777 889 955
CZ / ENRU

Zdravé a úsporné bydlení díky řízenému větrání s rekuperací tepla


V JRD jsme se od počátku zaměřili na nízkoenergetickou výstavbu. V současné době stavíme projekty dokonce energeticky pasivní a díky tomu mají jednotlivé byty velmi nízké provozní náklady. Máme ověřeno, že naše pasivní byty dokážou uspořit až 85 % nákladů na vytápění oproti běžným novostavbám. To přináší výhodu nejen pro peněženky klientů, ale navíc může obyvatele těšit, že až 6x nižší spotřeba energie na vytápění znamená také 6x nižší množství škodlivých emisí CO2. Bydlením v pasivních bytech tak přispívají k ochraně životního prostředí. Energeticky úsporné domy od JRD jsou navíc vybaveny systémem řízeného větrání s rekuperací tepla, díky kterému nabízejí mnohem zdravější prostředí než klasické byty.

Proč řízené větrání?

Větrání v bytech od JRD je automaticky řízené počítačovým systémem. Jejich obyvatelé se tak nemusí starat o pravidelné otevírání oken a do bytu jim přitom bez jakéhokoliv průvanu stále proudí čerstvý vzduch, který zajišťuje dostatek kyslíku pro každodenní aktivity i kvalitní spánek. Zabraňuje také problémům, které se vyskytují v běžných bytech – vysoké hladině oxidu uhličitého, zvýšené vlhkosti vzduchu a s ní spojenému výskytu plísní. Řízené větrání tak má příznivý vliv na zdraví, fyzickou i psychickou kondici. Zvlášť významně vnímají pozitivní vliv zdravého prostředí v pasivním bytě lidé s alergiemi, ekzémy a astmatem.

Princip řízeného větrání s rekuperací

Řízené větrání zajišťuje přísun čerstvého vzduchu do bytu a pomocí filtrů jej zbavuje nečistot a prachu z venkovního prostředí. Vzduch z interiéru zase v rekuperačním výměníku předá většinu tepla získaného při provozu bytu, spotřebičů a z přítomnosti lidí. Přiváděný vzduch tak získá příjemnou teplotu, která zajistí komfortní prostředí pro bydlení. Bez použití řízeného větrání by se teplo ztratilo bez užitku.

6 výhod pasivního bydlení s řízeným větráním

 1. Nízké provozní náklady
  Promyšlený návrh domu, dokonalé izolace, kvalitní okna s trojskly a řada vyspělých technologií, které používáme při výstavbě, umožní obyvatelům našich pasivních bytů ušetřit zejména na vytápění, a to až 15 000 Kč ročně.
 2. Příjemné prostředí nejen v zimě, ale i v létě
  Řízené větrání pomáhá v interiéru udržovat příjemnou a stabilní teplotu. V mrazech není potřeba otevírat okna, v létě k ochlazení přispívá systém elektricky ovládaného stínění, které zabrání letnímu přehřátí.
 3. Optimální vlhkost bytu
  Systém řízeného větrání pomáhá udržet optimální vlhkost v rozmezí 35 - 50 %, kterou hlídají i čidla v interiéru. Tak v bytě není ani příliš vysušený vzduch z častého větrání, ani naopak velká vlhkost z nedostatečného větrání způsobující plísně.
 4. Nízká prašnost
  U řízeného větrání prochází čerstvý vzduch z venku přes prachové či pylové filtry. Výskyt prachu, nečistot a dráždivých alergenů je tak v pasivních bytech omezen na minimum a lidem s alergiemi či astmatem se v nich žije mnohem lépe.
 5. Příjemné prostředí pro klidný spánek
  Celodenní přísun čerstvého vzduchu je velmi důležitý pro dobré fungování těla a mysli i pro zdravý spánek. V bytech od JRD jej zajistí systém automaticky řízeného větrání, který zároveň udržuje nízkou hladinu škodlivého CO2. Ze spánku nebude díky kvalitní izolaci obyvatele rušit ani hluk z okolí.
 6. Šetrný přístup k životnímu prostředí
  Energeticky pasivní stavba zatěžuje životní prostřední až 6x méně oproti běžným domům a uživatelům tak přináší nejen značné finanční úspory, ale i dobrý pocit z ekologického bydlení.

Přečtěte si více o zdravém bydlení s JRD nebo si rovnou vyberte z nabídky volných bytů na prodej v Praze.