Vila Šterboholy

Pravý nízkoenergetický dům

Developerský projekt Vila Štěrboholy byla speciálně navržena jako nízkoenergetický bytový dům a nabízí svým majitelům plné zázemí.

K dispozici jsou zde celkem tři byty a garáže. V tomto navrženém nízkoenergetickém domě je teplovzdušné vytápění a regulace tepla. V každém bytě je ohřev teplé vody zajištěn 2 solárními termickými kolektory, které reálně uspoří cca 65 % roční spotřeby tepla pro ohřev teplé vody.

Zajímavý je také údaj o celkových nákladech na provoz bytu 3+kk o rozloze 74 m2. Celkové měsíční náklady jsou v průměru do 1.500 Kč (elektřina, topení, větrání, TUV, vodné, stočné, odpad). To ukazuje na ekonomickou smysluplnost bytového standardu.

Novostavba Vila Štěrboholy splňuje všechny požadavky na kvalitní, bezpečné a nízkoenergetické bydlení. Jako zdroj slouží pro každý byt elektrokotle o minimálním výkonu. V každém bytě jsou instalována krbová kamna a specializací je také zateplení chodeb 10 cm polystyrenu nebo velká izolační dřevěná trojskla.

Projekt v kostce

Lokalita
Praha 10
Rok dokončení
2006
Typ projektu
Bytový dům
Nemovitosti v nabídce
Byty
Počet podlaží
2
Počet jednotek
3

ŠTĚRBOHOLY

Tento krásný prostorný dům byl postaven ve vilové čtvrti ve Štěrboholích (Praha 10), kde je plná občanská vybavenost včetně mateřské a základní školy. K dispozici je i nákupní centrum Europark Štěrboholy, který je opodál a doprava do centra je potom možná deseti linkami MHD a metrem trasy A Depo Hostivař.

Mapa lokality

Máte otázky ?
 

Stále jste tady? A zajímáte se o zdravé bydlení?
Stáhněte si našeho rádce, ať víte, jak na to.