777 889 955
CZ / ENRU

O společnosti  • Kdo jsme
  • Lidé
  • Podporujeme

Kdo jsme

Společnost JRD působí na českém realitním trhu od roku 2003. Protože jsme zastánci šetrného přístupu k přírodě a chceme ji zachovat pro další generace, již od samého počátku jsme se zaměřili na výstavbu energeticky úsporných projektů. O správnosti našeho přístupu svědčí to, že jsme se stali lídrem na tomto trhu.

Zrealizovali jsme již řadu komerčně úspěšných projektů a další máme ve výstavbě či v přípravě. O kvalitě nízkoenergetických a pasivních bytů JRD svědčí nejen zájem klientů, ale také mnoho ocenění, která stavby za svůj ekologický a architektonický přínos získaly.

Naším cílem je nabízet kvalitní moderní bydlení s komplexním přístupem, který zahrnuje ekologicky šetrnou výstavbu, zdravý životní styl, úsporu energií i zajímavou architekturu. To vše v propojení s přírodou, kterou považujeme za nezbytnou součást bydlení 21. století.
img_vedeni.jpg

Kam míříme

Sledujeme vývoj moderních technologií, a proto s každým novým projektem přicházíme s dokonalejšími postupy, materiály a novými technickými řešeními. Díky tomu se nám nejen daří neustále snižovat nároky bytů a domů na provoz, ale zároveň pro jejich obyvatele vytvářet skutečně komfortní zdravé vnitřní prostředí.

Naší snahou je udávat nový směr v bytové výstavbě. Na tom spolupracujeme s dalšími organizacemi, které podporují rozvoj energeticky úsporných objektů. Jsme například členem Centra pasivního domu (www.pasivnidomy.cz) nebo jedním ze třinácti zakládajících členů České rady pro šetrné budovy (www.czgbc.org)

Česká rada pro šetrné budovy Centrum pasivního domu

Lidé

Jan Řežáb majitel firmy
Martin Svoboda výkonný ředitel
Jan Turek finanční ředitel
Pavel Krumpár obchodní a marketingový ředitel
Roman Bank ředitel rozvoje
Roman Havlíček ředitel výroby
Marek Lang ředitel divize energetika
Zaměstnanci JRD
Gaudia Nezisková organizace PRO Gaudia, z. ú. vyvíjí svou činnost již od roku 2003. V rámci projektu Gaudia proti rakovině je jejím posláním pomáhat onkologicky a jinak vážně nemocným lidem v jejich těžké životní situaci. Pacientům, ale i jejich rodinám a blízkým, poskytuje psychoterapeutickou podporu. Cílem činnosti je pomoci klientům vyrovnat se se změnami, které jim přinesla nemoc a její léčba, umožnit jim znovu najít psychickou rovnováhu, dodat motivaci k životu a k případné integraci do společnosti po zaléčení. PRO Gaudia tak doplňuje standardní zdravotnický systém o často opomíjenou, ale neméně významnou, péči o psychiku nemocných lidí. Podpora je poskytována klientům napříč všemi věkovými kategoriemi, mezi klienty v nemocnicích převažují senioři nad 65 let. Psychoterapeuti působí v nemocnicích v Praze, Brně a Znojmě, pražské a brněnské ambulanci a dle časových a finančních možností i prostřednictvím Skypu či terénní péče.

Nezisková organizace plánuje v rámci dalšího projektu Gaudia proti agresi realizovat také projekty zaměřené na práci s označenými agresory a dlouhodobě rozhádanými rodičovskými páry. Webové stránky www.gaudiaprotirakovine.czwww.protinasili.cz. a facebookový profil Není šedých dnů.

Podporujeme Leonardo-podporujeme.png Občanské sdružení Leonardo bylo založeno v roce 2000 a od května 2007 působí v městské části Praha-Dolní Měcholupy. Zabývá se organizací pravidelných volnočasových aktivit pro děti i dospělé (kroužky keramické, výtvarné, sportovní, jazykové, dramatické, hudební), pořádá jednorázové tvůrčí, vzdělávací či zábavné akce pro širokou veřejnost (tvůrčí dílny, soutěžní odpoledne apod.). Ve spolupráci s místní radnicí znovuobnovilo tradici vítání občánků.podporujeme-GUD-(1).pngGalerie umění pro děti GUD je víceúčelový multimediální prostor věnovaný dětem cca od 2 do 13 let. V rámci edukativních výstav současných umělců a pod odborným vedením by se měly učit vnímat svět umění jinak, než jak ho mají nalinkovaný z televize, kin či jiných veřejných zdrojů. GUD podporuje nejen interaktivitu a tvořivost, ale i vzájemnou spolupráci a vazby v rodině na základě zapojení rodičů. Hlavním cílem je správně podchytit vnímání dětí na začátku jejich rozvoje a pomoci se jim vymanit ze současného trendu vnímání masové kultury.


adopceNaDalku.jpgProstřednictvím Arcidiecézní charity Praha jsme se zapojili do programu Adopce na dálku® a podporujeme sympatickou ugandskou školačku Bridget Eyotaru, které poskytujeme příspěvky na vzdělání. Na oplátku ona posílá své studijní výsledky a zprávy o tom, jak se jí ve škole daří.
 
Bridget se narodila v listopadu 2001 a se svým otcem a pěti sourozenci žije v Ugandě. Doma se stará o zásoby vody a pořádek, ve škole ji baví angličtina a ve volném čase dívčí košíková. Jednou by se chtěla stát zdravotní sestrou. Otec ze sezónního platu nedokáže rodinu zabezpečit, rád by však svým dětem dal šanci na lepší život a dopřál jim vzdělání. Díky finančním příspěvkům mohou střední školu studovat již jeho dvě děti.


magdalena.jpgMagdaléna je nadějná mladá zpěvačka, která se hudbě věnuje již od raného věku. První zkušenosti před publikem získala po studiu na Pražské konzervatoři v Orchestru Karla Vlacha a Septetu Plus Dalibora Kaprase, kde dodnes zpívá jako jedna ze sólistek. Působila také jako vokalistka Marie Rottrové a podílela se na původním českém muzikálu Kladivo na čarodějnice, české koncertní verzi Muzikálu ze střední a na muzikálu Bídníci. Nyní se rozhodla věnovat také sólové kariéře. Působí s vlastní kapelou Magdalena Duna Band a vydala první album s autorskými písněmi.
adopceNaDalku.jpg Prostřednictvím spolku Dobrý skutek jsme finančně podpořili malou Žanetu Hruškovou, které byla v prvním roce života zjištěna dětská mozková obrna. Žanetka proto ve svých pěti letech neumí sedět bez opory, lézt ani chodit a špatně komunikuje. I přesto je to velmi pozitivní a usměvavé děvčátko a velká bojovnice. Přestože se svým vrstevníkům nemůže vyrovnat, díky pravidelnému cvičení a různým terapiím dělá velké pokroky.
 
Skvělých výsledků dosáhla Žanetka s rehabilitačním programem KLlM-THERAPY, který měla možnost vyzkoušet. Jeho základem je speciální stabilizační obleček, jenž zvyšuje terapeutický účinek neurofyziologických cvičení na poškozený nervový systém, ulehčuje nácvik motoriky jako sezení, stoje, chůze apod. Terapii je vhodné opakovat každého půl roku, ale stojí 92 000 korun, což si rodina nemůže dovolit. Požádala proto prostřednictvím spolku Dobrý skutek o pomoc a její volání vyslyšela řada obětavých dárců. Nyní je vybráno již 75 % částky a Žanetka se tak snad brzy začlení do rehabilitačního programu, který jí může pomoci dojít k prvním samostatným krůčkům.
 
I Vy můžete pomoci: http://www.dobryskutek.cz/klient/zaneta-hruskova