Novinky

16.11.2018

Komorní projekt U Pernikářky 7 uspěl v prestižní soutěži Best of Realty

Náš energeticky pasivní projekt U Pernikářky 7 získal ocenění v 20. ročníku prestižní soutěže „Best of Realty − Nejlepší z realit 2018“ za vysoce kvalitní realizaci komorního bytového domu. Mezi vítěze nejsilněji zastoupené rezidenční kategorie ho zvolila sedmičlenná odborná porota, která hodnotila na základě několika hlavních kritérií - lokality, urbanistického a architektonického řešení, kvality realizace a úspěšnosti na realitním trhu. Na projektu U Pernikářky 7 navíc ocenila také „využití udržitelných technologií přispívajících k energeticky pasivnímu bydlení v novostavbě situované v oblíbené rezidenční lokalitě“. Autorem úvodního konceptu viladomu je architektonický ateliér KAAMA, jeho upravená verze pochází z pera studia Podlipný Sladký architekti.

14.11.2018

Představujeme Vám čtvrtý letošní energeticky pasivní projekt Green Port Strašnice

Právě jsme uvedli na trh již čtvrtý letošní projekt Green Port Strašnice sestávající ze tří energeticky pasivních budov propojených obchodním parterem. V novém rezidenčním areálu vznikne 156 bytů v dispozicích 1+kk až 4+kk s předzahrádkou, lodžií nebo terasou, 1 270 m2 komerčních ploch pro budoucí obchody a služby a malý park s relaxačními prvky. Budoucím obyvatelům však nabídneme také společné prostory, jejichž součástí bude kočárkárna a nadstandardní prvky pro cyklisty (stojany na kola, venkovní myčka nebo servisní stanice), nebo možnost instalace nabíjecí stanice pro elektromobily. Více informací o projektu, jehož výstavba potrvá od září 2019 do podzimu 2021, naleznete zde: http://www.jrd.cz/cs/green-port-strasnice.html

11.11.2018

Energeticky pasivní projekt U Pernikářky 7 navštívili odborníci ze skandinávské společnosti Ramboll

  1. 27. října 2018 navštívili luxusní projekt U Pernikářky 7 odborníci ze skandinávské společnosti Ramboll, která se věnuje stavebně-inženýrské a poradenské činnosti v mnoha zemích světa. Exkurze, kterou zaštítilo Centrum pasivního domu, měla za cíl seznámit naše hosty s detaily energeticky úsporné výstavby v České republice a umožnit jim tak srovnání s vývojem, který probíhá ve Skandinávii. Představili jsme jim nejen postup stavebních prací, ale také udržitelné materiály a technologie, které standardně využíváme v našich projektech. V podobných akcích plánujeme pokračovat i nadále, protože budoucí rozvoj udržitelného stavebnictví v tuzemsku závisí na vzájemném sdílení znalostí a zkušeností odborníků napříč Evropou.

9.11.2018

JRD přispěla městské části Praha 12 na koupi sociálního automobilu Dacia Dokker

Každý developerský projekt je úzce spjat se svým okolím. Při přípravě jednotlivých bytových domů proto zvažujeme, jak podpořit místní komunitu a přispět tak ke zlepšení kvality života jejích obyvatel. Městské části Praha 12, kde realizujeme projekt Zelená Libuš, jsme nyní přispěli na koupi automobilu Dacia Dokker, který bude sloužit ke každodennímu zabezpečení služeb pro místní seniory a handicapované osoby. Doufáme, že jim pomůže překonávat každodenní překážky, které s sebou život přináší.

6.11.2018

Jan Řežáb se zúčastnil konference A0 v Piešťanech

25. října 2018 se ve slovenských Piešťanech konala konference A0 – Návrat ke kořenům, která se věnovala udržitelné architektuře a energetické efektivitě budov. Jednotlivé diskuzní panely byly zaměřené na etické principy v architektuře, sociální a kulturní aspekty bydlení, odpovědný design nebo ekonomiku vs. ekologii v developmentu a zúčastnila se jich řada osobností české a slovenské architektury a developmentu – mj. Tomáš Vanický, ředitel Centra pasivního domu, nebo Jan Řežáb, majitel JRD, který hosty seznámil s naší společností a jejími energeticky úspornými projekty. Celá akce nastolila mnoho zajímavých otázek, na které se podařilo nalézt podnětné odpovědi, a přispěla tak k dalšímu sdílení znalostí a zkušeností mezi českými a slovenskými odborníky na udržitelnou architekturu a development.

3.11.2018

4. nadzemní podlaží nejvyšší stavby JRD – energeticky úsporného projektu Zelená Libuš – se blíží dokončení

Aktuálně realizujeme 4. nadzemní podlaží naší nejvyšší budovy – energeticky úsporného projektu Zelená Libuš, jehož hrubou stavbu bychom rádi dokončili v únoru 2019. Osmipodlažní dům s 66 bytovými jednotkami a 600 m2 komerčních ploch již nabízí poslední dva byty v dispozicích 4+kk a 5+kk, jejichž obytný prostor rozšíří terasa, nebo balkon. Majitelé obou bytových jednotek budou moci parkovat v podzemním podlaží.

1.11.2018

Materiálové standardy projektu Rezidence Michelangelova jsou inspirované díly renesančního mistra

Základní materiálové standardy projektu Rezidence Michelangelova vybrala designérka Pavla Hromková ze studia Notakio, která do svého návrhu zakomponovala prvky klasicismu a detaily z díla renesančního mistra Michelangela Buonarrotiho. V jejím interiérovém řešení proto převládají žluté a béžové odstíny, doplněné teple šedou, a klasické nadčasové tvary a struktura (např. jemné prohlubně a póry nebo lesklý hladký povrch). Všechny materiály, ze kterých bude vyrobena sanita, obklady i podlahy, se navíc vyznačují odolností a snadnou údržbou.

31.10.2018

Stavební práce na luxusním projektu Rezidence Červený dvůr probíhají podle plánu

V minulých týdnech jsme dokončili hrubou stavbu luxusního projektu Rezidence Červený dvůr, pokračování stavebních prací tak nadále postupuje podle plánu. Aktuálně se věnujeme realizaci vnitřních příček a instalací. Dokončení komorního viladomu s 15 energeticky pasivními byty, který je nominovaný do soutěže Realitní projekt roku 2018, plánujeme na podzim 2019.

30.10.2018

Energeticky pasivní projekt Na hvězdárně Třebešín disponuje kvalitními standardy základního vybavení

Nový projekt Na hvězdárně Třebešín se vyznačuje kvalitními standardy základního vybavení, které zajistí majitelům jednotlivých bytů příjemné a zdravé bydlení. Řadí se k nim např. vnitřní dveře od německého výrobce Dextüra, velkoformátové obklady a dlažba značky Marazzi nebo sanitární vybavení značek Kludi a Kolo. Dalšími standardy tří bytových domů s 65 bytovými jednotkami jsou izolační okna s trojsky, automatický systém řízeného větrání s rekuperací tepla, zajišťující zdravé a komfortní vnitřní prostředí, nebo příprava na inteligentní ovládání domácnosti.

29.10.2018

V třetí etapě projektu Ecocity Malešice probíhá výstavba 1. nadzemního podlaží

Třetí etapa projektu Ecocity Malešice již vyrůstá ze země. Aktuálně dokončujeme stropy 1. podzemního podlaží a zahájili jsme výstavbu 1. nadzemního podlaží. Kolaudaci dvou budov s 80 energeticky pasivními byty, které doplní rezidenční areál s prostorným parkem, plánujeme na jaře 2020. Nově máme v nabídce malé investiční byty, tak nás neváhejte kontaktovat.

19.10.2018

Luxusní projekt U Pernikářky 7 byl nominován do 20. ročníku soutěže Best of Realty

Energeticky pasivní projekt U Pernikářky 7, u kterého aktuálně probíhá kolaudační řízení, postoupil mezi nominované projekty v prestižní soutěži „Best of Realty − Nejlepší z realit 2018“. Nejlepší projekty v nejsilněji zastoupené rezidenční kategorii zvolila sedmičlenná odborná porota složená ze zástupců Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí a dalších profesních sdružení, realitních makléřů, architektů či poradenských společností. Předání „realitních Oscarů“ proběhne na slavnostním galavečeru v Kongresovém centru České národní banky v Praze 1 ve středu 14. listopadu. Zde bude udělena i Cena čtenářů, jejíž vítěz vzejde z hlasování veřejnosti. Pokud Vás náš projekt zaujal, hlasovat pro něj můžete od 18. října na https://www.survio.com/survey/d/bestofrealty. Děkujeme!

19.10.2018

Na plzeňském veletrhu Moderní dům a byt představíme projekt Touškovský háj

Ve dnech 26. – 28. října 2018 se zúčastníme plzeňského veletrhu Moderní dům a byt, který je tematicky zaměřený na stavebnictví, bydlení, vytápění a hobby. Na této oblíbené akci Vám představíme projekt Touškovský háj, jehož první etapu plánujeme uvést na trh do konce letošního roku. Touškovský háj bude tvořit 75 pozemků různých velikostí od 500 m2 po 1.000 m2, které volně naváží na zástavbu Města Touškov. Parcely budou k dispozici buď samostatně (pro vlastní výstavbu), nebo s typovým rodinným domem v dispozicích 3+kk až 5+kk od společnosti Vexta. Pokud Vás nový projekt zaujal, přijměte pozvání na náš stánek, kde se o něm dozvíte více. Těšíme se na Vás!

15.10.2018

Model projektu Kratochvíle Stochovská u nás v kanceláři

V příštím roce plánujeme zahájit výstavbu projektu Kratochvíle Stochovská s 34 energeticky pasivními byty. Čtyřpodlažní dům se dvěma vchody je navržený jako moderní rodinné bydlení s uzavřeným parkem, jenž nabízí mnoho příležitostí k aktivnímu trávení volného času – např. dětské hřiště, gril, work-out zónu nebo víceúčelovou pergolu. Jeho architektonický koncept jsme promítli do propracovaného modelu, který si můžete prohlédnout v našich kancelářích.

12.10.2018

Představujeme Vám Michaelu Dudáčkovou: konzultantku pro environmentálně šetrná řešení

Jako jednička na trhu nízkoenergetického a pasivního bydlení si zakládáme nejen na environmentálně šetrné výstavbě, ale také na odpovědnosti za rozvoj lokality. Tato odpovědnost založená na udržitelném rozvoji našich projektů zahrnuje mimo jiné i podporu okolních komunit. Úzce proto spolupracujeme s Michaelou Dudáčkovou, konzultantkou pro udržitelný rozvoj, která se zabývá analýzou možného využití environmentálních řešení a jejich efektivní implementace v našich projektech – blíže jmenujme zelené střechy, šetrné hospodaření s vodou, komunitní zahradničení, prostory pro setkávání komunity nebo workshopy pro budoucí majitele bytů. Následný dohled nad jejich aplikací má na starosti produktový manažer Petr Valeš, který nyní spolu s Michaelou reviduje naše stávající projekty a analyzuje projekty v přípravě. V energeticky pasivním projektu Na hvězdárně Třebešín např. navrhují umístění prostoru pro pěstování zeleniny, ovoce a bylinek, relaxační zóny pro setkávání s přáteli nebo sousedský gril.

Za Michaelu Dudáčkovou hovoří projekty, které se jí již podařilo zrealizovat. Patří k nim komunitní zahrada v Nuslích – Vnitroblok Mečislavova, ve které se také již druhým rokem konají sousedské akce na podporu většího stmelení místní komunity (např. akce Nuselské dvorky).

26.9.2018

Dokončili jsme 2. nadzemní podlaží nového projektu Zelená Libuš

Stavební práce na energeticky úsporném projektu Zelená Libuš výrazně pokročily. Právě jsme dokončili realizaci 2. nadzemního podlaží a napojení projektu na vodovodní řád. Souběžně probíhá výstavba dalších pater. Osmipodlažní dům s 66 bytovými jednotkami a 600 m2 komerčních ploch plánujeme dokončit na jaře 2020. Aktuálně v něm zbývají poslední tři volné byty v dispozicích 4+kk až 5+kk.

26.9.2018

Stavební práce na třetí etapě projektu Ecocity Malešice výrazně pokročily

Po dokončení základové desky třetí etapy projektu Ecocity Malešice jsme zahájili práce na 1. podzemním podlaží. Stávající rezidenční komplex se tak rozroste o dvě nové budovy s 80 energeticky pasivními byty a prostorný park s přírodním amfiteátrem, pergolou a místem pro relaxaci. Výstavbu třetí fáze projektu plánujeme dokončit na jaře 2020.

20.9.2018

Zveme Vás na 13. ročník festivalu architektury a urbanismu Architecture Week 2018

Až do 10. října naši společnost naleznete mezi vystavovateli mezinárodního festivalu architektury a urbanismu Architecture Week 2018, který je letos symbolicky zaměřený na vývoj československé architektury v průběhu století. Součástí programu tak budou výstavy věnované rozvoji československé, pražské i světové architektury, semináře, debaty a přednášky, na kterých se návštěvníci akce seznámí s novými urbanistickými plány a problémy spojenými s jejich realizací. My jsme si pro Vás připravili model architektonicky unikátního projektu Rezidence Trilobit a krátké představení filozofie JRD a zajímavých energeticky úsporných projektů, které jsme za 15 let našeho působení na českém rezidenčním trhu zrealizovali, případně jejich výstavbu plánujeme. Více informací o festivalu naleznete na www.architectureweek.cz.

31.8.2018

Absolvovali jsme kurz první pomoci

Již 15 let pro Vás realizujeme energeticky úsporné byty se zdravým a komfortním vnitřním prostředím, protože zdraví patří k tomu nejcennějšímu, co máme. Velmi dobře si však uvědomujeme, že ani život v nejkvalitnějším projektu vybaveném moderními technologiemi není stoprocentní prevencí proti úrazu nebo onemocnění. V těchto dnech jsme proto absolvovali praktický kurz první pomoci, ve kterém nás školení zdravotníci seznámili se základními úkony, jež lze využít při rychlé záchraně raněného nebo nemocného člověka. Právě díky nim budeme lépe připraveni na některé nečekané situace, které s sebou život přináší. Pokud byste se chtěli kurzu zúčastnit také, navštivte webové stránky http://ucimeprvnipomoc.cz/index.php.

31.8.2018

Kratochvíle Stochovská představí standardy ve skandinávském stylu

Energeticky pasivní projekt Kratochvíle Stochovská nabídne svým rezidentům kvalitní standardy základního vybavení inspirované skandinávským stylem. V jednotlivých bytech se budou nacházet velkoformátové obklady a dlažba značky Marconi, sanitární keramika a zařizovací předměty značek Hansgrohe, Hüppe a Glacera. Dalšími standardy nového čtyřpodlažního domu se dvěma vchody budou okna s izolačními trojskly, která zajistí odhlučnění od okolí, nebo automatický systém řízeného větrání s rekuperací tepla zajišťující zdravé a komfortní vnitřní prostředí.

27.8.2018

Materiálové standardy projektu Na hvězdárně Třebešín inspiroval vesmír

Základní materiálové standardy projektu Na hvězdárně Třebešín vybrala designérka Pavla Hromková ze studia Notakio, která se inspirovala hvězdnou oblohou a vesmírem. Interiérové řešení proto charakterizuje přírodní minimalismus odkazující na povrch vesmírných těles. Jeho základem jsou pískové a teple šedé odstíny, mat nebo minimalistický přírodní dekor (i dřevodekor) a struktura (např. jemné prohlubně a póry).

26.8.2018

Dokončili jsme hrubou stavbu projektu Rezidence Červený dvůr

Právě jsme dokončili hrubou stavbu luxusního projektu Rezidence Červený dvůr s 15 energeticky pasivními byty. Generální dodavatel stavby, společnost Casta, se proto zaměřil na montáž vnitřních instalací a realizaci venkovních fasád, jejichž výslednou podobu inspirují detaily převzaté z exteriérů středomořských vil i místní prvorepublikové vilové zástavby s funkcionalistickými prvky. Dokončení projektu, jehož dominantou je více než stoletý cedr, plánujeme na podzim 2019. Aktuálně v něm zbývá 5 volných bytů.

24.8.2018

Zelená Libuš má již dokončenou základovou desku

Generální dodavatel – společnost Casta – právě dokončil základovou desku a suterén energeticky úsporného projektu Zelená Libuš. Již nyní je tak možné spatřit obrysy bytů v 1. nadzemním podlaží. Osmipodlažní dům, jehož architektonický koncept navrhlo studio MS Architekti, nabídne 66 bytů v dispozicích 1+kk až 5+kk doplněných o předzahrádku, balkon nebo terasu. Pro nové obyvatele zde navíc vznikne řada obchůdků, které budou umístěny v 600 m2 komerčních ploch v parteru objektu. Výstavbu projektu, ve kterém již zbývají pouhé 4 volné byty, plánujeme dokončit v březnu 2020.

30.7.2018

Hrubá stavba luxusního projektu Rezidence Červený dvůr se blíží svému dokončení

Dokončení hrubé stavby energeticky pasivního projektu Rezidence Červený dvůr plánujeme na přelom srpna a září letošního roku. Aktuálně probíhá vyzdívání 3. nadzemního podlaží a zahájili jsme práce na venkovních opěrných stěnách. Komorní viladům s 15 luxusními byty bude citlivě zasazený do prvorepublikové vilové zástavby s funkcionalistickými prvky a akcenty, jejichž vliv se odrazil v architektonickém konceptu studia MS architekti i návrhu řešení interiérových standardů. Kolaudace projektu v Praze 10 - Strašnicích, stíněného exotickým cedrem, proběhne na podzim 2019.

30.7.2018

Architektonický koncept projektu Na hvězdárně Třebešín navozuje soulad s okolní přírodou

Architektonický koncept energeticky pasivního projektu Na hvězdárně Třebešín, který navrhlo studio Podlipný Sladký architekti, podporuje komunitní rezidenční charakter bydlení a navozuje soulad s okolní přírodou. Obytný soubor tvoří tři bytové domy s 65 komfortními byty, ze kterých se otevírají výhledy do privátního parku i okolní zeleně. Jednotlivé domy působí jednoduchým a kompaktním dojmem, jejich polozapuštěné balkony a ustupující střešní terasy jsou však navržené tak, aby poskytovaly dostatek soukromí. Právě terasy člení dominantní dlouhou hmotu do čtyř menších věží a umožňují realizaci přídavných konstrukcí – pergoly nebo letní kuchyně.

27.7.2018

Rezidence Michelangelova: Architektura s důrazem na detail a soukromí

Architektonický koncept energeticky úsporného projektu Rezidence Michelangelova s 27 byty navrhlo studio Podlipný Sladký architekti, které ho citlivě zasadilo mezi stávající budovy s důrazem na soukromí rezidentů i obyvatel okolní lokality. Bytový dům je objemově i materiálově rozdělen „do dvou hmot“. Vyšší 6 podlažní i nižší 4 podlažní sedí na společném parteru, v kterém jsou nebytové prostory pro obchody a kanceláře. Vyšší hmota se přiklání k okolní zástavbě, nižší je odlehčena částečně otevřenými lodžiemi s poloprůhledným zábradlím z ocelových profilů – jeho rastrový motiv se uplatňuje také na fasádě parteru. Počet oken na severní fasádě je minimalizován stejně jako terasy ustupujících podlaží, které jsou nahrazeny extenzivními zelenými střechami.

26.7.2018

Připravili jsme speciální nabídku kuchyní pro majitele bytů v projektu Zelená Libuš

Pro majitele bytů v energeticky pasivním projektu Zelená Libuš jsme připravili speciální nabídku kuchyní, který jim usnadní zařizování nové nemovitosti. Prostřednictvím našeho výhradního dodavatele kuchyní a nábytku pro tento projekt, tradičního českého Truhlářství Pavla Hampla, si mohou zvolit ze čtyř základních typů kuchyňských linek. Součástí této nabídky jsou také služby interiérové designérky Pavly Hromkové ze studia Notakio, která rezidentům pomůže zvolený návrh kuchyně sladit se zbytkem interiéru, a to přesně podle jejich přání a představ.  

25.7.2018

Energeticky úsporný byt v projektu U Pernikářky 7 se oblékl do zdravé omítky Baumit Klima

Jako průkopník v oboru energeticky úsporné výstavby podporujeme inovativní technologie, které přispívají ke komfortnímu vnitřnímu prostředí. Proto jsme jako první developer v České republice realizovali v jedné z bytových jednotek projektu u Pernikářky 7 zdravou omítku Baumit Klima. Tento extrémně prodyšný stavební materiál s mikroskopickými póry účinně reguluje relativní vlhkost vzduchu, protože je schopen pojmout velké množství vzdušné vlhkosti a v případě potřeby ji rovnoměrně uvolňovat do prostředí. Zároveň neobsahuje alergeny, škodliviny ani těkavé organické látky a působí jako přirozená ochrana proti mikroorganismům a plísním.

30.6.2018

Poklepali jsme základní kámen třetí etapy projektu Ecocity Malešice

Právě jsme zahájili výstavbu třetí etapy projektu Ecocity Malešice, která vyroste blízko Malešického parku - v příjemné lokalitě s dobrou občanskou vybaveností a dopravní dostupností. Dva nové pasivní domy s 80 byty v dispozicích 1+kk až 4+kk budou přiléhat k již dokončeným budovám obklopeným rozsáhlým parkem. I třetí fáze projektu je koncipovaná jako energeticky úsporná se všemi výhodami, které tento standard přináší - především zdravým vnitřním prostředím a nízkými provozními náklady. Aktuálně v ní zbývá posledních 7 volných bytů.

27.6.2018

Podpořte projekty Rezidence Červený dvůr a Zelená Libuš v soutěži Realitní projekt roku 2018

  1. listopadu 2018 proběhne v rámci Realitního kongresu slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Realitní projekt roku 2018, která je přehlídkou nejoblíbenějších českých developerských projektů. Naše společnost do ní nominovala dva energeticky úsporné projekty – Rezidenci Červený dvůr s 15 luxusními byty a Zelenou Libuš s 66 byty a 600 m2 komerčních ploch. Na architektonických konceptech obou projektů se podílelo studio MS architekti. Pokud Vás naše bytové domy zaujaly, hlasovat pro ně můžete do 15. listopadu 2018 na webové stránce http://www.projektroku.cz/nominovane-projekty. Děkujeme!

27.6.2018

Kratochvíle Stochovská nabídne soukromý park a řadu rozmanitých volnočasových aktivit (kratochvílí)

Rezidenční projekt Kratochvíle Stochovská s 34 byty je určený pro příznivce aktivního způsobu života, kteří chtějí žít ve zdravém prostředí. Nový energeticky úsporný bytový dům bude obklopený uzavřeným areálem, který nabídne řadu volnočasových aktivit pro rodiny s dětmi i singles. Děti zde naleznou hřiště s lezeckou stěnou, pro jejich rodiče nainstalujeme workout zónu se sportovními prvky nebo víceúčelovou pergolu k posilování vzájemných vztahů. Součástí projektu navíc budou prvky pro cyklisty – servisní stanice, myčka a stojany na kola.

26.6.2018

Získejte energeticky úsporný byt v Rezidenci Červený dvůr s mimořádnou letní slevou 705 000 Kč

Pomalu se blíží dokončení hrubé stavby luxusního projektu Rezidence Červený dvůr, ve kterém zbývá šest volných bytů. Aktuálně jsme pro Vás připravili zajímavou letní akci, ve které nabízíme bytovou jednotku 4+kk s předzahrádkou se slevou 705 000 Kč. Abyste se cítili opravdu komfortně, vysadíme na zahrádce vzrostlou zeleň, kterou pěstujeme ve vlastní lesní školce ve Vlašimi.

14.6.2018

Letos slavíme již 15. výročí svého založení

V pátek 8. června 2018 jsme oslavili v přítomnosti několika speciálních hostů (Wolfganga Feista, zakladatele Passivhaus Institutu v Darmstadtu, nebo Tomáše Vanického, ředitele CPD) 15. výročí svého založení. Uplynulé období můžeme hodnotit jako velmi úspěšné – a to především díky Vašemu zájmu o energeticky úsporné projekty pod značkou JRD, za což Vám patří naše poděkování.

4.6.2018

Chráníme životní prostředí: naši kolegové jezdí do práce na kole

Jednou ze základních výhod energeticky úsporných projektů, které realizujeme, je jejich šetrnost k životnímu prostředí. Protože ho však chceme chránit ještě zodpovědněji, rozhodli jsme se změnit některé své zažité zvyklosti – např. jízdu autem i na krátké vzdálenosti, která zatěžuje ovzduší škodlivými emisemi.

1.6.2018

Nový projekt Na hvězdárně Třebešín se inspiroval hvězdnou oblohou

Představujeme Vám energeticky pasivní projekt Na hvězdárně Třebešín, který je inspirovaný hvězdnou oblohou a vesmírem. Nový rezidenční komplex budou tvořit tři bytové domy s celkem 65 byty, jejichž vstupní portály od sebe odliší domovní znamení pojmenovaná po souhvězdích – Andromeda, Kozoroh, Orion, Vodnář, Střelec a Kasiopeja.

29.5.2018

Dny pasivních domů se blíží! Navštivte Ecocity Malešice

Letos poprvé se koná mezinárodní akce Dny pasivních domů v letních měsících o víkendu 8. až 10. června 2018. V průběhu akce, organizované odborným sdružením Centrum pasivního domu, se otevřou „brány” několika desítek zkolaudovaných (nebo téměř dokončených) pasivních budov, jimiž návštěvníky provedou majitelé nebo stavebníci.

29.5.2018

Třetí etapa projektu Ecocity Malešice získala stavební povolení

Třetí etapa energeticky pasivního projektu Ecocity Malešice, kterou plánujeme zkolaudovat v únoru 2020, právě získala stavební povolení. Nová etapa rozšíří areál pěti již dokončených bytových domů o další dvě budovy s 80 zdravými a úspornými byty, které doplní prostorný park s prvky pro zábavu dětí i dospělých.

23.5.2018

Na projektu U Pernikářky 7 právě probíhá zateplování fasád

Stavební harmonogram luxusního projektu U Pernikářky 7 se nám daří plnit podle plánu. Dokončujeme nanášení vnitřních omítek a montáž skladby hrubých podlah. Práce se však nezastavily ani v exteriéru, kde právě probíhá zateplování fasád.

10.5.2018

Pokračujeme v sérii přednášek na vysokých školách: znovu jsme navštívili VUT v Brně

  1. dubna jsme uspořádali na Vysokém učení technickém v Brně další ze série přednášek o energeticky úsporné výstavbě. Přednášku s názvem Stavby s nízkou energetickou náročností z pohledu řízení, jíž se zúčastnili studenti 1. ročníku magisterského studia v oboru Pozemní stavby, vedli výrobní ředitel JRD Roman Havlíček a vedoucí projektů Ladislav Pospíšil. Naši kolegové ocenili zájem posluchačů i jejich dotazy týkající se environmentálně šetrných projektů. Ve vzdělávání budoucích odborníků však plánujeme nadále pokračovat, protože z našich dosavadních zkušeností vyplývá, že studenti nejvíce oceňují znalosti a zkušenosti z praxe.

3.5.2018

Zeleň v energeticky úsporném projektu Kratochvíle Stochovská bude zalévána dešťovou vodou

Energeticky pasivní projekt Kratochvíle Stochovská s 34 byty je navržený tak, aby byl co nejšetrnější k životnímu prostředí. K tomu přispěje nejen využití environmentálně šetrných materiálů a technologií, ale také realizace nádrže na zachycování dešťové vody, která bude sloužit k zálivce zeleně ve společném areálu. Malý park u projektu navíc nabídne sportoviště pro děti i dospělé (např. dětské hřiště s lezeckou stěnou nebo workout zónu) a víceúčelovou pergolu pro setkávání se sousedy a přáteli.

17.4.2018

11. národní konference ČKLOP: Nečekejme na budoucnost

Ve středu 28. března jsme se zúčastnili 11. národní konference České komory lehkých obvodových plášťů (ČKLOP) s podtitulem Nečekejme na budoucnost, která hostila řadu osobností české a světové architektury nebo odborníků z oboru opláštění budov. Všichni řečníci, mezi kterými figuroval také majitel JRD Jan Řežáb, hovořili o budoucnosti stavebnictví, architektury a moderních technologií. Dalšími diskutéry byla např. Eva Le Peutrec, česká architektka působící v Číně, nebo Stefaan Van Acker z mezinárodního architektonického studia Jaspers-Eyers Architects.

9.4.2018

Představujeme nový projekt Rezidence Michelangelova

Právě jsme uvedli na trh již druhý letošní projekt Rezidenci Michelangelova, ve kterém se pojí moderní technologie s nevšedními detaily odkazujícími na renesanční osobnost Michelangela Buonarrotiho.

28.3.2018

Nový projekt Kratochvíle Stochovská bude blízko zeleně

Energeticky pasivní projekt Kratochvíle Stochovská vyroste v klidné lokalitě Prahy 6, která ukrývá mnoho zajímavých přírodních zákoutí. Budoucí obyvatelé 34 zdravých a úsporných bytů tak budou moci navštívit např. Oboru Hvězda se stejnojmenným letohrádkem nebo přírodní rezervaci Divoká Šárka s přehradní nádrží Džbán, kterou obklopuje sportovně-relaxační areál s golfovým hřištěm.

28.3.2018

Přispíváme k ochraně přírody

Již od počátku našeho působení na českém rezidenčním trhu stavíme nízkoenergetické a pasivní projekty, které jsou šetrné k životnímu prostředí a nezatěžují ho přílišnými emisemi škodlivých látek. Ochrana přírody je nám však blízká i v soukromí, a proto se pravidelně zapojujeme do akcí, které jsou zaměřené např. na výsadbu zeleně.

19.3.2018

Zveme Vás na výstavu Bydlení, nové projekty 2018!

Ve dnech 22. až 25. března se na výstavišti v pražských Letňanech koná 25. ročník veletrhu FOR HABITAT, jehož součástí bude výstava Bydlení, nové projekty – nejvyhledávanější přehlídka nových rezidenčních projektů z Prahy a okolí. Srdečně Vás proto zveme k našemu informačnímu stánku, který naleznete v Hale 4, místo 4a19. 

22.2.2018

Vily Diamantica obsadily 3. místo v soutěži Pasivní dům 2017

8. února 2018 proběhlo v rámci veletrhu FOR PASIV vyhlášení vítězů soutěže Pasivní dům 2017, na níž se podílelo sdružení Centrum pasivního domu, nadace ABF a Státní fond životního prostředí ČR. V hlasování veřejnosti získal 3. místo luxusní projekt Vily Diamantica, jehož výstavbu jsme dokončili v minulém roce.

6.2.2018

Úspěšný rok 2017: Umístili jsme se v první desítce rezidenčních developerů

V minulém roce jsme se umístili v první desítce nejsilnějších rezidenčních developerů a udrželi si tak pozici lídra v oblasti nízkoenergetického a pasivního bydlení. Podařilo se nám prodat 77 energeticky úsporných bytů v celkové hodnotě 524 mil. Kč, což představuje téměř 50% nárůst tržeb oproti roku 2016. Letos bychom si přáli prolomit hranici 1 mld. Kč, a to díky rozsáhlým akvizicím a výstavbě nových projektů. Aktuálně jich máme ve svém portfoliu 6 (Rezidence Červený dvůr, U Pernikářky 7, Zelená Libuš, Rezidence Trilobit, Kratochvíle Stochovská a třetí etapa Ecocity Malešice), letos plánujeme uvést do prodeje dalších 6 nových projektů.

23.1.2018

Projekt U Pernikářky 7 bude mít již brzy hotovou hrubou stavbu

Již na přelomu února a března dokončíme hrubou stavbu luxusního projektu U Pernikářky 7, který vyroste do konce roku 2018 v atraktivní vilové čtvrti Hřebenky. Luxusní viladům v energeticky pasivním standardu, který zcela naplňuje představu o moderním bydlení v 21. století, disponuje 10 slunnými byty v dispozicích 3+kk až 5+kk. Jeho interiér navíc doplňuje lobby s nápaditým designem a společná sauna pro majitele bytů. V nabídce aktuálně naleznete poslední tři volné byty. Jeden z nich navíc získáte v rámci novoroční akce se zajímavou slevou.

9.1.2018

Park Hloubětín a Vily Diamantica: Hlasujte pro naše projekty v soutěži Pasivní dům 2017

Naše energeticky úsporné projekty Park Hloubětín a Vily Diamantica byly zařazeny do soutěže Pasivní dům 2017 v kategorii Ostatní velmi úsporné budovy. Na soutěži, která mapuje a oceňuje nejzajímavější environmentálně šetrné budovy v České republice, se podílí sdružení Centrum pasivního domu, nadace ABF a Státní fond životního prostředí ČR. Vítězové hlavních cen – Ceny veřejnosti, Ceny odborné poroty a Ceny generálního partnera soutěže - budou vyhlášeni 8. února 2018 u příležitosti veletrhu FOR PASIV 2018. Pro projekty JRD můžete hlasovat do 31. ledna na webové adrese http://www.pasivni-dum.cz.

1.11.2017

Inovativní řešení pro kvalitní vnitřní prostředí v bytech: Iniciovali jsme vznik pracovní skupiny pro vzduchotechnické systémy

Již od svého založení se věnujeme realizaci environmentálně šetrných projektů, mezi jejichž hlavní parametry patří zdravé vnitřní prostředí a nízká energetická náročnost. Nedávno jsme proto iniciovali vznik pracovní skupiny na půdě Českého vysokého učení technického v Praze, která se zaměří na zvyšování kvality vnitřního prostředí v energeticky úsporných bytech.

4.10.2017

Spustili jsme nové webové stránky

V těchto dnech jsme zahájili provoz nových webových stránek, které jsme se snažili co nejvíce přiblížit moderním trendům. Jsou proto uživatelsky přívětivé, přehledné a uzpůsobené pro prohlížení na mobilech nebo tabletech.

20.7.2017

Podpořte projekt Ecocity Malešice ve finále soutěže E.ON Energy Globe

Druhá etapa energeticky úsporného projektu Ecocity Malešice se probojovala mezi finalisty 9. ročníku  prestižní ekologické soutěže E.ON Energy Globe v kategorii Stavba. Do pěti kategorií soutěže se letos přihlásilo celkem 260 projektů, z nichž odborná porota následně vybrala celkem 10 realizací zaměřených na úsporu energií a ochranu přírody.

22.5.2017

Druhou etapu projektu Ecocity Malešice navštívili studenti z Francie

27. dubna 2017 navštívili druhou etapu environmentálně šetrného projektu Ecocity Malešice středoškolští studenti z Francie. Exkurzi, při níž si zúčastnění prohlédli společné prostory, vzorový byt a okolí budov s centrálním parkem, zaštítilo Centrum pasivního domu. V průběhu akce se studenti seznámili s výslednou podobou energeticky úsporného projektu nebo postupem prací při jeho výstavbě a dozvěděli se více o použitých materiálech a technologiích. Zároveň jim exkurze umožnila srovnání již zkolaudované druhé fáze Ecocity Malešice s energeticky šetrnými projekty, které se realizují přímo ve Francii. Velmi nás potěšila zvídavost, s níž zúčastnění k programu přistoupili. Plánujeme proto v podobných akcích pro české i zahraniční studenty nadále pokračovat.