Novinky - REZIDENCE MICHELANGELOVA

Zpět na projekt
4.9.2019

Altán v projektu Rezidence Michelangelova navrhl vítěz architektonické soutěže Katedry architektury FSV ČVUT v Praze

Již v lednu 2020 plánujeme zahájit výstavbu projektu Rezidence Michelangelova s 27 energeticky pasivními byty. Jeho součástí bude také malý park s altánem, který navrhl vítěz architektonické soutěže Katedry architektury FSV ČVUT v Praze. Dozor na realizací altánu, jenž porotu zaujal atraktivitou výtvarného řešení, citem pro detail a provázaností s okolím, zajistí studio Podlipný Sladký architekti. To je zároveň podepsáno pod architektonickým konceptem celého projektu.

4.2.2019

Vybrali jsme standardy projektu Rezidence Michelangelova

Dokončili jsme výběr standardů vybavení energeticky pasivního projektu Rezidence Michelangelova, které bude charakterizovat kvalita, odolnost a snadná údržba. Ze zvolených standardů bychom rádi zmínili například vnitřní dveře německého výrobce Dextüra, rektifikované keramické obklady a dlažbu italské značky Marazzi nebo baterie německé značky Kludi. Komfortní a zdravé vnitřní prostředí v jednotlivých bytech zajistí automatický systém řízeného větrání s rekuperací tepla a izolační okna s trojsky.

29.1.2019

Zveme Vás na výstavu Praha zítra? v Centru architektury a městského plánování CAMP

Dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na třetí pokračování výstavy o plánovaných pražských projektech Praha zítra? Nové stavební projekty, které se koná v Centru architektury a městského plánování CAMP. Nová expozice, která potrvá do 19. března 2019, prezentuje 76 projektů, jež mohou významně pozměnit podobu metropole: bytových domů, komerčních budov i proměn veřejného prostranství a infrastruktury. My Vás v ní seznámíme s pěti energeticky pasivními projekty včetně Green Port Strašnice, Na hvězdárně Třebešín a Rezidence Michelangelova. Více informací naleznete zde: http://praha.camp/. Těšíme se na Vás!

9.1.2019

Nabízíme Vám novou službu – garantovaný nájem

Investiční byty se stále těší velké oblibě, protože představují jistotu stabilního zhodnocení vložených finančních prostředků. Majitelům těchto bytů proto nově nabízíme prostřednictvím prověřené externí firmy Bohemian Estates jejich pronájem a správu. Garantovaný nájem vlastníkům bytů  zajistí, že budou pravidelně dostávat příjem z pronájmu i v případě, že je byt právě neobsazený, a navíc nebudou muset řešit jeho opravy ani administrativu. Pro více informací kontaktujte cankarova@jrd.cz .

28.12.2018

V pasivním projektu Rezidence Michelangelova zbývá již jen polovina volných bytů

Energeticky pasivní projekt Rezidence Michelangelova v Praze 10 – Strašnicích plánujeme dokončit do podzimu 2020. Aktuálně v něm zbývá již jen 14 volných bytů v dispozicích 1+kk až 4+kk (z toho čtyři byty s tepelným čerpadlem a fotovoltaikou), které můžete využít k trvalému bydlení i pronájmu. Bližší informace o všech bytových jednotkách naleznete v ceníku.

26.11.2018

Vyhlásili jsme architektonickou soutěž pro studenty Katedry architektury Fakulty stavební ČVUT v Praze

Unikátní architektonický koncept tvoří nedílnou součást všech našich energeticky úsporných projektů. V rámci dlouhodobé spolupráce s ČVUT v Praze jsme proto vyhlásili studentskou architektonickou soutěž, jejímž zadáním je návrh altánu (3 x 6,5 m) v parku projektu Rezidence Michelangelova. Za termín odevzdání soutěžních návrhů, které musí obsahovat grafickou a textovou část s popisem ideové, architektonické, konstrukční, materiálové a technické stránky návrhu, jsme stanovali 6. února 2019. Slavnostní vyhlášení vítězů – mezi studenty vybraných ateliérů magisterského programu A+S – proběhne 20. února 2019. Více informací naleznete na webových stránkách Katedry architektury Fakulty stavební ČVUT v Praze: www.k129.cz.  

1.11.2018

Materiálové standardy projektu Rezidence Michelangelova jsou inspirované díly renesančního mistra

Základní materiálové standardy projektu Rezidence Michelangelova vybrala designérka Pavla Hromková ze studia Notakio, která do svého návrhu zakomponovala prvky klasicismu a detaily z díla renesančního mistra Michelangela Buonarrotiho. V jejím interiérovém řešení proto převládají žluté a béžové odstíny, doplněné teple šedou, a klasické nadčasové tvary a struktura (např. jemné prohlubně a póry nebo lesklý hladký povrch). Všechny materiály, ze kterých bude vyrobena sanita, obklady i podlahy, se navíc vyznačují odolností a snadnou údržbou.

27.7.2018

Rezidence Michelangelova: Architektura s důrazem na detail a soukromí

Architektonický koncept energeticky úsporného projektu Rezidence Michelangelova s 27 byty navrhlo studio Podlipný Sladký architekti, které ho citlivě zasadilo mezi stávající budovy s důrazem na soukromí rezidentů i obyvatel okolní lokality. Bytový dům je objemově i materiálově rozdělen „do dvou hmot“. Vyšší 6 podlažní i nižší 4 podlažní sedí na společném parteru, v kterém jsou nebytové prostory pro obchody a kanceláře. Vyšší hmota se přiklání k okolní zástavbě, nižší je odlehčena částečně otevřenými lodžiemi s poloprůhledným zábradlím z ocelových profilů – jeho rastrový motiv se uplatňuje také na fasádě parteru. Počet oken na severní fasádě je minimalizován stejně jako terasy ustupujících podlaží, které jsou nahrazeny extenzivními zelenými střechami.

9.4.2018

Představujeme nový projekt Rezidence Michelangelova

Právě jsme uvedli na trh již druhý letošní projekt Rezidenci Michelangelova, ve kterém se pojí moderní technologie s nevšedními detaily odkazujícími na renesanční osobnost Michelangela Buonarrotiho.