777 889 955
CZ / ENRU

Projekt Rezidence Trilobit, Praha 5 - Prokopské údolí28. 7. 2016

Luxusní projekt Rezidence Trilobit charakterizuje nejvyšší kvalita standardů základního vybavení

Architektonické řešení luxusního nízkoenergetického projektu Rezidence Trilobit na okraji Prokopského údolí napomáhá citlivému souznění s okolní přírodou. Všech 32 prostorných a vzdušných bytových jednotek se navíc vyznačuje promyšlenými dispozicemi a propracovanými úložnými prostory. Kromě předzahrádek, slunných teras nebo střešních zatravněných zahrad disponují moderními technologiemi a špičkovými standardy základního vybavení, které pochází od předních výrobců. Jedná se například o obklady a dlažbu značky Marazzi a sanitární vybavení Kaldewei, Kludi a Keramag. Součástí stylových bytů bude rovněž příprava pro ,smart home´ technologii, která poskytne majitelům moderní a praktické bydlení, založené na systému inteligentní elektroinstalace. Cílem inteligentní domácnosti je zajištění vysokého provozního komfortu, bezpečí a významných úspor.

trilobit_2015_camera07.jpg

22. 9. 2015

Nové fitness hřiště v Prokopském údolí

Hlavní město Praha se rozhodlo zareagovat na vzrůstající oblibu cvičení v přírodě. Vypsalo veřejnou zakázku na vybudování multifunkčních cvičebních konstrukcí v několika pražských lesoparcích. Ty by doplnily místní zeleň a umožnily aktivnější trávení volného času. Ještě letos na podzim by tak mělo vzniknout nové fitness hřiště i v Prokopském údolí. Uvažuje se o zřízení fitness sestavy s lanovými žebříky, šplhací tyčí, lavičkami na sedo-lehy, bradly a hrazdou. Věříme, že hřiště bude lákat ke cvičení nejen návštěvníky Prokopského údolí, ale také nové rezidenty z našich projektů Vily Diamantica a Rezidence Trilobit.

18. 9. 2015

Slavnostní představení Rezidence Trilobit aneb jak jsme bojovali s rozmary počasí

Ve čtvrtek 10. 9. 2015 jsme uspořádali Opening party Rezidence Trilobit. Představení tohoto jedinečného projektu na okraji Prokopského údolí přilákalo mnoho milovníků krásného klidného prostředí a výjimečného bydlení. Ti se nezalekli ani velmi rozmarného počasí. Akci, která se konala na místě plánované výstavby, uvedl Jan Řežáb, majitel JRD. Nejprve všem hostům představil nový projekt a jeho názorný model. Poté byl pro návštěvníky přichystán bohatý program. Mohli ochutnat delikatesy šéfkuchaře Romana Pauluse, podívat se na profesionální hair show a beauty salon nebo vyhrát v tombole hodnotné ceny. Příjemnou, ač deštěm zalitou atmosféru večera dokreslila živá hudba, o kterou se postaral živý orchestr a zpěvačka Magdaléna.

Slavnostní představení Rezidence Trilobit aneb jak jsme bojovali s rozmary počasí
 
 
Slavnostní představení Rezidence Trilobit aneb jak jsme bojovali s rozmary počasí
 
 
Slavnostní představení Rezidence Trilobit aneb jak jsme bojovali s rozmary počasí
 
 
Slavnostní představení Rezidence Trilobit aneb jak jsme bojovali s rozmary počasí
 
 
Slavnostní představení Rezidence Trilobit aneb jak jsme bojovali s rozmary počasí
 
 

17. 9. 2015

S péčí o zeleň v Rezidenci Trilobit pomůže profesionální zahradník

Připravili jsme malé překvapení pro majitele bytů v Rezidenci Trilobit. Jedinečnost nízkoenergetického projektu na okraji Prokopského údolí budou vkusně podtrhovat zelené střechy, velké terasy a předzahrádky. Tyto přírodní prvky však budou vyžadovat pravidelnou péči, na kterou nemusí mít noví rezidenti čas nebo dostatečné zkušenosti. Proto se o veškerou zeleň v objektu postará po celý první rok zdarma náš zahradník. V případě zájmu budoucích rezidentů se bude věnovat úpravě a ošetření společných ploch, živých plotů, zelených střech a předzahrádek, patřících k jednotlivým bytům. Jestli se tedy poohlížíte po novém bydlení obklopeném přírodou, přijďte se podívat na projekt Rezidence Trilobit. Služby zahradníka zde budou připraveny i pro vás.

S péčí o zeleň v Rezidenci Trilobit pomůže profesionální zahradník
31. 8. 2015

Zahajujeme prodej bytů v unikátním projektu Rezidence Trilobit!

Již nyní si můžete vybrat svůj nový vysněný byt. Rezidence Trilobit nabízí jedinečné bydlení obklopené nádhernou panenskou přírodou Prokopského údolí, přitom vzdálené jen pár minut od centra Prahy. Na své si zde přijdou zejména milovníci krásného klidného prostředí a velkého prostoru – byty mají dispozice od 3+kk po 6+kk a velikosti 87 m2 až 195 m2. V nabídce je celkem 32 jednotek, z toho 17 s vlastní zahradou. Obyvatelé bytů ve vyšších patrech zase budou moci nádherné okolí obdivovat z balkonů a velkých teras, které plynule přecházejí na zazeleněné střechy. Toto architektonické řešení napomáhá citlivému souznění s okolním prostředím.

Podívejte se na nabídku, třeba i Vás některý z bytů zaujme.

Zahajujeme prodej bytů v unikátním projektu Rezidence Trilobit
 
 
23. 7. 2015

Rezidence Trilobit byla představena na večírku v rámci MFF v Karlových Varech

Naše společnost se stala oficiálním partnerem prestižní společenské události, která se konala v rámci 50. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Exkluzivní letní party proběhla 8. 7. 2015 v prostorách hotelu Retro Riverside. Jan Řežáb, majitel JRD, byl pozván na pódium, aby hostům večírku představil nový luxusní nízkoenergetický projekt Rezidence Trilobit a stručně je seznámil s přednostmi zdravého a úsporného bydlení, jehož je velkým zastáncem. Prodeje bytů v tomto komorním projektu obklopeném krásnou přírodou Prokopského údolí jsme právě zahájili, a proto byl pro zájemce rovněž připraven model k prohlédnutí.

Rezidence Trilobit byla představena na večírku v rámci MFF v Karlových Varech
 
 
Rezidence Trilobit byla představena na večírku v rámci MFF v Karlových Varech
 
 
Rezidence Trilobit byla představena na večírku v rámci MFF v Karlových Varech
 
 
26. 6. 2015

Přijďte si k nám prohlédnout model Rezidence Trilobit!

Nízkoenergetický projekt Rezidence Trilobit obklopený nádhernou panenskou přírodou Prokopského údolí získal územní rozhodnutí a zahájení výstavby jsme naplánovali na léto příštího roku. Blíží se oficiální spuštění prodeje bytů, a proto bychom všechny zájemce rádi seznámili s konečnou podobou projektu. V našich kancelářích máme připravený k prohlédnutí model Rezidence Trilobit a nové vizualizace, na nichž je patrné, jak citlivě zapadají nevšedně řešené bytové domy do okolní krajiny.

Srdečně zveme všechny zájemce o koupi na prohlídku.

Nízkoenergetický projekt Rezidence Trilobit
 
 
Nízkoenergetický projekt Rezidence Trilobit
 
 
29. 5. 2015

Poslední úpravy vnitřních dispozic v projektu Rezidence Trilobit před oficiálním zahájením prodeje

Rezidence Trilobit prošla poslední úpravou navržených bytů. Nyní dosahují velikosti od 90 m2 až 195 m2 a nabízejí maximum prostoru i pohodlí. Vyroste zde i luxusní byt ve třetím nadzemním podlaží, který nabídne soukromí, dostatek místa i dvě velkorysé terasy. Zároveň bude v nabídce několik nadstandardně velikých bytů 5+kk.

14. 4. 2015

Ulice Hlubočepská projde rekonstrukcí

V rámci revitalizačních prací na okraji Prokopského údolí, jako jsou dokončená rekultivace zanedbaného pozemku se skládkou a oprava části koryta Dalejského potoka přírodním způsobem, plánujeme také zrekonstruovat část ulice Hlubočepská. V dubnu proto podáváme žádost o územní rozhodnutí na rekonstrukci úseku od křižovatky s ulicí K Dalejím až k projektům Rezidence Trilobit a Vily Diamantica. Opravíme chodníky, upravíme vozovku a vytvoříme bezpečný prostor pro rezidenty i návštěvníky. Rekonstrukce bude probíhat v roce 2016 po dokončení hrubých stavebních prací s těžkou technikou a stavebními vozidly, aby nová cesta nebyla poškozena.

21. 3. 2014

Byly zahájeny práce na revitalizaci Dalejského potoka

V souvislosti s výstavbou projektů na okraji Prokopského údolí provádí společnost JRD jako zodpovědný developer, vyznávající environmentálně šetrný přístup k výstavbě a respektující okolní prostředí, také revitalizaci části koryta Dalejského potoka, který byl ve špatném stavu. Provede ji přírodním způsobem, přestože je finančně velmi nákladný. JRD se pro něj rozhodla, protože je velmi ekologický a pro tuto lokalitu nejlepší.

Revitalizace břehu Dalejského potoka, v rámci níž je potřeba upravit také jeho dno, probíhá v souladu se všemi povoleními a stanovisky dotčených orgánů. Veškeré práce probíhají co nejšetrnější formou na základě platné a ve stavebním resp. vodoprávním řízení ověřené dokumentace. Pečlivě jsou ošetřeny i stromy v bezprostřední blízkosti stavby, aby nedošlo k jejich poškození. Do budoucna tak vznikne citlivě zrevitalizované území v Prokopském údolí, které jistě jeho návštěvníci ocení.

image002.jpg  image004.jpg

14. 11. 2013

Soutěž Český energetický a ekologický projekt/stavba/inovace roku 2012 přináší další ocenění

Energeticky aktivní dům Jana Řežába v Plzni-Bolevci a Rezidence Trilobit uspěly v soutěži Český energetický a ekologický projekt/stavba/inovace roku 2012.

Po nedávném vítězství v soutěži o ekologické Oskary získal nyní dům Jana Řežába Cenu veřejnosti v 11. ročníku soutěže, konaném pod záštitou mj. předsedy Senátu Parlamentu ČR, rektora ČVUT v Praze, resortních ministrů a dalších osobností. Dům, tvořen převážně z přírodních a obnovitelných materiálů, zaujal šetrností k životnímu prostředí a nízkou energetickou náročností. V kombinaci s použitím moderních technologií zaručuje stálé zdravé vnitřní prostředí.

Ve stejné soutěži, někdy nazývané „energetický Oskar“, uspěla i Rezidence Trilobit, která si odnáší Cenu hlavního města Prahy. Tento komorní nízkoenergetický bytový projekt vyroste v blízkosti krásné přírody, na okraji Prokopského údolí. Cenu získal díky zajímavé architektonické koncepci a plánovanému využití moderních technologií. Vytápěn bude tepelnými čerpadly v kombinaci s řízeným větráním s rekuperací tepla, které zaručuje neustálý přísun čerstvého a čistého vzduchu. Architektonicky je řešen tak, aby si budova zachovala co největší kontakt s okolní přírodou. Citlivé zasazení do zdejšího prostředí podporují ozeleněné střechy, které jsou na svých koncích nakloněny až k zemi. Dochází tak k efektu, kdy „domy jakoby vyrůstají ze země“.

22. 10. 2013

Nominace projektu Rezidence Trilobit v soutěži Český energetický a ekologický projekt roku 2012

Komorní bytový projekt Rezidence Trilobit, který se vyznačuje zajímavým architektonickým řešením a plně respektuje okolní přírodu Prokopského údolí, na jehož okraji bude postaven, byl nominován v soutěži Český energetický a ekologický projekt/stavba/inovace roku 2012. V kategorii „Projekty pro nízkoenergetické a pasivní domy včetně dřevostaveb“ se o prvenství utká s dalšími nominovanými projekty. Vítěze 11. ročníku této renomované celostátní soutěže bude vybírat porota složená z více než 20 odborníků. Slavnostní vyhlášení proběhne 11. listopadu.

Cílem soutěže je představit projekty, které se významně podílejí na snížení energetické náročnosti budov. Komorní projekt Rezidence Trilobit splňuje vysoké energetické standardy. Je koncipován jako nízkoenergetický, s moderními technologiemi jako například automatický systém řízeného větrání s rekuperací tepla, které zajistí jak zdravé vnitřní prostředí, tak komfortní a útulné bydlení. Projekt získal průkaz energetické náročnosti budovy třídy A.

9. 9. 2013

Na pozemcích pro Rezidenci Trilobit se už bourá

Začali jsme s demolicí areálu bývalé továrny Technoplyn, která již dlouhou dobu není v provozu. Všechny její budovy byly velmi zchátralé, poškozené požáry a jejich stav hodnotily znalecké posudky jako progresivně havarijní. Proto je nebylo možné nijak zachovat. Továrna Technoplynu se někdy zaměňuje s blízkou nemovitou kulturní památkou - funkcionalistická továrna Hydroxygen od architekta Františka Alberta Libry z roku 1939, která byla zrenovována. Demolice areálu Technoplynu celému Prokopskému údolí jednoznačně prospěje – místo poškozené budovy v havarijním stavu, která ohrožovala okolí, zde vznikne komorní bytový projekt pro nízkoenergetické bydlení, který celou lokalitu zkultivuje.

Se zahájením stavby Rezidence Trilobit na uvolněném pozemku počítáme na léto příštího roku, hotovo by mělo být v zimě 2015. Na pozemku vznikne areál se 34 bytovými jednotkami 3+kk až 5+kk o velikosti od 90 m² do 140 m², z nichž 18 bude mít vlastní zahradu. A to vše v nádherném prostředí, přímo sousedícím s přírodní památkou Prokopské údolí.

9. 7. 2013

Rostliny pro naše projekty se pěstují ve Vlašimi

Budovat bydlení obklopené přírodou je základem podnikání JRD. Proto pro naše projekty pěstujeme vlastní rostliny, a to v lesní školce o výměře zhruba 1 ha v Jinošovském údolí u Vlašimi. Cílem je, aby noví obyvatelé bytů ihned bydleli v příjemném prostředí v zeleni a nemuseli dlouho čekat na to, až jim u domů něco vyroste.

„V lesní školce jsme na začátku roku 2012 začali pěstovat habr obecný pro živé ploty a postupně jsme ji rozšířili o rododendrony a popínavé dřeviny, mezi které patří břečťan obecný, přísavník třícípý a hortenzie latnatá. Naše rostliny můžeme sázet v průběhu celého roku, kromě času, kdy je půda zamrzlá,“ uvádí vedoucí školky Lukáš Kaprál.

Plány zelené výsadby, které připravují zkušení zahradní architekti, mají všechny naše projekty. Největší vzrostlý park o rozloze 3000 m2 vznikne u projektu Park Hloubětín.

vlasim_1.jpg

vlasim_2.jpg

vlasim_3.jpg

vlasim_4.jpg

10. 6. 2013

Velká voda projekty JRD v Prokopském údolí neohrozila

Českou republiku a s ní i Prahu potrápily v posledních dnech vydatné deště a s nimi přišly také povodně. Voda zatopila některé části hlavního města, ale naštěstí záplavy nedosáhly úrovně z roku 2002. V médiích se objevily i zprávy, že se s velkou vodou potýkaly některé developerské projekty. To však naštěstí není případ společnosti JRD.

„V minulém týdnu jsme provedli obhlídku a nafocení povodňové situace v Prokopském údolí u našich chystaných projektů. Voda Dalejského potoka se v tomto místě držela pouze v korytě, což je patrné i na přiložených fotografiích. Naši stávající i budoucí klienti tedy z velké vody nemusí mít žádné obavy,“ řekl výkonný ředitel společnosti JRD Martin Svoboda.

DSCN3497.JPG

DSCN3498.JPG

DSCN3499-(1).JPG

DSCN3515.JPG

DSCN3518.JPG