777 889 955
CZ / ENRU

29. 5. 2017

Pokračovaní akce „Mámo, táto – pojďme bydlet zdravě“ – výstavy na školách

V průběhu výstavby environmentálně šetrných projektů jsme získali mnoho znalostí a zkušeností, které předáváme dál formou exkurzí, interaktivních výstav nebo aktivního působení na školách.        
 
Již v roce 2015 jsme se stali partnerem akce Centra pasivního domu „Mámo, táto – pojďme bydlet zdravě.“ Program zajímavou formou tzv. interaktivního experimentária seznamoval děti i dospělé s pasivním domem, jeho výstavbou a výhodami. V období od 24. dubna do 12. května 2017 jsme na něj navázali instalací výstavy v základních školách a gymnáziích Dino Schools a Open Gate. Program byl primárně určený pro žáky 1. – 6. ročníků základních škol, které výstavou provedli naši zástupci – mj. přímo majitel JRD Jan Řežáb. Věříme, že informace o principech fungování kvalitního a zdravého bydlení v budoucnosti využijí při stavbě či koupi vlastního pasivního domu nebo rozšíří při studiu jakéhokoli technického odvětví.

1.jpg

5.jpg

DZ3.jpg
22. 5. 2017

Druhou etapu projektu Ecocity Malešice navštívili studenti z Francie

27. dubna 2017 navštívili druhou etapu environmentálně šetrného projektu Ecocity Malešice středoškolští studenti z Francie. Exkurzi, při níž si zúčastnění prohlédli společné prostory, vzorový byt a okolí budov s centrálním parkem, zaštítilo Centrum pasivního domu. V průběhu akce se studenti seznámili s výslednou podobou energeticky úsporného projektu nebo postupem prací při jeho výstavbě a dozvěděli se více o použitých materiálech a technologiích. Zároveň jim exkurze umožnila srovnání již zkolaudované druhé fáze Ecocity Malešice s energeticky šetrnými projekty, které se realizují přímo ve Francii. Velmi nás potěšila zvídavost, s níž zúčastnění k programu přistoupili. Plánujeme proto v podobných akcích pro české i zahraniční studenty nadále pokračovat.

IMGP3737.JPG
2. 5. 2017

JRD podporuje neziskovou společnost Gaudia

Dlouhodobě se snažíme podporovat komunity v okolí našich environmentálně šetrných projektů a přispívat ke zlepšení života jejich členů. Nyní jsme se však zaměřili také na pomoc dlouhodobě nemocným. Rozhodli jsme se totiž podpořit neziskovou organizaci Gaudia, která pomáhá v rámci projektu Gaudia proti rakovině vážně nemocným lidem v jejich těžké životní situaci. K jejím základním činnostem patří poskytování psychoterapeutických služeb jak pacientům, tak jejich rodinám a blízkým. Ty jim mají pomoci vyrovnat se se změnami, které jim přineslo onemocnění a léčba, a dodat motivaci k životu. V účasti na podobných programech plánujeme pokračovat i nadále, protože věříme v jejich pozitivní vliv na celou společnost.

GPR_barva_CMYK.jpg
27. 4. 2017

Zahájili jsme výstavbu luxusního projektu U Pernikářky 7

V březnu letošního roku jsme zahájili výstavbu exkluzivního viladomu U Pernikářky 7. Komorní projekt s 10 pasivními byty v dispozicích 3+kk až 5+kk (se zahradou, lodžií nebo terasou) vyroste v atraktivní vilové čtvrti Na Hřebenkách do konce roku 2018. Interiér domu doplní sklepy a garážová stání umístěná v podzemním podlaží, společná sauna nebo stylová lobby s nápaditým designem. Projekt nabídne zájemcům o nadstandardní bydlení klidnou lokalitu, působivé výhledy do údolí Motolského potoka, moderní technologie, nízkou energetickou náročnost i zdravé vnitřní prostředí. Právě proto jsme o něj již nyní zaznamenali velký zájem. Aktuálně volné bytové jednotky naleznete na adrese: http://www.upernikarky.cz/byty.

ext_02_zahrada-celek.jpg

5. 4. 2017

Konference Real Estate Market: snižuje se dostupnost hypoték i nového bydlení

Ve čtvrtek 23. března jsme se zúčastnili již tradiční konference Stavebního fóra Real Estate Market – Spring 2017, na které se probíral prodejní a nájemní boom spojený s růstem cen nebo negativní vývoj ve stavebnictví. Majitel JRD Jan Řežáb patřil k hlavním řečníkům 2. diskuzního panelu, který se zabýval především aktuální situací na hypotečním trhu a s tím související klesající dostupností vlastního bydlení. Dalšími diskutéry byli zástupci společností LEXXUS, INVICTA a Hypoteční banka.

 

Jan Řežáb posluchače seznámil s aktuálním vývojem na realitním trhu, který charakterizuje snižující se nabídka, prudký růst cen nového bydlení i nájmů a prodlužující se povolovací proces. Daný vývoj demonstroval na příběhu malometrážního pražského bytu 1+kk, který se nedařilo prodat, v roce 2017 o něj však vzrostl zájem a úměrně s tím se navýšila i jeho cena.

IMG_027.JPG

 

Zobrazeny výsledky 1-5 (z 89)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >|