777 889 955
CZ / ENRU

20. 7. 2017

Podpořte projekt Ecocity Malešice ve finále soutěže E.ON Energy Globe

Druhá etapa energeticky úsporného projektu Ecocity Malešice se probojovala mezi finalisty 9. ročníku  prestižní ekologické soutěže E.ON Energy Globe v kategorii Stavba. Do pěti kategorií soutěže se letos přihlásilo celkem 260 projektů, z nichž odborná porota následně vybrala celkem 10 realizací zaměřených na úsporu energií a ochranu přírody. O nejlepších projektech nyní rozhoduje veřejnost formou online hlasování, celkového vítěze zvolí porota složená ze členů Akademie věd České republiky a dalších odborníků. Vyhlášení vítězů a udělení jednotlivých cen proběhne v říjnu na slavnostním galavečeru. Pokud Vás projekt Ecocity Malešice zaujal, můžete pro něj hlasovat do 30. září 2017 na webové stránce www.energyglobe.cz.

jrd_web_32.JPG

 

20. 6. 2017

JRD navázala spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze

Znalosti a zkušenosti, které jsme nabyli v průběhu výstavby energeticky úsporných projektů, pravidelně předáváme dál formou aktivního působení na vysokých školách. Snažíme se tak přispívat ke kvalitnímu vzdělávání budoucích odborníků v oboru stavebnictví, architektury, developmentu nebo krajinářství. Nedávno jsme navázali spolupráci s Fakultou agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů České zemědělské univerzity v Praze (atelier B3, bakalářské studium zahradní a krajinné architektury), která nám umožnila zapojit studenty do přípravy projektu Císařská Vinice.
 
V rámci ateliérové tvorby dostali příležitost simulovat reálnou zakázku z praxe, kterou by mohli získat po dokončení svého studia. Poskytli jsme jim potřebné podklady k připravovanému projektu, na jejichž základě navrhli park mezi jednotlivými domy obohacený o odpočinkové zóny, vodní prvky nebo vinnou révu odkazující k historii místa. Dostalo se nám tak velkého množství neotřelých nápadů a doufáme, že spolupráce s některými nadanými studenty bude i nadále pokračovat.

2017-05-19-09-38-15.jpg

2017-05-19-09-38-22.jpg

2017-05-19-09-38-26.jpg
29. 5. 2017

Pokračovaní akce „Mámo, táto – pojďme bydlet zdravě“ – výstavy na školách

V průběhu výstavby environmentálně šetrných projektů jsme získali mnoho znalostí a zkušeností, které předáváme dál formou exkurzí, interaktivních výstav nebo aktivního působení na školách.        
 
Již v roce 2015 jsme se stali partnerem akce Centra pasivního domu „Mámo, táto – pojďme bydlet zdravě.“ Program zajímavou formou tzv. interaktivního experimentária seznamoval děti i dospělé s pasivním domem, jeho výstavbou a výhodami. V období od 24. dubna do 12. května 2017 jsme na něj navázali instalací výstavy v základních školách a gymnáziích Dino Schools a Open Gate. Program byl primárně určený pro žáky 1. – 6. ročníků základních škol, které výstavou provedli naši zástupci – mj. přímo majitel JRD Jan Řežáb. Věříme, že informace o principech fungování kvalitního a zdravého bydlení v budoucnosti využijí při stavbě či koupi vlastního pasivního domu nebo rozšíří při studiu jakéhokoli technického odvětví.

1.jpg

5.jpg

DZ3.jpg
22. 5. 2017

Druhou etapu projektu Ecocity Malešice navštívili studenti z Francie

27. dubna 2017 navštívili druhou etapu environmentálně šetrného projektu Ecocity Malešice středoškolští studenti z Francie. Exkurzi, při níž si zúčastnění prohlédli společné prostory, vzorový byt a okolí budov s centrálním parkem, zaštítilo Centrum pasivního domu. V průběhu akce se studenti seznámili s výslednou podobou energeticky úsporného projektu nebo postupem prací při jeho výstavbě a dozvěděli se více o použitých materiálech a technologiích. Zároveň jim exkurze umožnila srovnání již zkolaudované druhé fáze Ecocity Malešice s energeticky šetrnými projekty, které se realizují přímo ve Francii. Velmi nás potěšila zvídavost, s níž zúčastnění k programu přistoupili. Plánujeme proto v podobných akcích pro české i zahraniční studenty nadále pokračovat.

IMGP3737.JPG
2. 5. 2017

JRD podporuje neziskovou společnost Gaudia

Dlouhodobě se snažíme podporovat komunity v okolí našich environmentálně šetrných projektů a přispívat ke zlepšení života jejich členů. Nyní jsme se však zaměřili také na pomoc dlouhodobě nemocným. Rozhodli jsme se totiž podpořit neziskovou organizaci Gaudia, která pomáhá v rámci projektu Gaudia proti rakovině vážně nemocným lidem v jejich těžké životní situaci. K jejím základním činnostem patří poskytování psychoterapeutických služeb jak pacientům, tak jejich rodinám a blízkým. Ty jim mají pomoci vyrovnat se se změnami, které jim přineslo onemocnění a léčba, a dodat motivaci k životu. V účasti na podobných programech plánujeme pokračovat i nadále, protože věříme v jejich pozitivní vliv na celou společnost.

GPR_barva_CMYK.jpg
Zobrazeny výsledky 1-5 (z 91)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >|