byty. Už žádný průvan, ani otevřená okna v mrazech. Řízené větrání s rekuperací tepla navíc udržuje nízkou hladinu škodlivého CO2.

Zdravé klima s minimem prachu a pylu

Čerstvý vzduch z venku prochází do bytu přes prachové a příp. pylové filtry. Množství prachových částic, nečistot a dráždivých alergenů přiváděných z venkovního prostředí je tak snížen na minimum. Kvalitní zatepleni a technologie řízeného větrání s rekuperací tepla udržují příjemné vnitřní klima v zime i v létě s minimálními náklady na topení nebo chlazení.

Optimální vlhkost bytu

Věděli jste, že průměrná rodina vyprodukuje až 10 litrů vodních par denně? To je pro byt opravdu hodně. I přes precizně uzavřenou obálku budovy odvádíme tuto vlhkost pomocí systému automatického větrání. V bytech od JRD se tak nemnoží plísně, roztoči ani bakterie. Přečtěte si více o zdravém bydlení s JRD.

Úspora energií

O polovinu nižší provozní náklady

Naše nízkoenergetické domy a energeticky pasivní domy dokážou uspořit až 85 % nákladů na vytápění oproti běžným novostavbám. Takto nízké spotřeby dosahujeme díky optimálnímu využití sluneční energie, speciální vrstvené izolaci a ekologickému teplovzdušnému vytápění s rekuperací tepla. Díky úspoře jsme pak schopni nabídnout vyšší standard za srovnatelnou cenu.

Náskok díky moderním technologiím

Vzhledem k použití nejmodernějších technologií a špičkových materiálů můžeme nabídnout opravdu luxusní byty na prodej. Díky zdravému vnitřnímu prostředí a promyšleným dispozicím poskytnou maximální komfort celé vaší rodině. Zároveň šetří životní prostředí i vaši peněženku.

Výhodná investice do budoucnosti

Při současných cenách energií ušetříte za vytápění v bytech od JRD zhruba 7 000 – 15 000 Kč ročně. Jak porostou ceny energií, poroste i výše úspor na vytápění a tržní cena nízkoenergetických a pasivních domů. Přečtěte si více o udržitelném rozvoji bydlení a úsporách energií.

Maximální komfort

Prosklení

Velkoryse navržená okna, sahající až na zem, neruší profily,  které by kazily výhled ven. Ten si tak mohou užít i ti nejmenší.

Důmyslně řešené interiéry

Vnitřní dispozice každého bytu od JRD jsou promyšleny do posledního detailu. Hlavní obytné místnosti jsou vždy prostorně řešené a mají velká okna s jižní orientací, abychom maximalizovali dobu, kdy do obytných místností svítí slunce, a byty byly nadstandardně prosvětleny.

Zdravé umělé světlo

Pro roční období, kdy je přirozeného světla nedostatek, využijte rovnoměrného a zdravého umělého osvetlení, se kterým vám rádi poradíme.

opravdové ticho

Používáme okna s trojskly

Ať už vám pod okny přejede tramvaj, nebo zavýskají děti z nedalekého hřiště, díky oknům s trojskly a perfektní obálce budovy neuslyšíte témeř nic.

Vyvinuli jsme speciální skladbu podlahy a inovativní zdivo

O tom, že vaši sousedé sledují napínavý horor v televizi, nebo trénují polku, se v našich bytech nedozvíte. Spolu s UCEEB jsme vyvinuli speciální skladbu podlahy, která je až o 35 % tišší, než požadují normy. Dále jsme se podíleli na vývoji inovativního zdiva Vapis10 s výbornými akustickými vlastnostmi. Pro mezibytové stěny používáme zdivo, které překonává normové požadavky o 5 dB.

Dbáme na promyšlenou sanitu

V našich bytech vás nebude rušit nepříjemný zvuk z koupelen a toalet od sousedů. Používáme akusticky odhlučněné vany, u nichž jsme navrhli technologický postup pro jejich bezpečné osazení. Starosti vám nemusí dělat ani hluk ze vzduchotechniky, kterou do bytu přivádíme čerstvý vzduch. Používáme totiž speciální potrubí, které je až o 30 % tišší a díky kterému se v našich bytech dobře vyspí i ti, kteří slyší trávu růst.

psychická pohoda

Komunitní zahrady

V okolí našich projektů najdete promyšlené komunitní zahrady a terasy, kde můžete například sázet vlastní zeleninu či bylinky, grilovat nebo posedět se sousedy.

Odpočinkové zóny

Na naše prodloužené lavičky se vejde víc než jeden človek. A pokud se chcete opalovat, lavičku si můžete prenést na sluníčko..

Vzrostlé stromy a vlastní keře

Do parku okolo našich projektů sázíme již vzrostlé stromy a keře z vlastní lesní školky. Tak, abyste doma cítili tu správnou pohodu.

Výhody energeticky úsporného bydlení

Pro lepší představu o rozdílech mezi klasickými a nízkoenergetickými stavbami poslouží následující srovnání.

Charakteristika

Potřeba tepla na vytápění [kWh/(m2a)]

Parametr Běžná výstavba Pasivní výstavba Jednotky
Podlahová plocha objektu 150 150 m2
Měrná potřeba tepla na vytápění 92 15 kWh/m2 za rok
Roční potřeba tepla na vytápění 13 800 2 250 kWh za rok
Potřeba energie na přípravu teplé vody 3 050 3 050 kWh za rok
Spotřeba energie na osvětlení 800 800 kWh za rok
Spotřeba energie na provoz spotřebičů 2 300 2 300 kWh za rok
Spotřeba energie na provoz tech. zařízení dle varianty dle varianty kWh za rok

Řízené větrání s rekuperací tepla

Mezi standardy našich projektů navíc patří řízené větrání s rekuperací tepla, které má zásadní vliv na vnitřní prostředí vašeho domova.

Větrání v bytech od JRD je automaticky řízené počítačovým systémem. Jejich obyvatelé se tak nemusí starat o pravidelné otevírání oken a do bytu jim přitom bez jakéhokoliv průvanu stále proudí čerstvý vzduch, který zajišťuje dostatek kyslíku pro každodenní aktivity i kvalitní spánek. Zabraňuje také problémům, které se vyskytují v běžných bytech – vysoké hladině oxidu uhličitého, zvýšené vlhkosti vzduchu a s ní spojenému výskytu plísní. Řízené větrání tak má příznivý vliv na zdraví, fyzickou i psychickou kondici. Zvlášť významně vnímají pozitivní vliv zdravého prostředí v pasivním bytě lidé s alergiemi, ekzémy a astmatem.

Jak funguje rekuperace tepla

Řízené větrání s rekuperací tepla slouží k zajištění optimální výměny vzduchu v objektu a zároveň minimalizaci tepelných ztrát při větrání. Řízené větrání zajišťuje přísun čerstvého vzduchu bez jakéhokoliv průvanu a pomocí filtrů jej zbavuje nečistot a prachu z venkovního prostředí. Tento vzduch je následně ohřátý teplem z provozu domácnosti (teplo vydávané lidskými těly, teplo z domácích spotřebičů, z vaření nebo sluneční záření pronikající okny), které mu předá odváděný vzduch z interiéru v rekuperačním výměníku. Vzduch přiváděný do interiéru tak získá příjemnou a stabilní teplotu, která zajistí komfortní prostředí pro bydlení.

Výhody rekuperace

Stabilní vnitřní teplota 365 dní v roce

24 hodin čerstvý vzduch bez průvanu

Snadná údržba

Roční úspora na vytápění až 15 000 Kč

Prostory bez plísní, pylu a roztočů

Nízká hladina škodlivého CO2

Šetrné k životnímu prostředí

Minimální hlučnost vnějšího prostředí

Questions ?
 

Still here? And are you interested in healthy housing?
Download our advisor so you know how to get it!